ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره نامه ای به خدا ⚜️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد نامه ای به خداوند با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره نامه ای به خدا : تو که از همه اسرار و ناگفته های دلم خبر داری، ولی خودت گفتی که هرآنچه دوست داری به زبان بیاور. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد پرهیزگاری و تقوا

انشا درباره نامه ای به خدا

انشا در مورد نامه ای به خدا

مقدمه: خدای خوب و مهربان و همراه خواب و بیدار من سلام بر تو، تو که از لایه لایه ی درونم خبر داری، خدای بزرگم، چه سخنی با تو بگویم که ندانی، تو که از همه سلولهای وجودم خبر داری و بر فراز هر کدام پرچمی از عشق تو بالا رفته است.

بدنه: خدای من، دوست قدیمی و همراه همیشگی من، حرفی ندارم که از تو پنهان باشد، خدای من رازی و سخنی مگو ندارم که تو از آن خبر نداشته باشی، دوست و عشق صادق من، بگذار کمی با تو راحت حرف بزنم.

گاهی دلم می گیرد و به گوشه ای می روم و دلم می خواهد با کسی مستقیم سخن بگویم، ولی نمی دانم چرا بندگانت حرف را نگه نمی دارند و بر ملا می کنند. دلم می خواهد خواسته هایم را بگویم و تو خدای خوب من جوابم را بدهی، می خواهم بهترین دعا هایم را بر زبان بیاورم و از تو بخواهم که کمک کنی تا همه دعاها و خواسته هایم دست یافتنی گردد.

خدای دلبر من، مادر و پدرم را به تو می سپارم و می خواهم بهترین نعمت ها را نصیبشان کنی، خدای من اگر روزی دستم به کاری حلال رسید، کمک کن تا دست محرومان بگیرم و یاریگرشان باشم. خدایا می بینی که زهرا دختر همسایه عازم خانه شوهر است ولی جهازی ندارد، خدایا همسایه تازه خانه خریده و قرضش زیاداست، خدایا هر بنده ای را که می بینم درد دارد و گرفتار، یکی فرزند بیمار دارد و دیگری خودش درد می کشد و ان یکی هم مشکل دیگری دارد.

خدای خوب و دوست داشتنی می خواهم بهترین بیمارستان ها را برای مردم بسازم و تو کمک کنی تا هزینه هایش را خودم پرداخت کنم. خدایا می خواهم کودکان بیمار را درمان دهی و من در عوض بندگی کنم و تو را بستایم. خدای من بهترین چیزهای خوب را برای بندگانت می خواهم .

نتیجه گیری: خدای بزرگ از رازها و اسرار و ناگفته های درون هر انسانی خبر دارد ولی گفته که گاهی برای اجابتش باید، به زبان بیاورید و از من طلب کنید و صدا بزنید مرا. خدای مهربانم همه خواسته هایم می دانی بر همه آن خواسته هایی که سالم و دست و حلال است لباس اجابت بپوشان.

انشا ادبی درباره نامه ای به خدا

مقدمه: خدای من بهترین پناه و تکیه گاه من، امروز از زبان همه بندگانت نامه ای برایت می نویسم و می خواهم که کمکشان کنی و درکشان کنی. خدای خوب بعضی از بندگانت تو را فراموش کردند  و دست به سوی غیر دراز کردند.

بدنه: دلم هوای نوشتن نامه برای تو خدای خوبم دارد، چه بنویسم و از کجا شروع کنم و تا به کجا بنویسم. عشق من از همه کودکان در بند جنگ و ناملایمات محافظت کن، دل هیچ مادری نشکند و هیچ پدری شرمنده خانواده نشود.

سایه ظلم را از سر مردم دور کن، خدایا می خواهم در هیچ جای دنیا دردی بر بندگان مستولی نشود و هیچ سقفی از غن چکه نکند و هیچ گلی پژمرده بی آبی نشود، دریاها پرآب و درخت و جنگل سبز و همه جا آباد.

پرودگار من عاشق دنیایی غیر تو ندارد و امید لحظاتش تویی، درمان دردش باشد و مرهم زخمش، خداوندا از وطن رانده سقفی جز یاد تو ندارد، پنهاش باش و یاریگرش، خدایا مادر فرزند مرده طاقت درد ندارد، کم دردش شود و نسیم خنک صبر روی دردش بوزان، همدم و همراهم ، من هم حرفی دارم و درخواستی، بگذار در حوالی تو همیشه طعم جرعه زندگیم خوب و خوش و شاد باشد.

بگذار در زیر چادر امن توکل به تو روزهایم آفتابی باشند و شبهایم مهتابی، بگذار در شبهای سرد و فسرده بی کسی یاد و حضور تو گرمای دستانم شود و حال خوبی داشته باشم. من هم بنده ناچیز از درماندگانم که سر نیاز به درگاهت فرود آورده ام خدایا دستانم را لبریز اجابت کن و برایم بهترین ها را مقدر فرما.

خدایا هر صبح به یادت بر می خیزیم و هر شب در پناه دستان تو به آغوش خواب می روم. همه چیز را به دست مهربان و کرم گسترده تو می سپارم.

نتیجه گیری: نامه نوشتن را بهانه کردم و خواسته هایم را گفتم، خدای بزرگ و دانا، هرچه در سینه و دل دارم از آن خبر داری، هر آنچه که مستحق اجابت است بر تو  و آنچه که شایسته و صلاح نیست از حوالی من دور کن و آرزویش را هم از من بگیر. خدای قلم و دفتر و قرن وابد ودنیا هیچ رفتاری و عملی در دنیا بر تو پوشیده نیست، هرآنچه که موجب ضلالت است از من و اطرافیان و خانواده ام دور کن.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد رعایت حقوق همسایه
و
انشا در مورد پیشرفت و آبادانی کشور

☑️ به پایان انشا درباره نامه ای به خدا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

3 دیدگاه

  1. پریسا گفت:

    خیلی عالیه ممنون خدایا

  2. ناشناس گفت:

    خدا جونم خیلی دوست دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *