ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد رنگین کمان ✳️ و توصیف زیبایی رنگ های آن

انشا در مورد رنگین کمان پس از باران از زبان خودش با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد رنگین کمان برای کلاس پنجم، هفتم و نهم : نرم نرم دانه های باران زمین را خیس و مرطوب می کند. ابرها در تلاطم اند و زمینیان منتظر رنگین کمان، چه قدر کمان زیبایی است و دلچسب، هر رنگش یک جلوه دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره باران پاییزی

انشا در مورد رنگین کمان

انشا در مورد رنگین کمان پس از باران کودکانه

مقدمه: وقتی در یک روز بارانی و بهاری در کوچه باغی در حال قدم زدن باشید، کمانی زیبا و هفت رنگ را می بینید که روبه روی شما خود نمایی می کند. کمانی جذاب که عقیده قدیمی میان این بود که جاجیم حضرت زهرا است که نمودار می شود. در کنج آسمان و زیباترین مکان ، چشم شما به چنین منظره جذابی روشن می گردد. کمان آرام آرام جلوه‌اش بیشتر می شود، ولی زمانی که گرمای خورشید بیشتر شود از مقابل چشمانت رخت بر می بندد.

بدنه: کم کم حضور زیبای رنگ ها پس از بارش باران جلوه گر می شود. رنگین کمان را خوب و دقیق نگاه می کنم، از جهت علمی می گویند پس از بارش باران و تابش نور خورشید شکست نور رخ داده و رنگ هایی جذاب و دلربا رخ می نماید. اما من می گویم رنگین کمان از جلوه حضور خداوند عشق رخ می نماید.

وقتی در کوچه باغی پر از سرسبزی قدم می زنم چشم تو را در میان رنگین کمان می بینم، انگار شکست نور رخ داده ولی من می گویم وقتی دلی شکست، رنگین کمانی از اشک جلوه می کند و همه جار ا جذاب می کند. از دور انگار نقاشی چیره دست آن را نقاشی کرده و رنگ زده است.

کم کم رنگ ها بیشتر از بیش خودنمایی می کنند و من به سوی هر رنگی که دست دراز می کنم خدا را می بینم. رنگی ناب و دوست داشتنی، بوی از حس عجیب زندگی، باران می رود و من هم دل به رنگ رنگین کمان دادم و چه قدر این منظره زیباست، هفت رنگی بی مانند در بستر آبی ناب آسمان.

نتیجه گیری: خالق این همه زیبایی کیست؟ خالق رنگ و رنگین کمان و ستاره ها و کهکشان، در مقابل ما بندگان خدا چه می کنیم. وظیفه چیست در مقابل این همه رنگ و دنیای هزار رنگ شاد و پر از لطف بیکران خدای، او را فراوان شکر بگوییم و تمام نعمت های بی دریغش را قدر بدانیم. ما بندگان بی ناسپاسی هستیم که این همه نعمت را می بینیم و باز ناسپاسی. ای خدای رنگین کمان و همه زیبایی ها دوستت داریم.

انشاء در مورد زیبایی رنگین کمان بعد از باران

مقدمه: این سخن را بارها شنیده‌اید که رنگین کمان پاسخ و جواب کسانی است که تا انتهای بارش باران منتظر باشند. یعنی بارش باران و تابش نور موجب بروز رنگین کمانی زیبا و جذاب شده است. پس از بارش باران وقتی در خیابان راه می روی رقص نوری به راه افتاده که ممکن است چشم هر بیننده ای را خیره کند.

بدنه: خدایا تا پایان راه زندگی در بارش مشکلات مانده‌ام منتظر رنگین کمان محبتت هستم. بارش باران و تابش خورشید بر روی این قطرات معلق در هوا موجب پیدایش رنگین کمان می گردد. یعنی پس از بارش یک باران تند و رگباری و زیاد شدن نم و رطوبت در هوا، تابش نور چنین پدیده جذابی را رقم می زند. در یک چشم انداز زیبا در حوالی خورشید و آسمان وقتی پیدایش رنگین کمان را می بینید، چه قدر همه چیز عالی و جذاب است. بستر آبی و نمایی زیبا از پهنای بی ستون آسمان همه را مبهوت و شیدا کرده است. چه قدر این کمانها رنگشان به هم می آید.

نارنجی و آبی و چند رنگ ناب دیگر؟ خالقش را شکر که این همه با سلیقه در یک تابلوی نقاشی همه را جای داده است. خدای بزرگ تو را با این صحنه ناب و خاص و دوست داشتنی می ستایم ای همه رنگ و جمال و زیبایی، کمان با رنگ و بی رنگت زیباست و بارش بارانت بهتر..در کوچه ای مشرف به آسمان بود که دیدم رنگ ها در تلاقی هم دست به دست خورشید جلوه نمایی می کنند و من هم در ان حوالی منتظر بارش و جلوه رنگین کمانم. خیابانی بلند و زیبا و پر از مهر و رنگ و عشق…

نتیجه گیری: آسمان و رنگین کمان و هر آنچه که در آن است از مخلوقات خدا هستند و قابل ستایش .خدایا برای این همه دنیای رنگارنگ تو را سپاس و مهر که هستی و دستگیر بندگانی ، تو را می ستاییم و از داشته هایمان خوب استفاده می کنیم. دوستت داریم ای خدای رنگین کمان و زیبایی.

☑️ به پایان انشا در مورد رنگین کمان با مقدمه و نتیجه گیری رسیدیم، اگر دیدگاهی داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد آفرینش
انشا درباره برگ ریزان پاییز
انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.