ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد سرود ملی ☑️ انشاء در مورد وقتی سرود ملی را میشنوم

متن انشا با توصیفات زیبا در مورد سرود ملی ایران با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد سرود ملی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری: به هر مراسمی که می رویم در هر افتتاحیه و بزرگداشتی نام افتخار آفرین سرود ملی بر زبانها جاری می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد ایران ، تمدن و فرهنگ غنی آن

انشا در مورد سرود ملی ایران

انشا در مورد سرود ملی کوتاه و با مقدمه

مقدمه: هر کشوری دارای عظمت و اعتبار و ارزش است که به وسیله پرچم و سرود ملی به نمایش گذاشته می شود. سرود ملی نشان دهند اهداف و آرمان های هر کشور است که توسط کارشناسان و بزرگان تهیه و به اطلاع مردم رسانیده می شود. سرود ملی یک مکتب و یا نمود کلی یک کشور است. سرود ملی شاید یک کتاب یا صحیفه ارزشمند است که می تواند حاوی مطالب زیادی باشد.

بدنه: اگر خوب و دقیق به متن سرود ملی دقت گردد، از ابتدا تا پایان این انقلاب در ان مشهود است. از روزی که مبارزه شروع شده و از روشنایی این انقلاب در تمام دنیا طنین انداز شده است و اشاره به بهمن ماه که ماه پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و مهم تر از همه اشاره به شهدایی که در این مسیر به فیض شهادت رسیدند. چه بسیار مردانی که در راه تحقق اهداف این انقلاب و پاس داشت سرود ملی و رسیدن به این سر فصل ها دست از جان خود شسته اند.

سرود ملی موجب افزایش همبستگی و اتحاد مردم می شود. همین اتحاد است که اگر در هر جای جهان شنیده شود لرزه بر تن دشمن و دوست می اندازد. سرود ملی من یاد آور بزرگی و عظمت و اعتبار و قرن ها شکوه و بزرگی وطن من است. من این نغمه بهشتی را چون جان شیرین دوست می دارم. سرود ملی پیام آور قرنها مبارزه و ایمان و ترقی و تمدن وطنم است. روزهای سخت مبارزه و خون و خاک را تداعی می کند.

سرود ملی و پرچم برای ما چون خون در رگ ما ست که اگر خون نباشد من و مایی وجود نخواهد داشت. روزی که نوای عاشقی و آزادی سر می دهند آنجا نغمه جذاب سرود وطنم در گوش مردم نجوا خواهد کرد.

نتیجه گیری: سرود ملی مایه افتخار و عظمت و شکوه من است و من با خواندن این سرود احساس غرور می کنم. غروری بزرگ که تاکنون کسی تجربه نکرده باشد. بر ما واجب است که از این سرود بزرگ مراقبت کنیم تا ماندگار گردد. این سرود و پرچم محافظ فرهنگ و تمدن و فرهنگ غنی ایران است.

متن انشاء با موضوع شنیدن سرود ملی ایران

مقدمه: سرود ملی نماد عشق و بزرگی و شکوه و باور است. کشوری که سرود ملی و پرچم ندارد حرفی برای گفتن هم ندارد. موجودیت هر کشور در قبال داشتن پرچم و سرود ملی است. چه قدر کلمات سرود ملی زیبا و جذاب است. سرود ملی نقشه راه یک ملت است تا هدف و مقصد گم نشود.

بدنه: شهیدی اخرین قطره آب را نوشید و خطاب به دوستش گفت مراقب پرچم باش، دیگری هنگام اسارت گفت مراقب نام و اعتبار وطن باشد. دیگری در سازمان ملل به احترام وطن ساعت ها روی پا ایستاد. یک افسر نیروی انتظامی را دیدم که در روز تشییع پیکر یک شهید وطن که از مرز داران بود به پهنای صورت اشک می ریخت و پرچم را با یک دست نگه داشته بود. روزی که عشق به تاراج دشمن می رفت نوای عشق وطن سر داد و گفت این نغمه آسمانی را تا پای جان دوست بدارید و مراقبت کنید.

روزهای سخت وطن را با شیرینی این نغمه حفظ کنید . اواز خوشی که چون طنین رعد کوهستان دل را هوایی می کند، نغمه خوب و پر غرور که اگر هر جا طنین انداز شود، دوست و دشمن به خود می آیند. چه قدر این آواز با نوای مردان مبارزی چون آرش و آریود و شهید سلیمانی یکی است. چه قدر این نوای بهشتی را دوست دارم، وقتی هنگام برنده شدن در مسابقات جهانی وقتی این سرود پخش می شود و در فضای مسابقات طنین انداز می شود، عشق تمام وجودم را در هم می کشد و من بی هوا فریاد می زنم زنده باد ایران، زنده باد وطن و زنده باد ورزشکارم، زنده باد سرود وطنم…من عاشق این آواز رویایی هستم و آن را چون آیه های قرانی دوست می دارم.

نتیجه گیری: آن کس که اصالت و پرچم و کشورش را از یاد ببرد مجبور به شکست است. پس بهتر است که در حفظ و ماندگاری سرود وطن بکوشیم و آن را به آیندگان بسپاریم. سرود ملی من خط به خط صحیفه عشق است و موجب غرور و شعف. من چون جان شیرین دوستش می دارم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد ثروت های ملی ایران
و
انشا در مورد جاهای دیدنی ایران

☑️ به پایان انشا در مورد سرود ملی ایران رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *