ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل برای یه سامورایی همه جا ژاپنه

معنا و مفهوم اصلاح واسه یه سامورایی همه جا ژاپنه به همراه ترجمه انگلیسی آن

معنی ضرب المثل برای یه سامورایی همه جا ژاپنه ؛ سامورایی تک و تنها دارای صفاتی مانند شجاع، بی باک، محترم و… است؛ به طور مثال وقتی فردی از انجام اکثر کارها و سختی‌ها برمی‌آید پس اگر در هر موقعیتی نیز باشد باز هم از پس چنین کارهایی بر خواهد آمد. برای آشنایی با مفهوم بیشتر در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی:‌ معنی ضرب المثل با دم شیر بازی نکن

معنی ضرب المثل برای یه سامورایی همه جا ژاپنه

معنی و مفهوم ضرب المثل برای سامورایی همه جا ژاپن است

با گذشت دوران معناهای مختلفی هم از این جمله گرفته شده که اگر فیلم‌های ژاپنی را دقت کرده باشید، نشان می‌دهد سامورایی‌ها، نترس، جنگاور و همواره عصبانی هستند. به قدری عصبانی که حتی برای یک لیوان آب جوری عصبانیت نشان می‌دهند که گویا ۲۰ سال است آب نخورده‌اند و آن قدر نترس هستند که اعتقاد دارند برای یک سامورایی همه جا ژاپن است.

داستان و تاریخچه اصطلاح واسه یه سامورایی همه جا ژاپنه

از گذشته تا به امروز به هر شخصی بگویید فرهنگ ژاپن چگونه است اولین کلمه‌ای که جواب می‌گیرید سامورایی می‌باشد. سامورایی‌ها از زمان قدیم مزدورانی بودند که به اربابان ژاپنی خدمت می‌کردند و از نظر ثروت و دارایی جایگاهی نداشتند اما در بین مردم آن زمان به واسطه رفتار و منش‌های خاص عزت و احترام بالایی داشتند.

فرهنگ غنی سامورایی و تشکیل فرهنگ کندوی ژاپنی را میاموتو موساشی در کتاب پنج حلقه به شکل زیبایی روایت کرده است. موساشی فردی بود که دو شمشیر سامورایی را با خود حمل می‌کرد، ارادت خود را به شمشیر سامورایی به این شکل ابراز می‌کرد: اگر مردی مزایای شمشیر بلند را بداند یک تنه 10 مرد را شکست خواهد داد و در بزرگی این سامورایی هرچه بگوییم کم است. از گذشته تا حال این ضرب و مثل و همانندش در کشور ما نیز رواج پیدا کرده است.

به طور مثال فردی که انسان قوی و زبر دستی باشد و هر زمان از پس سختی‌ها و دشواری‌های زندگی و همچون کسی کاری را به او محول کند، بربیاید این امکان را ایجاد می‌کند که برای او سختی ملاک نخواهد بود و هرگز دلیلی نمی‌شود که با وجود مشکلات کم بیاورد و دیگر تلاشی نکند؛ برعکس در هر موقعیت خود را حفظ می‌کند و سخت به جلو قدم برمی‌دارد.

انشا با موضوع برای یه سامورایی همه جا ژاپنه

مقدمه: شرح این جمله به طور کلی بیان‌گر این است که اگر چیزی بارتان باشد و همیشه دیگران روی شما در هر موردی حساب می‌کنند، پس کسی هستید که در هر مرحله و موقعیتی قرار بگیرید باز هم از پس نمونه کار های قبلی بر می‌آیید.

بدنه: البته در دنیای امروزی بعضی از مشکلات انسان را خسته و کلافه می‌کند و گاهی این احساس در ما ایجاد می‌شود که بگوییم نمی‌شود، نمی‌توانیم ولی باز هم بهتر است نگاهی به گذشته نکنیم و با هر مشکل یا تنشی کم نیاوریم و باز همه مثل قبل قدرتمند بلند شویم و ثابت کنیم یک فرد شجاع در هیچ شرایطی کم نمی‌آورد و به قول معروف برای یه سامورایی همه جا ژاپنه.

نتیجه: پس می‌توان به این نتیجه رسید که هیچ دشواری نمی‌تواند جلوی کسی که از پس تمام مشکلات همیشه برآمده است را به راحتی بگیرد و او را پشیمان و خسته کند.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل
در زبان انگلیسی از عبارت «For a samurai, everywhere is Japan» برای بیان این ضرب المثل استفاده می شود.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل حاجی حاجی مکه
و
معنی ضرب المثل ایراد بنی اسرائیلی گرفتن

☑️ به پایان معنی ضرب المثل برای یه سامورایی همه جا ژاپنه رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.