ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ژیمناستیک با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ورزش ژیمناستیک از آن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ژیمناستیک : ژیمناستیک ورزشی زیبا و جذاب است که طرفداران زیادی دارد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه باشید.

انشا در مورد ژیمناستیک

انشا در مورد ورزش ژیمناستیک

مقدمه: ژیمناستیک یک ورزش حرفه ای و بسیار دوست داشتنی است که اغلب کودکان به آن علاقه مند هستند و بهتر است از سنین کودکی و حتی از دو سالگی برای فرزندانمان در نظر بگیریم.

بدنه: هر بار که در تلویزیون این ورزش جذاب و محرک را می دیدم، دوست داشتم که به گذشته برگردم و از سنین کودکی ژیمناستیک را آغاز کنم. این علاقه به این ورزش  موجب شد تا به تاریخ و گذشته ژیمناستیک نظری بیندازم و آن را مطالعه کنم.

ژیمناستیک ورزشی است که خاستگاه و مرکز شروع آن از کشور یونان بوده است. این ورزش دارای بخش های زیادی است که مهم ترین و جذابترین آن انجام حرکات هنری و بسیار جالب است که نظر همه تماشاگران را به خود جلب می کند. بارفیکس، پرش خرک، دارحلقه، پارالل و خرک حلقه از جمله حرکات بسیار مهیج این ورزش پر طرفدار است که به جرات می توان گفت در ردیف برترین های ورزش قرار دارد.

ژیمناستیک یک ورزش المپیکی و جهانی  است و از روزی که  ورزش های المپیک شروع شده است، این ورزش در راس قرار گرفته و مهم بوده است.  این ورزش نمایشی و جالب در ۱۸ شاخه اجرا می گردد که ۱۴ مورد نمایشی، ۲ رقابت در ژیمناستیک حرفه ای و دو مورد باقی مانده هم در ترامپولین است.

این ورزش محبوب نیاز به تمرین و تلاش مستمر دارد که بهتر است که ورزشکار از سنین کودکی پا به این ورزش مهم بگذارد و برای دست یافتن به این امر مهم مرتب و مستمر در تمرین باشد. این ورزش اگر چه جذاب، دوست داشتنی و پر از لحظات ناب است، اگر چه ابزار و لوازم خاصی نیاز ندارد، ولی ورزشی بسیار پر خطر است، هر لحظه امکان سقوط وجود داشته و ممکن است این حوادث جان ورزشکار را به خطر اندازد. در این ورزش علاوه بر دقت، ذکاوت تمرکز بسیار زیادی لازم است تا فرد بتواند همه حرکات را دقیق، موزون و منظم انجام داده و علاوه بر آن جنبه رقابتی آن را هم حفظ کند.

نتیجه گیری: به کودکان خود ورزش کردن را بیاموزیم، این ورزش دارای جنبه های نمایشی زیبایی است، اگر فرزندتان به این رشته علاقه ندارد، او را مجبور به چنین حرکت های سخت و پر از خطری ننمایید.

انشاء درباره ژیمناستیک

مقدمه: ورزش کردن مداوم و مستمر یک هنر واقعی بوده که موجب آرامش روحی و روانی می‌گردد. در میان این همه رشته های ورزشی، ژیمناستیک هیجان بیشتری داشته و موجب ایجاد شادی بیشتری در میان مردم می گردد.

بدنه: هر بار که تلویزیون این ورزش مهیج را نشان می داد، با عشق و علاقه به آن خیره می شدم و خوب و دقیق نگاه می کردم. حرکات پر خطر دار حلقه که ورزشکار با جسارت تمام دستش را رها کرده و پس از مدتی دوباره می گرفت، انگار همه تن و جسم و روحم را ترس بر می داشت.

بازوانی قدرتمند که وزن جسم را تحمل کرده و به آسانی به روی یک بازو می ایستاد و دور می زد، خدای من این انسان چه توانایی و قدرتی دارد که می تواند معجزه کند. انسان اگر اراده کند جهانی را متحول می کند. اگر بخواهد می تواند. وقتی خرک را می دیدم که چه قدر آسان دور آن می چرخد و با همه وجودش دور می زند، چه حس عجیبی به من دست می داد.

نرمی عضلات، قدرت جسمانی، انعطاف بسیار زیاد تن و اندام، مقاومت زیاد بدن در برابر ایستادگی و از همه مهم تر این روحیه جسور، انگار به من هم جسارت می داد. وقتی ورزشکار آخرین چرخش را با چند دور خطرناک می زد چشمم را می بستم و می ترسیدم که سقوط کند، ولی در کمال ناباوری  می دیذم که با آرامش تمام روی پایش می ایستد و هیچ ترسی و واهمه ای ندارد.

در آن لحظه دو حس عجیب در من زنده شد که نشان از درون پرسشگر و جستجوگر هر انسانی است که خالق این همه توانایی و قدرت و اراده چه کسی است؟  آیا خود انسان به آسانی می تواند به چنین درجه ای برسد،  آری انسان اگر تمام توجهش به سمت خدا باشد و پس از توکل و کمک خواستن از او همه تلاش خود را در یک زمینه ای به کار ببرد، شاید معجزه در معجزه روی دهد.

انسان با توجه به توانایی و قدرت خود توانسته است به مدارج عالی و کمالات بسیار زیادی دست یابد، همین انسان که می‌تواند حرکات سخت ورزش ژیمناستیک را انجام دهد، خواهد توانست با به کره مریخ بگذارد و یا در عمیق ترین جای اقیانوس برای خود خانه بسازد. آری خواستن توانستن است.

نتیجه گیری: هر ورزشی و کاری ممکن است اگر خواستن و تلاش در میان باشد، ورزش ژیمناستیک شاید به ظاهر سخت و طاقت فرسا باشد ولی بهتر است کودک خود را از سنین پایین به این ورزش ترغیب و تشویق نمایید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد طعم بستنی یخی
و
انشا در مورد ژول ورن
و
انشا در مورد باد آورده را باد می برد

☑️ به پایان انشا درباره ژیمناستیک رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 10 =