ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم

متن انشاء با موضوع باید به پدر و مادر خود احترام بگذاریم زیرا.... به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه

انشاء درباره چرا باید به پدر و مادر خود احترام بگذاریم: پدر و مادر چشم و چراغ خانه هستند که اگر یکی نباشد،خانه سرد و بی روح شده و ارزشی ندارد. در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد دوست خوب

انشا در مورد چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم

انشا با موضوع چطور به پدر و مادرمان احترام بگذاریم

مقدمه: شاید آیه “وبالوالدین احسانا” را هزاران بار شنیده‌اید که خداوند در آیه ۲۳ سوره مبارکه اسرا به صورت مستقیم بر احسان و یاری به پدر و مادر تاکید کرده است و یا شنیده‌اید که نگاه کردن بر چهره پدر و مادر عبادت است. بوسیدن دست پدر و مادر، صورتشان و احترام گذاشتن بر وجود نازنینشان موجب رستگاری می گرد. هرکس به دنبال عاقبت خیری است به پدر و مادرش خدمت کند.

بدنه: پدر و مادر عزیزم، ای همه وجود و غرور من، من کودک ضعیف و ناتوان شما هستم. هرچه دارم از شماست. روزی که توان ایستادن نداشتم، روزی که نمی توانستم غذایی بخورم، حتی توان شستن دستانم را هم نداشتم، شما در کنارم ایستادید، روزی که نمی توانستم بند کفشم را ببندم، راه مدرسه را بلد نبودم، کیفم به دوشم سنگین بود، شب هایی که تب می کردم و بیمار بودم، شما بودید تن داغ من، دستانم را گرفتید و کنارم ماندید.

من چگونه این همه مهر و عشق را از یاد ببرم. چگونه می توانم نسبت به زحمات شما بی تفاوت نگاه کنم. شما دو فرشته ای هستید که خدا به من داده تا در این دنیا احساس تنهایی نکنم. پدر و مادر عزیزم در جواب محبت های بی دریغ شما فقط خدا را شکر می گویم و از شما مانند چشمانم مراقبت می کنم. از خدا می خواهم همیشه سالم و تندرست باشید و من در کنارتان احساس خوشبختی کنم. دستان مهربانتان را می فشارم و از گرمای وجود شما بهره می برم. از روزهای خوبی که در کنارتان هستم دفتری می نویسم تا همیشه در یادها بماند. شما دو عزیز را چون آب هوا می پرستم.

نتیجه گیری: اگر می خواهید در دو دنیا خوشبخت و سعادتمند شوید، از پدر و مادر خود بخواهید برایتان دعا کنند. از لحظه لحظه وجودشان استفاده کنید. هر روز حالشان را بپرسید و دستانشان را ببوسید. چشمان خسته آنها را نوازش کنید و دست به صورتشان بکشید و عبادت کنید. کفش‌هایشان را جفت کنید. کادوی روز تولد را فراموش نکنید و در پیری عصای دستشان باشید.

انشا دوم در مورد چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم

مقدمه: پدر نبض خانه است و مادر نفس که اگر یکی نباشد، دیگری هم به سختی می افتد. پدر و مادر مانند خورشید به خانه گرما و نور می دهند. پدر و مادر قهرمانان زندگی ما هستند. مادر یک فرشته است که اگر پنج نان در خانه باشد و افراد منزل 6 نفر باشند، کسی که گرسنه نیست و نمی خورد مادر است. پدر ستون خانه است و غرور فرزندان. پس باید برای حفظ غرور و آرامش خانه از هیچ کاری دریغ نکنیم.

بدنه: پدر و مادر چون کوهی محکم تکیه گاه کودکان هستند و کسی نمی تواند به فرزندان آسیبی برساند. ای همه عمر، زندگی، غرور، نفس، شادی خانه، شما را چون جان شیرین دوست می دارم. برای رضایت شما تلاش می کنم و مهرتان را در دل چون گنجی محفوظ می دارم. شما دو ستاره‌ی پر سو در آسمان زندگی هستید که با وجود شما چراغ دلم همیشه پر نور است. دستان شما بوی گل می دهد و وجودتان پر از آرامش است. نفستان روح نواز است و دلتان دریایی آرام که عشق را در خود نگاه می دارد.

ای دو بال پروازم، چه خوب که شما را دارم و در کنارم هستید. شما همه وجود من هستید و سنگ صبور دلم. شما را چون یک گل مراقبت می کنم. دستتان را می بوسم. صدایم را در حوالی شما بالا نمی برم. من در مقابل شما تا ابد زانو زده و دعای خیرتان را می طلبم که هر آینه دعای شما برای من رحمت و مهربانی است. بوسه بر دستان شما عبادت و بوییدن تنتان موجب آرامش. برایتان سبدی از گل های یاس و شقایق می چینم و هر صبح نثار راهتان می کنم. هرچه خوبی است نثار شما و وجود نازنینتان. خدایا شکرت که دارمتان .

نتیجه گیری: اگر در زندگی هر برنامه و هدفی دارید و به نتیجه مطلوب خویش نمی رسید، اگر به کارتان گره ای افتاده، اگر بدهکار هستید و دردمند، به سراغ نعمتهای الهی یعنی پدر و مادر بروید و از ایشان بخواهید برایتان دعا کنند، تا زندگی گلستان شود و به هدفتان برسید. پدر و مادر هر دو به محبت فرزند نیاز دارند، به ایشان محبت کنید تا مورد لطف و عنایت خدا قرار گیرید.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد خدا
انشا در مورد پدر
انشا در مورد چهره ای که هرگز فراموش نخواهم کرد

☑️ به پایان انشا در مورد چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

3 دیدگاه

 1. امیر گفت:

  انشای‌خیلی‌خوبی‌بود

 2. محدثه گفت:

  خیلی انشای قشنگی بود

  1. Omid گفت:

   بنظرتون مقدمه خیلی زیاد نیسسس؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *