ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد اربعین حسینی ✏️ مناسب تمامی پایه ها

متن انشاهای توصیفی و خواندنی درباره اربعین حسینی و امام حسین (ع)

انشا در مورد اربعین حسینی : چهل روز از آن ماجرای تلخ و قیام جهانی گذشته است و باید این ماجرا تا همیشه جهان زنده بماند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد پیاده روی اربعین

انشا در مورد اربعین حسینی

انشا کودکانه در مورد اربعین حسینی

مقدمه: امام شاید می دانست که پس از چهارده قرن از شهادتش مردمی از دیار پارس برای زنده نگه داشتن اربعینش سر از پای نمی شناسند و لحظه شماری می کنند که پاسپورتشان برسد تا راهی کربلا شوند. از عاشورا تا اربعین دل در دلشان نیست و بی قرار هستند.

بدنه: بزرگداشت چهلمین روز شهادت سالار و سرور شهیدان یک مکتب است که در عاشورا شکل گرفته و در اربعین کامل می شود. امام برای زنده نگاه داشتن امر به معروف و برپای داشتن نماز از حق مسلم خود گذشت و مناسک حج را ترک کرد تا در مکه خونریزی و قتل روی ندهد.

روزی که امام مراسم را ترک می کرد، می دانست که خدا شهادتی سرخ را برایش رقم زده است. چه بسا پیامبر و امام علی و فاطمه زهرا می دانستند که در چه سالی و در چه روزی امام به شهادت می رسد. این قیام جهانی در سرتاسر جهان منتشر شد.

امام به عنوان مبارزی نستوه به مردم جهان شناسانده شد و هم اکنون مردم و به ویژه مسلمانان جهان هر سال از روز دهم محرم تا چهلمین روز شهادت امام عزادار هستند و برای زنده نگاه داشتن ارزشهای قیام امام تلاش می کنند. مردم در این ایام بی تابانه به زیارت امام می روند و گاهی تا اربعین در جوار امام می مانند و به زیارت و مناجات و راز و نیاز می پردازند.

شیعیان با هدف زنده نگه داشتن اهداف قیام امام به برگزاری مراسم های روشنگری و جلسات بصیرتی می پردازند تا هدف قیام امام گم نشود. چه بسیار افرادی که با سفر به کربلا از پیروان حقیقی امام شدند و توبه کردند و به صف نمازگزاران پیوستند.

نتیجه گیری: ما پیروان امام باید هدف امام از قیام را مطالعه کنیم و برای مردم تببین کنیم تا مردمی که از این ماجرا اطلاعاتی ندارند، دچار سردر گمی و دو دلی نشوند. ما می توانیم با خواندن نماز اول وقت، شرکت در مراسم های مهمی چون عاشورا و اربعین این شعائر حسینی را حفظ نماییم.

انشا درباره اربعین حسینی کلاس چهارم و ششم

مقدمه: کاش همه دریاهای جهان مرکب شوند و تمام چوبهای دنیا خودکار، تا بتوانند اندکی از ماجرای عظیم عاشورا و اربعین را بگویند که هدف امام از قیامش چه بود و حال ما پس از این همه مدت چه وظیفه ای بر عهده داریم.

بدنه: کودکی سه ساله بود که پیامبر گلویش را بوسید و چشمش پر از اشک شد و برای اینکه فاطمه دچار غم و اندوه نشود،خیلی سریع اشکش را پاک کرد و چیزی نگفت. کم کم حسی در زهرای نازنین پدید آمد که پدر چیزی را از من پنهان می کند.

همان کودک، کسی نبود جز امام حسین (ع) که قیام جهانی و بزرگ عاشورا را رقم زد و حال ما مردم جهان فقط می شنویم و گاهی شاید گریه ای هم کنیم. اما آیا می دانیم امام با چه کسانی و با چه تعداد از کفار به ظاهر مسلمان می جنگید و با چه تعداد مرد جنگی عازم کربلای بی سروسامان شده بود.

کاش زینب دختر علی بود تا شرح درد آن روز را برای مردم بازگو کند و اصل و هدف قیام را شرح دهد. روزی را که از خانواده جدا شد را برای مردم بگوید تا مردم بدانند که این قیام چگونه به دست آمده است و باید حفظ شود. روز عاشورا را زینب به مردم معرفی کرد و حال باید در مناسبت هایی چون اربعین زنده نگاه داشته شود تا به قیام امام زمان پیوند خورد.

اربعین یک نمایش سیاسی است که در آن اقتدار و عظمت مسلمانان جهان به نمازش گذاشته می شود تا کفار و ظالمان جهان و منطقه بدانند که با چه کسی و دینی و مذهبی روبه رو هستند. قیام امام برای بزرگداشت دین مبین است و باید تا همیشه جهان یاد و نام و هدفش جاوید بماند. اربعین امام هرساله با شکوه و عظمتی وصف نشدنی و پر از عشق اهل بیت برپا می شود و مردم در این آیین جهانی شرکتی فعال دارند.

امام و هفتاد و دو تن از یاران باوفایش برای اعتلای دین و خوار و ذلیل کردن یزید میمون باز از جان و تن و خانواده خود گذشتند تا دین اسلام زنده و در دست اهل خود بماند.

نتیجه گیری: اربعین نمایش اعتبار و ارزش قیام امام حسین(ع) است که در تمام جهان بازخورد داده می شود و هیچ کس نمی تواند مانع برگزاری آن شود. ما با اربعین پیام خود و انقلاب و ارزشهای خود را به مردم جهان معرفی می کنیم.

انشاهای پیشنهادی:
تحقیق درباره امام حسین (ع)
و
انشا درباره ظهر عاشورا

☑️ به پایان متن های انشا در مورد اربعین حسینی رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.