ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد درد دندان با مقدمه بدنه نتیجه

متن انشاء زیبا درباره «دندان درد» با طبقه بندی و رعایت ساختمان بند

انشا در مورد درد دندان با رعایت ساختمان بند: شاید دردی مرموز و مهم است که از دوسالگی در افراد شروع شده و تا دندان درمان نشود دردش تمام نخواد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره چرا کتاب می خوانیم

انشا در مورد درد دندان با مقدمه بدنه نتیجه

انشا بسیار زیبا در مورد درد دندان

مقدمه: دندان یک بخش مهم از بدن است که اگر به اندازه کافی به آن ها رسیدگی نشود، پوسیده می شوند و پوسیدگی کم کم به عصب دندان رسیده و پس از عفونت درد زیادی ایجاد می کند. درد دندان یکی از دردهایی است که علاوه بر درد خودش، دردی مرموز به گوش و چشم و سر می دهد.

بدنه: هر بار که مادرم می گفت مسواک بزن؛ توی دلم می گفتم که کی حوصله دارد الان از توی رخت خواب بلند شود و مسواک بزند تا اینکه یک روز سرد زمستان که از مدرسه بر می گشتم ، درد شدیدی همه وجود من را فرا گرفت و من تازه فهمیدم که درد چیست و از کجا شروع می گردد.

دستم را روی صورتم گذاشتم و به یاد حرف مادر افتادم که می گفت : چرا پس مسواک نمی زنی، یا کم شیرینی بخور، یا با دندانت پسته و چیز سخت نشکن، اما من هیچ وقت به گفته های او گوش ندادم و هر بار جدی نگرفتم. آن روز نفسم برید و تا شب از درد به خود پیچیدم. عصری با مادر و پدرم به دندانپزشک مراجعه کردم او هم با تمام تبحری که داشت، همه حرفهای مادرم را تکرار کرد.

چرا مسواک نزدی؟ پوسیدگی به عصب رسیده و باید کشیده بشود. این حرف را که شنیدیم سخت نگران و ناراحت شدم و گفتم ای کاش این همه مدت به حرف مادرم گوش داده بودم. ای کاش مسواک می زدم و بادام را با دندانم نمی شکستم. چه قدر آن روز درد کشیدم ولی با خود عهد کردم که تا همیشه مسواک بزنم. دردی عجیب که همه روزم را خراب کرد. صورتم ورم کرد و به خود آمدم و دانستم که در هر حال باید حرف بزرگتر را گوش کنیم. گاهی حرف شنوی خوب و لازم است.

نتیجه گیری: روزهایی که به خوبی و خوشی می گذرد حرف بزرگتر را گوش دهیم. مسواک کردن یک نمونه از سخنان است که باید به دیده منت گوش داده شود. بهتر است که برای مراقبت از دندان خود به صورت مرتب از مسواک استفاده شود و نخ دندان هم به کار برده شود.

انشا در مورد درد دندان با ساختمان بند

مقدمه: درد می کشیدم و حرف نمی زدم، شب تا صبح در راهرو راه می رفتم و بلند بلند گریه می کردم. وقتی مادر صدای گریه مرا شنید به پدر گفت، طفلی خیلی درد می کشد. برخیز ببرش دکتر ، ان روز و شب ها گذشتند و من دانستم که باید از دندان و همه چیزهایی که متعلق به خودم است خوب مراقبت کنم.

بدنه: حیف مرواریدهای زیبای دهانم نیست که مراقبت نکنم، چرا باید در همه عمرم درد دندان داشته باشم و از خودم مراقبت نکنم. خداوند نعمت های زیادی به همه ما اعطا کرده است تا بتوانیم خوب و راحت زندگی کنیم. یکی از این نعمت ها دندان است که هم موجب زیبایی می شود و از طرفی هم به کمک دندان می توانیم خوب و راحت غذا را بجویم. درد عجیب و نفس گیر دندان موجب از بین رفتن آرامش می گردد.

درد دندان بر اثر عدم مراقبت از دندان رخ می دهد. کم کم مینای دندان خراب شده و ریشه آن هم پوسیده شده و از بین رفته است. عصب دندان به تمام عصب های صورت متصل است و شاید یکی از دلایل اینکه زمان درد دندان تمام سر وصورت به طرز عجیبی درد می کند همین موضوع باشد. درد دندان نوعی درد طولانی مدت است که باید حتما دندان درمان گردد. درد دندان ناشی از بی احتیاطی و قدر ناشناسی رخ می دهد.

مراقبت از دندان چندان سخت نیست و فقط حوصله کافی است. از خوردن آب سرد و گرم خودداری شود و یا از شکستن پسته و بادام خودداری شود. شیرینی زیاد هم مضر است و موجب ضعیف شدن مینا یا روکش دندان می گردد. دندان ها تیشه یا ابزار شما نیستند که هر وقت لازم دارید، هر چیزی را به دندان بیندازید و انتظار داشته باشید که سالم و خوب هم بمانند.

نتیجه گیری: وقتی از نعمت های خداوند خوب و شایسته استفاده نکنید ممکن است که آن را از دست بدهید. دندان، چشم، گوش و هر عضو دیگری، بهتر است که برای سلامتی و تندرستی خود کوشا باشیم و بدانیم که این عضو مهم و حساس در آینده هم لازم و ضروری خواهد بود.

انشا های پیشنهادی:
انشا در مورد چراغ راهنمایی رانندگی
و
انشا در مورد صداقت

☑️ به پایان انشا در مورد درد دندان با مقدمه بدنه نتیجه رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.