ادبیاتفرهنگ و هنر

مقایسه وسیله ی گرم کردن خانه ها در گذشته امروز و فردا

سه بند درباره تفاوت وسيله ي گرم كردن خانه ها در گذشته و امروز و فردا صفحه 51 درس 9 نگارش فارسی کلاس پنجم

مقایسه وسیله ی گرم کردن خانه ها در گذشته امروز و فردا ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سه بند درباره مقایسه و تفاوت های وسیله ی گرم کردن خانه ها در گذشته امروز و فردا از صفحه ۵۱ در نهم کتاب نگارش پنجم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

مقایسه وسیله ی گرم کردن خانه ها در گذشته امروز و فردا

مقایسه وسایل گرمایشی در گذشته و امروز و فردا نگارش پنجم ابتدایی

۳ بند در مورد تفاوت های وسیله های گرم کردن خانه ها در گذشته امروز و فردا از کتاب نگارش کلاس پنجم دبستان بنویسید :

در گذشته: کرسی: مطمئناً کرسی ها، همان چهارپایه هایی که زیر آن منقلی آتشین می گذاشتند و با ملحفه و لحاف پوشانده می شد، از خاطره انگیزترین وسایل گرمایشی گذشته هستند. بسیاری از خانم های خوش ذوق خانه با چیدمان وسایل تزیینی روی کرسی ها جلوه فوق العاده ای به فضای خانه می دادند.

شومینه هیزمی: شاید باورتان نشود، اما در گذشته بازار هیزم بسیار داغ بود. زیرا خانه های مجلل آن زمان مجهز به شومینه های هیزمی بودند و برای تهیه هیزم مورد نیاز خود مجبور بودند آن را از مغازه ها خریداری کنند.

به طور کلی وسایل گرمایشی در گذشته بیشتر از چوب و نفت تامین می‌شد بخاری های چوبی و نفتی گرم کننده های خانه ها بود، ساکنان خانه مجبور بودند برای زمستان نفت یا هیزم تهیه کنند تا در زمستان با مشکل مواجه نشوند. گاهی اوقات دود ناشی از این بخاری ها و تعمیر نشدن آنها مشکل ساز می شد.

در امروز: امروزه استفاده از گاز طبیعی که یکی از پاک ترین انرژی هاست، نه تنها هوا را در گذشته آلوده نمی کند بلکه در مقایسه با نفت و چوب گرمای زیادی تولید می کند. همچنین امروزه یکی از بهترین راه ها برای گرم کردن خانه استفاده از آب گرم در داخل رادیاتور می باشد که همه مکان های خانه ها را به یک اندازه گرم می کند و آلودگی هوا و مصرف اکسیژن ندارد و از آلودگی در خانه جلوگیری می کند.

در آینده (فردا): در آینده ای نزدیک، ممکن است دیگر وسایل گرمایشی وجود نداشته باشد. در عوض سیستم های گرمایشی در دیوارها یا کف خانه ها نصب می شود و خانه را با ابزار مدرن گرم می کنند. سیستم گرمایش از کف یکی از این اقدامات جدید است که در آینده ای نزدیک در تمامی منازل اجرا خواهد شد. همچنین استفاده از انرژی خورشیدی و نصب سلول های خورشیدی بر روی پشت بام منازل گزینه احتمالی بعدی است که در آینده قابل استفاده است. البته این امکانات باید به گونه ای طراحی شوند که قابلیت ذخیره انرژی خورشیدی را در روزهای آفتابی برای روزهای ابری و بارانی داشته باشند.

همچنین بخوانید: سه بند در مورد وسایل سفر در گذشته امروز و فردا
و
سه بند درباره شیوه ی دفاع از میهن در زمان گذشته و امروز

توجه: شما دانش آموزان پایه پنجم دبستان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در این مقاله جواب تمرین سه بند در مورد مقایسه وسیله ی گرم کردن خانه ها در گذشته امروز و فردا صفحه 51 درس نهم نگارش پنجم ابتدایی را به صورت کامل بررسی کردیم ، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. 😊

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.