ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خون شهیدان ❤️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد خون شهیدان با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد خون شهیدان: درخشندگی خون شهید آفتاب را شرمنده می شازد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد شهید حسین فهمیده

انشا در مورد خون شهیدان

انشاء در مورد خون شهیدان

مقدمه: چه بسیار انسانهای شریفی که از جان و مال و زندگی خود گذشتند تا من و دیگران در راحت و آرامش باشند، ولی در عوض مردم این کشور به جای  محافظت از خون شهیدان بر رویش پا گذاشتند و هیچ قدرش را ندانستند. این عارفان و بزرگان دنیا را به اهلش واگذار کردند و به عقبی شتافتند یادشان جاوید باد.

بدنه: این کشوربا خون و شهادت به این جایگاه رسیده و هیچ قدرتی نمی تواند ان مقام را از این کشور بگیرد. خون شهید ما ارزنده ترین چیزی است که مردم وطن باید از آن به خوبی مراقبت کنند. برای حفظ و پاسداری هر صندلی مدیریت و ریاست 70 نفر شهید شده اند و غافل اند کسانی که روی آن تکیه می زنند و هدف و کار اصلی را از یاد می برند.

جوانان کم سن و سال و خانواده دار از تمامی داشته های خود گذشتند تا وطن و اهداف انقلاب و اسلام پابرجای بماند. اما گروهی فرصت طلب این فداکاری را نادیده گرفتند و پا روی این قطرات درخشان گذاشتند و از همه چیز به راحتی گذشتند.

کشور را غارت کردند و فرزندان خود را به کشورهای غربی فرستادند و همه چیز را به راحتی کنار گذاشتند. زود یادشان رفت که چه جوانانی شهید شدند و چه مادرانی داغدار شدند و چه نوعروسانی که در اوج  جوانی همسران خود را از دست دادند.

اما خون شهید را به بازیچه حرف کردند و برای خواسته های مادی و بی ارزش دنیایی تلاش کردند. چه بسیار شهدایی که در اسارت و بی غسل و کفن به خاک سپرده شدند و چون مولایشان حسین سرشان بریده شد تا وطن بر قرار باشد و من و تو در آرامش باشیم.

کاش کمی به خودمان بیاییم و از خون این عزیزان محافظت کنیم و در راه رشد و تعالی کشوری که روزهای سخت فراوان دیده تلاش کنیم.

نتیچه گیری: ما مردم ایران همگی در مقابل خون شهیدان مسئول هستیم. هیچ کس جانش را از سر راه پیدا نکرده است. باید در مقابل بیت المال، مال و حق مردم مظلوم و پایین دست کمی احساس به خرج دهیم و همه چیز را برای خودمان نخواهیم.

روی سخنم به مردان رده بالای کشور است که برای خود مال و منال و ثروت اندوخته کردند. کاش بدانند اگر این شهدا نمی رفتند ، کشور زیر پای صدام و امریکا له شده بود و یکی چون تو مسئول بی وجدان نمی توانست این همه مال و منال داشته باشد.

انشا در مورد خون شهدا

مقدمه: چه گل های پرپری که از دیار خون و شهادت بی سر آمدند و به جایگاه ابدی شتافتند. چه جوانانی که در خاک و خون غلطیدند و کسی قدر ندانست. چه مردان بی ادعایی که برای یک وجب خاک سرشان بر سینه رفت و در مقابل چه مردانی که دستشان به ثروت انبوه رسید و همه چیز را زیر پا گذاشتند.

بدنه: مادری در فیلم شیار هنوز رادیو به کمر دارد و دیگری هر جمعه به معراج شهدا می رود تا شاید اثری و نشانی از فرزند شهیدش برسد. هر روز برایش حرف می زند و منتظر است. در مقابل زنانی فاحش و بد حجاب در خیابان پرسه می زنند و با هزار ناز و ادا گناه جمع می کنند.

گروهی دست به جیب مردم می برند و دزدی می کنند و یادشان رفته که گروه غواص چگونه دست بسته به شهادت رسیدند. یادشان رفته زنده زنده زبان فرماندهان را بریدند و همچنان با زبان خوش مردم را چپاول می کنند. این رسم محافظت از خون شهیدان است؟

چه شد ان همه قسم و آیه و وصیّت شهیدان، چرا این قدر زود فراموش کردید که دشمن تا کجا امده بود. ناموس و وطن را با خون معامله کردند و رفتند در قبالش دیدند که شما گروه از خدا بی خبر همه چیز را برای خود می خواهید و از روی مردم و خانواده و پدر و مادر شهید شرمنده نیستید.

چرا فرزندان شما در جبه نبودند و نمی روند. خون شهید قطره قطره آتش می شود و در روز قیامت دامن شما را خواهد گرفت. خون شهید یک تکه از بهشت است که باید از ان به خوبی و در حد اعلا مراقبت شود . خداوند ما را نخواهد بخشید که دیگران زندگی خود را فدا کردند و ما قدر ندانستیم.

نتیجه گیری: خدایا ما را توفیقی بده که از خون هیچ جوانی به راحتی عبور نکنیم. مقدسات دین و اسلام را مراقبت کنیم و بدانیم که خون دادن کار هر فردی نیست. مردان مبارزی که اگر زنده می ماندند کشور را به سوی پیشرفت و سعادت سوق می دادند. خدایا ما را از این همه مسئولیت غافل مگردان. خدایا به من دانش آموز فرصتی عطا کن تا بتوانم در راه کمال و پیشرفت وطن تلاش کنم و ارزش خون شهید وطن را حفظ کنم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره جنگ
و
انشا در مورد آزاد سازی خرمشهر

☑️ به پایان انشا درباره خون شهیدان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *