ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی: توصیه دین مبین اسلام به نظافت است و آن را از ایمان می داند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر من پزشک بودم

انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی

انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی

مقدمه: جامعه ای سالم خواهد بود که اعضای سالمی داشته باشد، اگر فردی دچار بیماری مسری باشد و موارد پیشگیری را رعایت نکند، منجر به بروز فاجعه ای مانند کرونای سال ۹۸ خواهد شد که جان افراد زیادی را گرفت. ریشه بهداشت فردی همان شست و شوی مرتب دست ها می باشد که از بسیاری از بیماری های مسری و عفونی پیش گیری می کند.

بدنه: رعایت بهداشت فردی و عمومی در حکم حق الناس می باشد، چه بسیار کوتاهی هایی که منجر به بروز بیماری های سختی شده که فرد و خانواده اش هزینه های گزاف و سختی را تحمل کرده و حتی ممکن است منجر به مرگ فرد هم گردد.

به طور مثال بیماری پدیکلوز یا شپش که تخم آن حدود 8 متر پرش دارد، به افراد زیادی منتقل شده و افراد را دچار بیماری کم خونی و ضعف کرده و همین ضعف منجر به سستی و ضعف در امور روزانه می گردد. استفاده از لوازم شخصی موجب کاهش انواع بیماری های ویروسی مانند آنفولاآنزا می گردد، لیوان و قاشق و حوله شخصی از مهم ترین لوازمی است که همواره افراد هرجامعه باید از انها به خوبی مراقبت کنند تا خود و خانواده و جامعه در آرامش و سلامت باشند.

فرد سالم دارای عملکرد بهتری بوده و فکرش هم بهتر کار می کند و می تواند در روند سلامت جامعه موثر باشد. بسیاری از بیماری هایی که از انسان به انسان یا از حیوان به انسان منتقل می شوند، از سر کم کاری و عدم رعایت بهداشت فردی رخ می دهد.

سرماخوردگی، کرونا، تب مالت، ایدز، نوعی هپاتیت، آبله مرغان، سل از بیماری هایی هستند که خیلی سریع منتشر شده و خانواده های زیادی را درگیر می کنند. برای پیشگیری از بروز چنین حوادثی بهتر است از رفت و آمد به مکان هایی که افراد بیمار در حال استراحت هستند خود داری کرده و دستان خود را مرتب شست و شو داده و بهداشت را به طور کامل رعایت کنیم تا بیمار نشویم.

نتیجه گیری: نظافت و پاکیزگی از ایمان است و اسلام هم دین پاکی ها بوده و همواره ما را به رعایت بهداشت در خوراک و نوشیدنی ها سفارش کرده است. خوردن گوشت بسیاری از حیوانات حرام بوده و موجب قساوت قلب می گردد. شست و شوی دست ها، مسواک کردن از جمله موارد بهداشت فردی است که باید رعایت کنیم.

انشا با موضوع نظافت و پاکیزگی

مقدمه: بهداشت فردی و عمومی موجب افزایش سطح سلامت جامعه می شود. سلامتی افراد جامعه موجب سلامتی عقل شده و سلامتی عقل موجب تصمیم گیری خوب و عاقلانه می گردد.

بدنه: عدم رعایت بهداشت فردی و عمومی موجب بروز بیماری هایی زیادی می گردد که به تدریج سلامت جامعه را به خطر انداخته و نیروی مفید و کارآمد جامعه دچار بحران می شوند. هرچه بهداشت سطح بالایی داشته باشد، پیشگری روی خواهد داد و افراد بیمار نخواهند شد.

بسیاری از افراد جامعه در اثر رویایی و درگیری با بیماری و ناهنجاری ها دچار خسارت های زیادی می شوند و مدت ها درگیر خواهند بود. یکی از مهم ترین موارد بهداشت فردی همان اصلاح سبک زندگی و داشتن یک زندگی بی استرس و همراه با ورزش خواهد بود.

اگر ورزش در جامعه ای نهادینه شود و مردم به طور مرتب ورزش کنند، بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون، دیابت کنترل شده و مردم کمتر دچار سکته های قلبی می گردند. کاهش استرس هم در کاهش بیماری های موثر است. هرچه میزان آرامش در افراد بالاتر رود، مردم کمتر دچار بیماری ها می شوند و زندگی خوبی خواهند داشت.

شاید یکی از مهم ترین مواردی که مردم در زندگی شخصی و روزانه خود به فراموشی سپرده اند، یاد و حضور خداوند است، یاد و توکل به او می تواند منجر به کاهش استرس و بیماری ها می گردد. شاید اصل مهمی که در زندگی های امروزی فراموش شده است.

داشتن تغذیه سالم و دوری از غذاهایی که کالری و چربی زیادی دارند نیز می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری نماید. بسیاری از موارد بهداشت عمومی بر عهده دولت است تا بتواند جامعه را سالم نگاه دارد. انجام واکسیناسیون و دادن خدمات و کنترل بیماری ها و دادن آموزش از وظایف دولت می باشد.

نتیجه گیری: رعایت بهداشت فردی مانند نشستن در یک قایق است که اگر گوشه ای از آن را توسط فردی سوراخ شود، ممکن است کم کم کلیه قایق درگیر شده و غرق شود. اگر فردی وظایف فردی خود را به خوبی و دقیق انجام ندهد، کم کم همه جامعه درگیر و گرفتار خواهند شد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد کویر با روش جانشین سازی
و
انشا در مورد سطل زباله از زبان خودش

☑️ به پایان انشا درباره رعایت بهداشت فردی و عمومی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *