ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد رعایت حقوق همسایه ⚜️+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد رعایت حقوق همسایه ها با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد رعایت حقوق همسایه : از حضرت زهرا پرسیدند برای چه کسانی دعا می کنید، فرمودند: من ابتدا برای همسایگانم دعا می کنم و سپس برای فرزندانم، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد برنامه ریزی آینده

انشا در مورد رعایت حقوق همسایه

انشا در مورد رعایت حقوق همسایه

مقدمه: هر بار که مریض می شویم، هر بار که به وسیله ای نیاز داریم، هر بار که به مسافرت می رویم، هر بار که تعداد مهمان زیاد می شود، این همه مشکلات را همسایه برایمان حل می کند ، ما هم موظف هستیم که در مقابل این همه لطف حقوقش را رعایت کنیم و مزاحم زندگیش نشویم.

بدنه: شاید این سخن امام علی (ع) را بارها شنیده ایم که به امام حسن (ع) فرمودند آنچه را که برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید، یعنی اگر دوست ندارید کسی مزاحم آرامش و آسایش شما گردد، آرامش دیگران را بر هم نزنید.

اگر در یک مجتمع زندگی می کنید ساعت خواب را رعایت کنید و در زمان استراحت در محیط ایجاد سروصدا نکنید. با زیاد کردن صدای موسیقی و تلویزیون موجب ناراحتی همسایه نشویم. زباله و آشغال را در معابری همه رفت و آمد می کنند رها نکنیم.

زندگی های امروزی به شکل مجتمع هستند و شاید یک رفتار ما موجب دلخوری دیگران شود، پارک نامناسب خودرو، پوشیدن لباس نامناسب در محیط ، از جمله مواردی است که باید در خصوص همسایگان رعایت گردد. کاش می شد در عصرهای دلگیر که هجوم دلتنگی بیداد می کند با یک فنجان چای و یک دورهمی با همسایه حالش را بپرسیم و دستش را بگیریم.

اگر بیماری دارد و نیاز به دارو و مراقبت دارد، برایش تهیه کنیم و دلش را آرام کنیم. گاهی که فرزند بیماری دارد به کودکش سری بزنیم و ببریمش تفریح، اگر پیرزنی است و توان ندارد، برایش نانی بخریم و کاری انجام دهیم.

نتیجه گیری: همسایه از برادر و خواهر هم گاهی نزدیک تر است، چون وقتی در شرایط سخت و در موارد اضطراری قرار می گیریم، به سراغ همسایه می رویم پس سعی کنیم علاوه بر رعایت حق دینی و عرفی همسایه همیشه به او احترام کنیم و بدانیم که خداوند در روز قیامت در خصوص همسایه ما را زیر سوال می برد.

انشاء درباره وظایف ما در برابر همسایه

مقدمه: خوب به یاد دارم که شبی پدرم حالش خوب نبود و برادر بزرگم در خانه نبود و من هراسان به سراغ همسایه رفتم و کمک خواستم و او هم خیلی سریع خودش را رساند و پدرم را به درمانگاه رساند و در همان زمان بود که من دانستم که همسایه از فامیل هم نزدیکتر است.

بدنه: هر بار که می بینمش پشتم قرص است و می دانم که همسایه خوبی است و به مشکل ما رسیدگی می کند و کم ترین توقعی هم ندارد، مرد و زنی مهربان که وقتی به این محل آمدیم از ما به خوبی استقبال کردند و خیالمان راحت شد که یک نفر در کنارمان هست تا با بقیه آشنا شویم.

هر غروب به سراغ ما می آمدند و از ما می خواستند که حوالی غروب یک چای مهمانشان باشیم و چه قدر این حال خوب و خوش را دوست می داشتم و برایم شیرین و لذت بخش بود. عطر چای بهار نارنج و تابی که داخل حیاط بسته بودند و خاطراتی که رقم می خورد.

با دیدن این همه مهربانی با خود عهد کردم که هیچ گاه به آنان بی احترامی نکنم و مانند فرزندشان کمک حالشان شوم. گاهی که برای خودمان نان می گرفتم، برای آنها هم می دادم و زمانی که خریدی داشتند من استقبال می کردم و می رفتم.

گاهی در میان سخنان پدر می شنیدم که می گفت همسایه داری عبادت است و هرکس با همسایگان خوش اخلاق باشد، خداوند در قیامت گناهشان را می بخشد. دیگر هیچ وقت در زمان خوابشان سر و صدا نمی کردم و در کوچه هیاهو نداشتم. صبح که می دیدمشان با صدای بلند سلام می کردم و لبخند می زدم.

هنگامی که مهمان داشتیم مراقب بودم که مزاحم آرامش انها نشوند و خودم هم رعایت می کردم. حواسم به منزلشان بود و مانند خانه خودمان مراقبت می کردم. همیشه مراقب پارک ماشینشان بودم .

هیچ وقت با لباس و ظاهری نامناسب در مقابلشان ظاهر نشدم و تا زمانی که با پدر و مادر زندگی می کردم حواسم به همه چیزشان بود. من از آنان اخلاق و خوبی و مهربانی را آموختم.

نتیجه گیری: رعایت حقوق همسایگان ناشی از فرهنگی بالا و داشتن دین و مردانگی است. ما اگر دوست نداریم کسی ما را آزرده خاطر کند، پس خاطر همسایه را با کارهای جزئی مکدر نکنیم. گاهی رعایت کوچکترین موارد در ذهن مردم مانده و تا همیشه از ما خاطره خوش می سازد. درد همسایه را درد خود بدانیم و در شرایط سخت کمک شان کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا خاطره ای در مورد روزی که آدم برفی درست کردم
و
انشا خاطره ای در مورد بازی در یک روز بارانی نگارش پنجم

☑️ به پایان انشا درباره رعایت حقوق همسایه رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *