ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن ⭕️+ مفهوم و گسترش

معنی و مفهوم ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن : این ضرب المثل جزو ضرب المثل‌های پرکاربردی است که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید بدانید که برای انجام هر کاری باید مرحله به مرحله پیش روید، نه اینکه چند مرحله را بی خیال شده و به عنوان مثال از مرحله 1 به مرحله 5 بروید.

در این صورت می‌توانید روز به روز در زندگی خود پیشرفت کرده و به موفقیت و پیروزی‌های بسیاری دست یابید. برای آشنایی با مطالب کامل‌تری درمورد ضرب‌المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل عیسی به دین خود موسی به دین خود

معنی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن

مفهوم ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن

مفهوم این ضرب المثل این است که فردی توانسته با تلاش و مهارت خود راهی که صد سال طول می‌کشیده را در یک شب برود و به اتمام رساند. در واقع در این حالت او به فردی تبدیل شده که به شکل حیرت آوری توانسته در مدت زمان کمی به پیشرفت و پیروزی بسیاری برسد.

داستان یا تاریخچه ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن

روزی از روزها پسرکی جوان پس از سالیان سال تحصیل و تلاش، خواست تجارتی را راه انداخته و از این طریق بتواند به فردی ثروتمند تبدیل شود. او کار خود را آغاز کرد ولی با مخالفت‌های افراد بسیاری روبرو شد.

پسرک با استفاده از مهارت و دانش خود در خرید و فروش محصولات بسیاری توانست تا در یک شب کل جنس‌های خریده شده خود را به فروش برساند. به این وسیله او توانست کل سختی‌ها و حرف و حدیث‌های مردم را کنار زده و به فردی موفق تبدیل شود.

فردای آن روز وقتی که مردم از این خبر آگاه شدند به نزد پسرک آمدند تا از واقعیت و دروغ بودن این ماجرا باخبر شوند. زمانی که پسرک را بدون هیچ‌گونه محصول و جنسی دیدند، مطمئن شدند که این خبر راست بوده و هیچ دروغی در کار نیست.

سپس از ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن استفاده کردند. قصد افراد از بیان این ضرب المثل این بود که به مردم نشان دهند که پسر داستان توانست تا مسیر صد ساله را در یک شب طی کند و به جای دست یافتن در طی صد سال به موفقیت، در یک شب به موفقیت و پیروزی دست یابد.

از آن پس هر زمان افراد قصد داشتند به فردی اشاره کنند که در زمان کمی توانسته به موفقیت و پیروزی برسد، از این ضرب المثل استفاده می‌کردند.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن

این ضرب المثل به فردی اشاره دارد که توانسته در مدت زمان کمی به رشد و پیشرفت آن چنانی دست یابد. در واقع او با تلاش‌های پی‌درپی و زحمات طولانی به این موفقیت رسیده و از این طریق توانسته تا مسیر صد ساله را در یک شب طی کرده و به اتمام برساند.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن

Rome wasn’t built in a day.
رم در یک روز ساخته نشده.

Strike it rich
یه شبه پولدار شدن ، یهویی پولدار شدن

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل برای یه سامورایی همه جا ژاپنه
و
معنی ضرب المثل سبیلش را چرب کرد

به پایان معنی ضرب المثل یک شبه ره صد ساله رفتن رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 6 =