ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد قرآن ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد قرآن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد قرآن: نه کسی می تواند مانندش بیاورد و نه کسی توانسته آن را تحریف کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد غذاهای ایرانی

انشا در مورد قرآن

انشا در مورد قرآن

مقدمه: قرآن کریم معجزه آخرین رسول خداوند بوده و هیچ کس نتوانسته کمترین  نقص و ایرادی از ان بگیرد. کتابی که پس از گذشت ۱۴ قرن هنوز رویدادهای تازه را به مردم اطلاع رسانی می کند.

بدنه: کتابی که تمام حوادث و پیشامد های امروز و فردای جهان را به وضوح با کلمات صریح بیان می کند جملاتش وزین، کلماتش ثمین و گفته هایش سخنان محمد امین است.  سخنانی که از جانب خداوند و به سوی ایشان نازل شده و راه هدایت و چراغ انسانیت است.

کتابی که هر بار کفار خواستند برایش حرفی درست کنند خود قرآن با معجزه‌اش آن را خنثی کرد. این کتاب حاوی دستورالعمل های یک زندگی سالم و دور از گناه است. تمامی راه و رسم زندگانی، خانواده، اجتماع و جهان را به وضوح بیان کرده است و مهم تر از همه در قرآن آمده که روزی جهان به دست مستضعفان خواهد افتاد و این مژده قرآن برای مردم ستم دیده  دیده جهان است.

قرآن کتاب هدایت و رستگاری، ایمان، خداشناسی و خودشناسی، انسانیت و مهربانی دوستی، عشق، ولایت و مهم تر از همه کتاب معاد است. قرآنی کتاب مردانگی، عبادت، جنگ با دشمن، مدارا با دشمن، ساختن جامعه، آخرت، اصلاح انسان های گمراه و در مجموع قرآن کتابی کامل و شایسته، بلند مرتبه و پر از نکات جالب و اعجاب آور است‌.

این کتاب در هر سوره اش معجزه ای و رویدادی جهانی نهفته است که باید خوب و دقیق مطالعه گردد. این کتاب دارای علم هایی جون نجوم و طب و ریاضیات است که هنوز در آن به طور ژرف تحقیق نشده است.

زمانی که در مورد معجزات پیامبران قبل از حضرت محمد(ص)  سخن می گوید چه قدر نکته دان و دقیق همه را شرح می دهد و طنینش جهان را به لرزه در می آورد.

نتیجه گیری: قرآن چراغ رستگاری، هدایت، مهربانی، دوستی و مهم تر از همه خودشناسی و خدا شناسی است. پس به آن مراجعه کنید و برای آیه به آیه اش خدا را شکر کنید که چنین چراغ هدایتی برای شما نازل کرده است.

انشا در مورد اهمیت قرآن

مقدمه: قران کشتی نجات است و موجب رستگاری، قرآن موجب رهایی است و راه رسیدن به بندگی مطلق، قرآن را به روی چشم بگذارید و تا می توانید عمیق و با معنی بخوانید. قرآن مشعل پرفروغ و جاودان زندگی است که هیچ کس نمی تواند از آن دوری نماید.

بدنه: قرآن را با صوت بخوانید و در آیه به آیه اش عمیق فکر کنید تا رستگار شوید.قرآن یک کتاب تاریحی، دینی، مذهبی، علمی و اجتماعی است که همه جوانب زندگی بشری را درک کرده وبرایش راه کارهایی دارد. هیچ کس تاکنون نتوانسته یک آیه و جمله مانندش بیاورد.

قرآن را فراوان بخوانید و عبرت بگیرید که همانا بهترین همدم و همراه و دوست است. قرآن طی سالها از گزند کافران و بدخواهان به دور مانده است. ۳۰ جز دارد و  ۱۱۴ سوره و ۶۲۳۶ آیه که مانند چلچراغ می درخشند. این کتاب بی مانند دست رد بر همه ادیان زده و به عنوان کامل ترین کتاب آسمانی بر بهترین بنده خداوند نازل شده است.

این شاه چراغ خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت را فراوان نگاه کنید و در آیه به آیه اش دقیق شوید. این کتاب بزرگ را عزیز دارید و با کمی دقت بخوانید و در میان فرمایشات الهی راه خود را بیابید. امام حسین در کربلا با صدای بلند گفت من برای حفظ قرآن و زنده نگاه داشتن سنت جدم قیام کردم.

پیامبر در حدیث ثقلین هم به یک موضوع حساس و مهم اشاره کرده و می گوید من دوچیز گرانبها در میان شما می گذرام. یکی خاندانم و دیگری قرآن و کتاب خدا. هر کس به این دو چنگ اندازد حتما رستگار خواهد شد. قرآن در میان تمامی عداوت ها و دشمنی ها آشکار کافران از خدا بی خبر تحریف نشده و به صورت درست و کامل به دست صاحب جهان خواهد رسید.

قرآن به زبان عربی نازل شده و در زمان نزول توسط امام علی (ع) حفظ شده و سپس به روی لوح محفوظ داشته شده است. این چراغ را قدر بدانید و برای سالم ماندنش تلاش کنید. در تاریخ دیده ایم کسانی که با قران از در دشمنی وارد شوند هلاک خواهند شد و دیدیم که چگونه سلمان رشدی فاسد به سزای عمل ننگینش رسید.

نتیجه گیری: قرآن کتاب هدایت است و روشنی، بهتر است برای رستگاری و خوشبختی به طور دقیق مطالعه کرده و در صورت امکان آیه هایش را حفظ کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد قالی
و
انشا در مورد غذای سالم و ناسالم
و
انشا در مورد قهرمان زندگی من

☑️ به پایان انشا درباره قرآن رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =