ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد رزق و روزی ♨️+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد رزق و روزی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد رزق و روزی : خداوند برای همه موجودات خودش روزی در نظر گرفته و حتی ریزترین موجودات هم از سفره کرم خداوند بی نصیب نیستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد پیشرفت و آبادانی کشور

انشا در مورد رزق و روزی

انشاء در مورد رزق و روزی حلال

مقدمه: خداوند به موسی گفت؛ عصایت را به دریا بزن و آن کرم را ببین، ما حتی آن کرم را هم فراموش نکرده ایم. این بندگان ناسپاس هستند که تلاشی نمی کنند و منتظر بارش روزی هستند. هرکس که به دنبال روزی و درآمد است باید همواره تلاش کند و به لطف خداوند امیدوار باشد.

بدنه: گویند روزی در اول صبح بین موجودات خداوند تقسیم میگردد، موجودی که در ابتدای صبح بیدار باشد و به درگاه خداوند شکرگزاری نماید، هر آینه بهترین درآمد نصیبش خواهد شد.

پس برای گرفتن روزی از درگاه خداوند بلندمرتبه باید سحرخیز شوی و شکرگزار، بندگانی که می خوابند و از خدا طلب روزی می کنند، بدانند که سهم انان از زندگی همان خواب خواهد شد. اگر رزق حلال و زیاد و سالم می خواهید باید بدانید که اولا باید خوب تلاش کنید، حلال و حرام و سهم خود را خوب رعایت کنید، سعی نکنید که از سهم دیگران بردارید، در هر حالت شکرگزار باشید و از ناسپاسی و کفرگویی دوری کنید.

تلاشی مضاعف داشته باشید و منتظر معجزه نباشید و فقط بدانید که هرچه خواست و امر حضرت حق باشد برایتان می رسد. گاهی رزق شما خوب است و زیاد و گاهی هم کم است به درون خود مراجعه کنید و از خدا بخواهید که بیشترین رزق و روزی حلال را برایتان در نظر بگیرد.

وقتی از خدا و تمام کاینات درخواست رزق و حال خوب و روزی فراوان کنید و به همان اندازه هم تلاش کنید، حتما در لطف خداوند باز شده و شما در کمال ناباوری شاهد نزول رحمت های فراوان در زندگی خود خواهید شد. مورچه با چه زحمتی دانه می برد و گنجشک برای دانه ای تا کجاها پرواز می کند و ما همچنان منتظر نزول روزی هستیم.

نتیجه گیری: از قدیم گفته اند از تو حرکت از خدا برکت، اگر می خواهی روزی فراوان داشته باشی، باید تمام عمرت سخت تلاش کنی و برای زندگی و شغلت برنامه خوبی داشته باشی و از خدا کمک بخواهی و چشم به داشته های دیگران نداشته باشی و بدانی خداوند اندازه تلاش و تقاضایت عطا می کند.

انشا درباره کسب رزق و روزی

مقدمه: دست از ناسپاسی برداریم و هر صبح با خورشید از خواب برخیزیم و بدانیم که خورشید هم برای اینکه نور افشانی کند هر صبح برای خدایش شکرگزاری می کند. خداوند برای تمام مخلوقاتش رزقی و سهمی کنار گذاشته که هیچ کس نمی تواند از او بگیرد.

بدنه: خدا خود می داند که کدام بنده چه اندازه روزی و رزق نیاز دارد و اگر دیگری زیاد داشته باشد، ممکن است طغیان کند، پس به ظرفیت انسانها می نگرد و به میزان سخاوت، چه بسیار افرادی که اگر روزیشان زیاد شود بر دیگران بتازند و عرصه را بر دیگران تنگ کنند، هر بنده ای در نزد خداوند جایگاهی دارد که اگر برایش تلاش کند و سپاس گزاری کند، خداوند بر حسب ظرفیت و گنجایش آنان سهم و رزقشان را افزون می کند.

و مهم تر آنکه اگر از روزی و سهم خودتان صدقه دادن و دستگیری از فقرا را از یاد نبردید، برای درماندگان و بیماران هم سهمی در نظر بگیرید و بدانید که هیچ کس نمی تواند از سهم شما کم کند، مگر اعمالتان، اسراف، خودنمایی و فخر فروشی، نمایش در مقابل درماندگان و مستحقان از جمله مواردی است که روزی شما را کم می کند.

خداوند بزرگ مرتبه رزاق است و برای کرم خاکی که دیده نمی شود، و در زیر خاک است هم روزی در نظر گرفتهاست، پس بهتر است برای دست یافتن به رزق و روزی امواج مثبت به کاینات فرستاده و فراوان شکرگزاری کنید و از خدا طلب روزی حلال، آرامش و سعادت نمایید تا هر روز سفره تان پر از مهر و رزق و خوشبختی گردد.

خداوند هیچ موجودی را بیهوده خلق نکرده و برای همه آفریده هایش غایتی و هدفی دارد و تو ای انسان بدان که غایت تو رزق دنیا نیست و تو وظیفه داری که در قبال نعمت های فراوانی که دریافت می کنی، برای آخرت خود و عقبی هم توشه ای برداری و بدانی که این دنیا هدف پایانی نیست و هر کس هدفی دارد که رسیدن به حیات طیبه اخروی است. پس هر صبح خدایت را صدا بزن و از او بخواه که کمکت کند و در مسیر زندگی بهترین ها را برایت رقم بزند.

نتیجه گیری: خداوند میلیون ها موجود زنده دارد که برایشان روزی و سهمی در نظر گرفته است، پس بهتر است که سحرخیزی را سرلوحه کار خود قرار دهی و از او بخواهی که بهترین ها را برایت مقدر فرماید. صدقه دادن را از یاد مبر و برای بهتر شدن زندگی دست فقرا را هم بفشار.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد شهید سلیمانی و شجاعت و مقاومت ایشان
و
انشا در مورد جنایت های آمریکا و اقدامات خصمانه آن

☑️ به پایان انشا درباره رزق و روزی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.