ادبیاتفرهنگ و هنر

یک بند در مورد پرچم ایران سه رنگ دارد صفحه ۹۷ نگارش سوم

یک بند در مورد رنگ های پرچم ایران و توضیح اینکه هر رنگ نشانه چیست؟

این بند را کامل کن پرچم ایران سه رنگ دارد صفحه ۹۷ کتاب نگارش فارسی سوم ابتدایی ؛ برای مشاهده متن های در رابطه با رنگ های پرچم ایران در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد سرود ملی

این بند را کامل کن پرچم ایران سه رنگ دارد

پرچم ایران سه رنگ دارد نگارش سوم ابتدایی

پرچم ایران، سه رنگ دارد سبز، سفید و قرمز که هر کدام از این رنگ ها معنای خاص خودش را دارد. رنگ سبز نشان دهنده آبادانی و سرسبزی ایران ماست. همچنین این رنگ، نشان دهنده‌ی دین اسلام نیز می باشد. رنگ سفید به معنای صلح و صفا و آرامش است. رنگ قرمز نشان دهنده‌ی خون شهیدان است و همچنین به این معنی است که مردمان ایران همیشه آماده‌ی مبارزه با دشمنان خود هستند.

یک بند در مورد پرچم ایران سه رنگ دارد

پرچم ایران، سه رنگ دارد سبز، سفید و قرمز که در وسط این رنگ ها و پرچم ایران کلمه الله نیز نوشته شده است و در اطراف آن ۲۲ الله اکبر حک شده است. رنگ سبز پرچم ایران به معنای آبادانی و سرسبزی کشور است. رنگ سفید به معنای صلح دوستی و آرامش کشور ایران است و رنگ قرمز پرچم ایران نیز نشانه‌ی خون شهیدانی است که جان خود را فدای کشور کرده اند تا ما در آرامش زندگی کنیم. هر کجا که پرچم ایران بالا می رود ما احساس خوشحالی و سربلندی می کنیم.

همچنین بخوانید: برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد

☑️ به پایان انشا پرچم ایران سه رنگ دارد از صفحه ۹۷ نگارش سوم دبستان رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =