ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ظاهربینی ⚡️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ظاهر بینی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ظاهربینی: وقتی بوی عطرش می آمد همه فکر  می  کردیم که از بهترین یاران خداوند و کشور باشد ولی….برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد عشق به میهن

انشا در مورد ظاهربینی

انشا در مورد ظاهربینی

مقدمه: هیچ گاه با ظاهر انسانها قضاوت نکنید، سر و روی آراسته و کت و شلوار و چادر، پیشانی سوخته با مهر و نماز، هیچ کدام دلیل بر درستی و سلامتی نیست که خداوند بهتر از هر کسی از درون ما آگاه است .

بدنه: مردی که هیچ گاه نمازش ترک نشد و برایش نماز اول وقت مهم بود، حدود ۵۰ ماه سابقه جنگ و مبارزه داشت ولی در یک لحظه از خدا غافل شد و به دام شیطان افتاد. مردم همچنان فکر می کردند که مرد مومن و انقلابی هم چنان دلسوز است و کاری، مرد رده بالای کشور ظاهرا مردم را فریب داده بود، ولی خدا که می دید، این درس برای کسانی است که فقط ظاهر او را دیدند و فریب خوردند.

زنی با چادر و پوشش کاملا اسلامی در زیر چادر دزدی کرد و پول بیت المال را دزدید و مردم فقط با ظاهر خوبش آشنا بودند. هیچ گاه با ظاهر کسی قضاوت نکنید و همواره به درون ورفتار و کردار مردم هم دقت کنید. گاهی ظاهر مردم و کارهایشان بسیار موجه بوده و هیچ کس باور نمی داند که در درون چه هستند.

شاید ظاهر بعضی از پدیده ها برایمان چندان جذاب نباشد ولی درون خوب و درخشانشان روزی برایمان آشکار شود. گاهی یک وسیله شیک و لوکس همه هوش و حواس ما را می برد اما در درون برای زندگی هیچ ارزشی نداشته باشد.

زمانی ممکن است دوستی در کنارمان خوب و دلسوز باشد ولی در پشت سر از ما بد بگوید و به ما ضربه بزند. نه ظاهر خوب دلیل بر زیبایی است و نه قیافه زشت و کریه موجب زشتی، هیچ کس از درون هیچ پدیده و موجودی خبر دار نیست و همه چیز بر خدا مبرهن و روشن است.

نتیجه گیری: همه قضاوت ها را برای خدا بگذارید و هیچ وقت از ظاهر کسی برای سنجیدنش استفاده نکنید.

انشا در مورد ظاهر بینی

مقدمه: وقتی تلویزیون اعلام کرد مرد ابر جاسوس اعدام شد و قیافه سوخته از مهرش را دیدم انگشت به دهان ماندم و با خود گفتم ظاهر بینی یعنی همین که در پوشش لباس موجه هر کاری می کنند و ما همچنان این لباس را می بینیم.

بدنه: ظاهر بینی یعنی دیدن پوشش و نقاب انسان و غفلت از لایه زیرین و اصلی، یکی پشت نماز پنهان می شود، دیگری در پشت خدمت رسانی و سومی هم در راه مسجد،  هر کدام راهی می روند و شاید خودشان می دانند که به کجا می رسند، ولی ما نمی توانیم چیزی بفهمیم و خدایشان بهتر می داند و بس.

چه بسیار انسان هایی که نقاب ندارند و خودشان هستند و چه بسیار افرادی که همه کارهایشان در راه خداست و ظاهر سازی نمی کنند و ما هم هیچ اطلاعی از هدفشان نداریم. ظاهرشان را نمی بینیم و قضاوتی هم نداریم. اما در مقابل مردمانی هستند که شب و روز ریا کردند و ما هم جلوه های مختلف ریایشان را دیدیم و به تصویر کشیدیم.

لذت بریدم و برای همه بازگویی کردیم. درون انسان مانند یک میوه خوش ظاهر است، ممکن است مانند سیب سرخ جذاب و خوش بر و رو باشند ولی درونشان گندیده و بد نهاد باشند. ما فقط ظاهر را می بینیم و جذابیتش را، مانند هندوانه سر بسته هستند که پوستشان جذاب و زیباست، ولی درونشان بد مزه و طعم است.

گاهی دیدن درون انسان ها لازم است تا خوب و دقیق شناخته شوند. ظاهر بینی ما را فریب می دهد و ما نمی توانیم به اصل و ریشه و درون دست یابیم. ما در ظاهرقضاوت می کنیم و خدا همه چیز را می بیند. ظاهر جذاب پدیده ها ما را فریب ندهد .

آدم ها هر قدر هم که زرنگ باشند در یک جا خودشان را می بازند و رو می کنند. درونشان را بر ملا می کنند و همه چیز بر ما آشکار می گردد. ظاهر بینی ما را از مسیر اصلی زندگی منحرف می کند و نمی توانیم به عمق هدف برسیم.

گاهی ظاهر انسان ها از دور دل می برد و از درون زهره ( زهره بردن یعنی مردن از ترس) پس از چنین افرادی دوری کنید و از روی ظاهر هیچ کس قضاوت نکنید که خداوند است که بر همه امور آگاه است و دانا.

نتیجه گیری: خدا بهترین دانای اسرار است و ما نمی توانیم به درون کسی دست بیابیم و همواره ظاهر انسانها را می بینیم. ظاهر زیبا دلیل بر زیبایی و زشتی چهره هم دلیل بر زشتی درون نیست. پس عجولانه در مورد هر چیزی اظهار نظر نکنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد قرآن
و
انشا در مورد غذاهای ایرانی
و
انشا در مورد قالی

☑️ به پایان انشا درباره ظاهر بینی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *