ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره ویژگی های دوست خوب ❤️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ویژگی های دوست خوب با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره ویژگی های دوست خوب : دوست خوب مانند یک آینه است که تمام نقص ما را بی غرض  بیان می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد دوست خوب

انشا درباره ویژگی های دوست خوب

انشا در مورد ویژگی های دوست خوب

مقدمه: دوست خوب رفیق و همراهی همیشگی و مناسب برای هر فرد است. فردی که در هر دوره و زمانی می تواند تکیه گاهی خوب و شایسته گردد، او اگر دوست واقعی باشد همه عیوب مرا درمی یابد و به من می گوید تا خودم را اصلاح کنم. دوست خوب از خواهر و برادر هم بهتر است که در روزها و شرایط سخت که برادر نمی تواند در کنارم باشد، دوست در جوار من است.

بدنه: روزهایی که پدرم بیمار بود و مجبور بودم هم کنارش باشم و هم دنبال دارو بروم، به صمیمی ترین دوستم زنگ زدم و گفتم که باید هم در کنار پدر باشم و هم دارو خرید کنم که بی درنگ گفت، من می آیم و بلافاصله خودش را به بیمارستان رساند و کارم ردیف شد.

در روزهای سخت و  بیماری، بیکاری، بی حوصلگی، بی پولی و بی کسی دوست و رفیقم چون کوه در کنار و پشتم می ایستد و تا درخواستی دارم خیلی سریع اجابت می کند.  دوست خوب بدم را در رویم می گوید و من متوجه اشتباهاتم می شوم و آن را برطرف می کنم و اگر دوستی ناباب داشته باشم پشت سرم حرف می زند و غیبت می کند و در کنار دیگران شخصیت مرا لکه دار می کند.

دوست خوب در نبود و فقدان من از من دفاع می کند و اجازه نمی دهد که دیگران پشت سرم چیزی بگویند. اگر از او راهنمایی یا مشورتی بخواهم هیچ گاه کوتاهی نمی کند. مرا به بیراهه نمی برد و همیشه بهترین بوده است. دوست خوب به من دروغ نمی گوید و صادق است. دوست خوب با شادی من شاد است و در غم من غمین است.

نتیجه گیری: بهتر است در زندگی دوستی خوب و وفادار داشته باشید تا در روزهای سخت و بی کسی به کمک شما بیاید و دلتنگی و سختی های شما را درک کند. دوست خوب از فامیل و خانواده هم بهتر است زیرا گاهی افراد و اعضای خانواده در کنارمان نخواهند بود و ما نیاز به کسی داریم که دستمان را به گرمی بفشارد.

انشا در مورد ویژگی های یک دوست خوب پایه هفتم

مقدمه: گاهی که روزهای سخت کنکور و بی کسی مادر به یادم می افتد، در دلم هزار بار از دوست خوبم یاد می کنم که چه قدر به من و مادر کمک کرد تا آن روزهای سخت تمام شدند و رفتند. و من تا همیشه مدیون دوست خوبم هستم.

بدنه: وقتی تو چون دوست خوب و وفاداری دارم، هیچ وقت نگران چیزی نیستم و می دانم که تا همیشه در حوالی من هستی و کمکم می کنید. می دانم که تو دوست خوبم همیشه در اخرین لحظه بعد از خدا از راه می رسی و مرا حمایت می کنی، تو هیچ وقت به من دروغ نمی گویی، تو پشت سرم حرفی نمی زنی و آینه درون و وجودم هستی و من به تو افتخار می کنم که چنین دوستی دارم که این همه نسبت به من وفا دار است.

تو سرشار از مهربانی و عشق و عطوفتی، تو همان گرمای خوش خورشیدی که در سرمای زمستان تنم را گرم می کند و حالم خوب می شود. تو برای من بهترین و زیباترین حس زندگی هستی، در مدرسه، دانشگاه و زندگی در کنارم بودی و راه و چاه را به من نشان دادی.

تو همان آب خنکی که در گرمای تابستان به من جان تازه دادی، وقتی که خوب به گذشته فکر می کنم می بینم که تو دوست خوبم همیشه بی توقع در کنارم بودی  و من با حضور تو بسیاری از ناملایمات را به راحتی پشت سر گذاشتم. تو همیشه مشوقم بودی و در روزهایی که نیاز به انگیزه مضاعف داشتم تو از من یک بت ساختی تا بتازم و قوی باشم.

تو همان محرکی بودی که مرا به سمت هدف پیش بردی  و من همچنان با تکیه بر تو دوست خوب و رفیق دلسوزم به سمت جلو پیش می روم. تو هیچ وقت در حق من بدی نکردی و من این را خوب می دانم که بهترین روزها و ساعت های عمرم که نیاز به یک همراه و همدم داشتم در کنارم بودی. دوست خوبم تو نشان افتخار منی و با تو در اوجم و به بلندترین نقطه عشق و وفا و دوستی می رسم.

نتیجه گیری: دوست خوب مانند سایه یک درخت است که دمی در کنارش می نشینی و حالت خوب می شود و مسیر را ادامه می دهی، دوست شایسته موجب ارتقای شخصیت و موقعیت اجتماعی شما می گردد و ارزش و اعتبار شما را در جامعه بالا می برد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره نامه ای به خدا
و
انشا درباره عینک

☑️ به پایان انشا ویژگی های دوست خوب رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *