ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد سفر به روستا ⚡️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد سفر به روستا با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد سفر به روستا: چه قدر مردم این روستا خوب و دوست داشتنی هستند، مردمی که مهر و محبت و عشق از چشمشان می بارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد رنگین کمان

انشا در مورد سفر به روستا

انشا در مورد سفر به روستا

مقدمه: انگار روستا و مردمش حسابشان با بقیه مردم جداست. مردمی که از سر ورویشان زحمت و کار زیاد موج می زند و دستانشان پر از خستگی و در عین حال مهربانی است.

مردمی که هر صبح رویشان به خداست و هر شب با ستاره مهتاب روی بالش سر می گذارند. آری روستا تکه ای از بهشت است که هر صبحش طلوع خورشید را جشن می گیرد.

بدنه : یکی از عموهای من در روستا زندگی می کند و ما هر سال برای دیدارشان به روستا می رویم. به آنجا که می رسیم هوا تازه است و بوی درخت و گل و گیاه همه جا را پر کرده است. چه قدر کوچه هایش خوب و جذاب و دوست داشتنی هستند و هیچ بوی دود و  ماشینی و مزاحمی در آن نیست.

هریک از همسایگان صبح زود به دنبال کارشان می روند و هیچ کس بی کار نیست. مادر خانه قبل از طلوع خورشید نان تازه پخته و کسی در صف خرید نان نیست. پدر هم همراه دیگر مردان روستا سر مزرعه است. چه قدر سفر جذابی بود.

وقتی عمو از مزرعه برگشت تابی برایمان بست و ما در زیر درخت توت مشغول بازی شدیم. پس عمو دختر عمو ها همه در حوالی هم بودند و هریک به نوبت سوار تاب می شدیم. غروب که شد صدای گله و زنگ گردن بعضی از گوشفندان صدایی خوش ایجاد کرده بود.

سریع به کوچه دویدم تا گوسفندان را ببینم. حال و هوای عجیبی بود ، مردم با هم خوب و مهربان بودند و هیچ هایپر مارکت یا ستندویچی در آن دیده نمی شد، خیابان ها ساکت و آرام بودند و هر کس دنبال کار خود.

زنان مسن با روسری های گلدار زیر دیوار نشسته اند و با هم حرف می زنند. کم کم خورشید رخت روز را می بندد و شب را میمهان خانه ها می کند.

نتیجه گیری: مردم هرچه از شهر و دنیای صنعتی شدن و ماشین به دور باشند، مهربانتر و دوست داشتنی تر هستند. هرچه کمتر به زندگی ماشینی آلوده شوند، دلشان رئوف تر و پر از عشق و مهر هستند.

مردم روستا دارای مهربانی و عاطفه و نوع دوستی هستند، با رفتار بد و نامناسب آنان را از خود رنجیده خاطر نکنیم. قدر این مهربانان را بدانیم.

انشاء درباره سفر به روستا کوتاه

مقدمه: خورشید در روستا انگار به مردم نزدیکتر است و مردم زلف خورشید را می بافند و هیچ کس نمی تواند این هنر را از آنان بگیرد.

مردمی دوست داشتنی که برایشان محبت کردن به پول و ثروت و پیر و جوان ربطی ندارد. آنان مرامشان محبت است و دینشان عشق و خدایشان با دیگران فرق دارد. معامله ندارند و فقط به فکر مهربانی هستند.

بدنه : مردم روستا نهادشان از عشق سرشته شده و هیچ وقت خدا و دل و ایمان را با هیچ چیز عوض نمی کنند. هوای روستا و سفر به این مکان پر از دوستی و صفا و صمیمیت است، هیچ کس نمی تواند این مردم را توصیف  کنید و یا راهشان را تغییر دهد. این مردم خدا را با رشوه و زور معامله نمی کنند.

فضای مجازیشان صفحه آبی آسمان است و همه سخنان خود را با مهتاب در میان می گذارند. زنان روستا هنرشان مهربانی است و دختران روستا هم زلف خود را به بخت خورشید  گره می زنند. من هر روز دختران کوچه را می دیدم که زیر درخت توت زلف می بافتند و با حنا  دست و ناخن جلا می دادند.

کوله بارمان را که می بندیم بوی نان تازه را حس می کنیم. صدای پرندگان و نوای خوش زندگی را در خود حس می کنیم. سفر به روستا یکی از بهترین برنامه هایی است که هر کس در زندگی خود برنامه ریزی می کند.

آنجا خدا نزدیک است و دلها پر از مهر و دلداگی و عشق. پیرمردها هنوز عاشق هستند و پیرزنان زلف می بافند. درختان از آلودگی دور هستند و نبض زندگی در جریان است. وقتی سفرمان به روستا قطعی شد، چنان غرق در شادی بودیم که در پوست خود نمی گنجیدم.

روزی که به آنجا رسیدیم هیچ کس با ما غریبه نبود، هیچ کس ما را رها نکرد، همه تعارف می کردند که درکنارشان باشیم و صبح زود نان تازه از راه رسید.

شیرو ماست تازه در کنار عشق به مهمان را خوب و از نزدیک دیدم و یاد داستان کوکب خانم افتادم که پدر از کتابهای قدیمی برایم تعریف می کرد که هنوز شاید کوکب خانم در کتابها نباشد، ولی همچنان روستا مهربان و دوست داشتنی است.

نتیجه گیری: روز 15 مهر روز ملی روستاست، از خانواده های خود بخواهید که در این روز شما را به نزدیک ترین روستای محلتان ببرند تا شما از نزدیک تفاوت روستا و شهر را به خوبی حس کنید.

روستا محل تولید و یک مکان تولیدی است که هیچ نیازی به شهر ندارد و هر خانواده روی پای خود ستقل و با اقتدار ایستاده است.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد چشمه
و
انشا در مورد چهار فصل

✅ به پایان انشا درباره سفر به روستا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.