ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد شهید سلیمانی و شجاعت و مقاومت ایشان

انشا درباره شهید سلیمانی کلاس سوم تا نهم با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد شهید قاسم سلیمانی کوتاه ؛ تاریخ دیگر به خود چنین مردی بزرگ را نخواهد دید. مردی از تبار خاک و خون و مبارزه، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: زندگینامه شهید حاج قاسم سلیمانی

انشا در مورد شهید سلیمانی و شجاعت و مقاومت ایشان

انشا در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

مقدمه: مردی که خواب را از امریکا و اسرائیل گرفته بود و از ترس نمی توانستند راحت بخوابند. مردی که طومار داعش را در هم پیچید و قبل از فروپاشی این قوم فاسد و فاسق مژده فروپاشی آنها را داد. این مرد میدان بود که خاورمیانه را از دست باغبان داعش نجات داد. مردی از دیار کریمان و پر از مهر و محبت نسبت به فرزندان شهدا و مادران شهید.

بدنه: شهید و سردار بزرگ اسلام در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ در یک حمله تروریستی در فرودگاه بغداد توسط پهپادهای امریکایی هدف قرار گرفت و به شهادت رسید. او که نام شهیدش عظمتش را دوچندان کرد را خوب می شناسید، مردی که از جوانی و نوجوانی در میان سپاه رشد کرده بود و به علت وفاداری و تدبیر و بزرگی به عنوان فرمانده سپاه قدس یا سپاه برون مرزی کشور مان انتخاب شده بود. او در بسیاری از حملات سوریه به عنوان مشاور ارشد حضور داشت، توانست داعش و مخالفان حکومت مردمی بشار اسد را از میان بردارد.

او توانست درمیان خانواده های سوری جایگاهی خوب و خاص بیابد. او یک مکتب و یک مذهب بود، مذهبی که در آن خون خواهی و حمایت از مظلوم از حفظ خون شهید کمتر نیست. دینی که اگر در هر جای دنیا مسلمانی در درد و ناراحتی باشد، قرار از او گرفته می شود و دیگر توانی برایش نمی ماند. هرجا خط قرمز شیعه و مسلمان رعایت نشود، امثال شهید سلیمانی قد علم می کنند و می شتابند.

او فرمانده حلب و سوریه و کربلا و دمشق و ایران و چچن و همه مسلمانان جهان بود. مردی که شعارش درد بود و مظلوم، همه عمرش در خاک و خون و کوه و کمر گذشت و کس ندانست. او مردی ساده پوش و عاشق شهادت و مرام شهادت بود. تمام دارایی او یک ساعت و یک قران در جیب بود و یک انگشتر که در حین قطع دستش هنوز با او بود. مردی بزرگ از تبار یاران سبز حسین که تا آخر عاشورایی بود و شهید شد.

نتیجه گیری: سردار بزرگ شهید قاسم سلیمانی یک مکتب بزرگ است که همه ما باید در حفظ و ارزش دهی به ان بکوشیم. او همه عمرش را در راه دفاع از مظلوم فدا کرد تا حق هیچ مظلومی تباه نشود. بر ما واجب است که چون او در راه اعتلای فرهنگ حمایت از مظلوم تلاش کنیم.

انشا کودکانه درباره سردار سلیمانی و شهادت ایشان

مقدمه: شهادت هنر مردان خداست و نصیب هر کس نمی شود. شهید سردار سلیمانی از جمله مدان مبارزی بود که درمیان مردم جایگاه خاصی داشت. او که خار چشم دشمن بود همواره با شعر دادخواهی از مظلوم به تمام دنیا درس آزادگی و دینداری آموخت.

بدنه: شهید سلیمانی از قبیله کربلا و از تبار عاشورا بود که نتوانست ظلم و ستم را تاب بیاورد. مردی از تبار بدر و حنین و تبوک و خندق که چون مولا علی ( ع) در سحرگاهی تاریک به دست مارهای زخمی از دست اسلام به درجه رفیع شهادت رسید. رسم کوفیان و بغدادیان این است که مهمان دعوت می کنند و قاتلش می شوند. این چه رسم ناجوانمردانه ای است که با مردان خدا می کنید. مسلم را، حسین را و این بار شهید سلیمانی، چگونه رسم مهمان نوازی را رها می کنید.

این مجاهد نستوه تمام عمر و جوانی خود را را در راه اعتلای وطن و دین و خون خواهی و طرف داری از مظلوم سپری کرد و کسی ندانست که از کجا بود و به کجا رفت. مردی که همدم و همراه کودک سوری بود و رفیق مادر شهید ایرانی و همراه و مطیع رهبر. مردی که جمهوری اسلامی را چون حرمی مطهر دوست می داشت و مقدس مس دانست. او در تمام معادلات خاورمیانه نقشی اصلی و اساسی داشت و هیچ وقت برای خودش چیزی نخواست.

او سربازی مطیع و جان نثاری عاشق برای وطن بود. هم رزمانش او را چون جان دوست می داشتند و رفیق و دوستشان بود. او که همه عمر در راه کوهستان و رفت و آمد بود، مدت ها توسط ظالمان و دشمنانش تحت نظر بود و سرانجام در سحرگاهی به طرز دردناکی چون مولای شهیدش به شهادت رسید. او مردی بزرگ و اهل نماز شب بود و در هر حال و شرایط نمازش ترک نشد. تاریخ معاصر ما دیگر چون اویی نخواهد داشت و تا همیشه یادش در دلها جاوید است.

نتیجه گیری: تو یک نفر نبودی، تو یک ملت، دین، دنیا و شاید یک تاریخ عظیم که تا همیشه در دل و ذهن ما و مردم مظلوم دنیا ماندگار شدی؟ شهید سلیمانی بسیار بزرگتر از سردار سلیمانی شد. حال هر کودک لبنانی هم با شنیدن نامش اشک می ریزد. فرودگاه بغداد تا همیشه شرمنده تو خواهد بود وتو ماندگار ترین مهمانی شد که تا همیشه در آنجا ماندگار شدی.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد خون شهیدان
و
تحقیق درباره شهید محسن حججی

☑️ به پایان متن های انشا در مورد شهید سلیمانی رسیدیم، اگر دیدگاهی در این زمینه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.