ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد زلزله با مقدمه و نتیجه

متن انشاء با موضوع زلزله و راه ها مقابله با آن برای دانش آموزان کلاس سوم تا نهم

انشا در مورد زلزله و ایمنی : زلزله یک رویداد غیر منتظره است که موجب بروز حوادث خطرناکی شده و جان بسیاری از انسانها به واسطه همین زلزله جان خود را از دست داده اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد دریا

انشا در مورد زلزله با مقدمه و نتیجه

انشا در مورد زلزله بم

مقدمه: زمین لرزه یک حادثه غیرمنتظره طبیعی است که بی هیچ مقدمه و در هر ساعت از شبانه روز ممکن است به وقوع بپیوندد و ساختمان ها و مراکزی که به صورت غیر اصولی و استاندارد ساخته شده باشند، فرو می ریزد و جان هزاران انسان به خطر می افتد.

بدنه: زمین دارای لایه های درونی متعددی است که در زیر هر لایه ممکن است سنگهای بزرگ و متفاوتی وجود داشته باشند که به هنگام حرکت به سطح زمین فشار می اورند و زمین به لرزه در می آید.گاهی ممکن است گرد و خاک یا نورهایی به رنگ های متفاوت در آسمان دیده شود که قطعی و اثبات شده نیست و یک احتمال است. زمین لرزه بر اثر فشار لایه های درونی زمین به پوست زمین شکل می گیرد. واحد اندازه گیری آن ریشتر بوده و توسط مراکز معتبر زلزله شناسی مشخص شده و اعلام می گردد.

ایران در نوار زلزله خیز جهان قرار دارد و هر از چند گاهی زلزله ای ویرانگر منطقه ای از کشورمان را ویران می کند. زلزله های بوبین زهرا، منجیل و رودبار، بم در استان کرمان از زلزله های ویرانگری بوده اند که آسیب های جدی به هم وطنان وارد کرده اند. اگر به هنگام ساخت مراکز اداری و مسکونی به شیوه ساخت آنها خوب دقت شود، ممکن است خطرات کمتری رخ دهد. زلزله سنج یا زلزله نگار بسیار دقیق عمل کرده و پایین ترین پس لرزه ها را هم مورد ارزیابی و درجه گذاری قرار می دهد.

نتیجه گیری: زلزله بم رویداد طبیعی غیرقابل پیش بینی است که رخداد ان از کنترل انسان خارج است ولی ما انسانها می توانیم با احساس مسئولیت و کمی وجدان از تعداد مرگ و میرش بکاهیم. ساخت اصولی ساختمان، داشتن مراکز زلزله نگار معتبر و ایمن سازی ، آموزش های لازم برای زلزله می تواند تعداد کشته را کمتر نماید. در پایان خالق این همه حوادث خوب و شیرین را شکر که هر از چندی ما را به خود می آورد.

انشا در مورد زلزله و راه های مقابله با آن

مقدمه: حتی از شنیدن نامش هم هراس دارم، زلزله شاید قیامتی کوچک است که به هنگام وقوعش هرکس به فکر خویش است و نمی تواند به دیگری کمک نماید. زلزله وانفسای دنیاست خطرات زیادی به همراه دارد و افراد زیادی کشته می شوند و زیر آوار می مانند.

بدنه: اغلب زمین لرزه ها در ساعت های پایانی شب رخ می دهد که مردم خواب هستند. زمین لرزه بر اثر فشار سنگ های داخلی رخ می دهد و انواع متعددی دارد که کارشناسان و متخصصان بر اثر لرزه های ثبت شده و یا ثبت تعداد پس لرزه ها و میزان خرابی نوع و درجه آن را تعیین می کنند. هرچه قدر سنگ ها در لایه های پایین تر و عمیق تر باشند، لرزش و درجه آن کمتر خواهد بود. اگر سنگ ها به سطح زمین نزدیک تر باشند و حرکت کنند درجه ان بالاتر رفته و میزان خرابی هم شدت بیشتری خواهد داشت.

شاید هیچ وقت نخواهیم باور کنیم که گاهی طبیعت هم برای تخلیه درون خودش کاری کند. سنگ هایی که در دل زمین نهفته اند، چگونه حرکت می کنند و می خواهند سبک شوند و دنیا را به لرزه در می آورند. روگارانی که حرف دل زمین زیاد می شود، سنگ ها هم به کمکش می شتابند و می خواهند که سبک شوند . چه قدر پرده برداشتن از رازهای درون آدم را سبک می کند.

نتیجه گیری: زلزله یک حادثه پیش بینی نشده است که در هر زمان از سال و ماه ممکن است که رخ دهد و هیچ کس نمی تواند از روی دادن آن جلوگیری کند. پس بهتر است در ساخت محل زندگی و ساختمان خود دقت کنیم تا در روزگاری که زلزله جانمان را تهدید می کند نگران نباشیم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا درباره ذهن من دنیای من
و
انشا در مورد ترس

☑️ به پایان انشا در مورد زلزله با مقدمه و نتیجه رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *