ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خدمت به پدر و مادر ❤️ و انشا درباره تشکر از والدین

متن های انشا زیبا در مورد تشکر از خدمات و زحمات پدر و مادر با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد خدمت به پدر و مادر و تشکر از آن ها ؛ کاش می توانستم همه چیز را در نگاه پدر و مادرم ببینم و ای کاش می توانستم هر صبح بوسه به دست پدرم بزنم. برای مشاهده متن های زیبا در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم

انشا در مورد خدمت به پدر و مادر

انشا در مورد خدمت به پدر و مادر

مقدمه: خداوند دو نعمت بزرگ وعظیم در کنار ما قرار داده تا مانند دو فرشته از ما مراقبت کنند. در هنگام نیاز و خطر در کنارمان باشند و همواره در روزهای سخت زندگی از ما حمایت کنند. خدایا شکرت که چنین موهبتی عظیم در حوالی من قرار دادی و من را به این نعمت شایسته دانستی. کاش می توانستم عمری طولانی برایشان بگیرم و شب و روز خدمتشان کنم.

بدنه: خدایا چه قدر این دو گل خوشبو و خواستنی هستند، روزهایی که آن ها را دارم باید هر صبح نماز شکر به جای آورم و هر روز هم یادشان می کنم، حال دلم خوب می شود. پدر و مادر عزیزم کاش دو جان در بدن داشتم و می توانستم تقدیم شما کنم. کاش نور چشمم زیاد بود و می توانستم به شما هدیه کنم. چه قدر این دستان شما بوسیدنی است و چه قدر این بوی تنتان خواستنی، کاش می توانستم عطر تنتان را در شیشه بگیرم و ببویم. پدر و مادر عزیزم چگونه از شما تشکر کنم که این همه پاک و بی ادعا و مهربانید.

کاش می توانستم نگاه شما را قاب بگیرم و هر وقت دلم تنگ شد نگاهش کنم. این دو پادشاه قلبم را می پرستم و تا انتها ی زندگی مدیون هستم. خدایا کاش می توانستم در آخرت هم در کنارشان باشم و دل به دلشان بدهم. عزیزانم از شما تشکر می کنم که از روز تولد تاکنون چون کوه پشتم ایستادید و مرا یاری کردید. من تا همیشه فرزند خرد شما هستم که باید دستم را بگیرید. دو گل بهشتی و دو بال پروازم دوست دارم تا همه عمر مست حضورتان باشم.

نتیجه گیری: هیچ کس نمی تواند در حد لیاقت و شایستگی این دو نعمت از آنها تقدیر و سپاس گزاری کن. بر همه فرزندان واجب است که احترام این دو فرشته را خوب و کامل حفظ نمایند.هر وقت که در زندگی مشکلی داشتید و کسی نتوانست برایتان حل نماید، از پدر و مادرتان بخواهید برایتان دعا نمایند. احسان به پدر و مادر در حد نماز یومیه واجب و ضروری است.

انشاء درباره تشکر از پدر و مادر و زحمت های آن ها

مقدمه: جانم به فدای پدر و مادری که همه عمر چون گلی نازک از من مراقبت کردند و من نمی توانم ان طور که لازم و شایسته است حق مهر و محبتشان را ادا کنم. ای همه عشق و لطف و مهر، بی شما هیچم.

بدنه: نگاه کردن به صورت پدر و مادر عبادت است و ما باید هر صبح به رویشان نگاه کنیم و بوسه به دستشان بزنیم. کنارشان که هستم انگار حال دلم خوب است و نفسم راحت است و خوش حالم. خدایا این نعمت های پاک و مهربان را سپاس فراوان می گویم و از تو می خواهم همواره سالم و خوش و تندرست باشند. ای دنیای بی کران وجودم، ای همه هستی و دین و دنیای من، هر بار که به شما نگاه می کنم، خورشید را در دستانم حس می کنم و می خواهم که تا انتهای آسمان پرواز کنم. شما رایحه بهشت هستید که در حوالی زمین فرود آمده‌اید.

شما دو اقیانوس آرامش هستید که به من راه و رسم زندگی و بندگی آموختید و من با کمک شما راه رفتن را آموختم. روزی که زمین می خوردم شما در کنار من بودید و می دیدم که چگونه عاشقانه از من مراقبت می کردید. شما دریای محبت هستید و معدن لطف و کرم. من شما را چون جان شیرین دوست می دارم.من چشم به چشمشان خیره نمی شوم که طاقت هرمشان را ندارم.کاش سرم را روی زانویتان بگذارم و بوسه بر صورت چون ماهتان بزنم. ای همه خوبی و مهر و عشق، ای همه دار و ندار من، هیچ وقت نمی توانم از این همه خوبی و فداکاری شما تشکر و قدردانی نمایم.

شما چون معلمی همه چیز را به من آموختید تا در دنیای بزرگ و پر از مشکلات درمانده نشوم و بتوانم زندگی خوب و درستی داشته باشم. شما نگذاشتید من سرما و گرما و مشکلات را حس کنم. شما مرا تا بهترین جاها بردید و بر بلند ترین جا و مکان ایستاده‌ام. خدا را شکر که دو فرشته ماه پیشه را به من ارزانی داشت و من از حضورشان پر از لطف و کرم و شوقم.

نتیجه گیری: احترام به پدر و مادر واجب است. هر بار که رویشان را ببوسی خداوند دری از رحمت و مهر و عشق به رویت باز می کند. گاهی کنارشان بنشین و از خدا به خاطر حضورشان تشکر کن و روزی هزار بار طوافشان کن.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد پدر
انشا در مورد لالایی مادر
انشا درباره توصیف چهره مادر

☑️ به پایان متن های انشا در مورد خدمت به پدر و مادر و تشکر از آن ها رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را با به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.