ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد صداقت ❤️ ۲ انشای زیبا درباره فواید صداقت

متن انشا دانش آموزی و کودکانه با موضوع صداقت و راستگو بودن

انشا در مورد صداقت با مقدمه و نتیجه ؛ هربار که دوستم را می بینم خوب که فکر می کنم، می بینم که دلیلی جز صداقت برای دوستی با او نیافته‌ام. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد راستگویی

انشا در مورد صداقت

انشا در مورد صداقت با مقدمه و نتیجه

مقدمه: صداقت شالوده و اصل رفاقت و زندگی است که همانا اگر در خانه ای و محل کاری رخت بر بندد، اعتماد هم از در دیگر خواهد رفت. صداقت مانند آب زلال در زندگی ضروری است. صداقت مانند خورشید درخشان در پنجره اعتماد می درخشد.

بدنه: زندگی و شادابی در صداقت است. اگر در هر کاری و رفتاری و شغلی که هستید، صداقت سرمنشا کارتان باشد، هیچ گونه نگرانی و استرسی نخواهید داشت و مورد اعتماد و محبت اطرافیان و همکاران قرار می گیرید. داشتن صداقت مانند یک آب زلال و جاری در کف رودخانه است که تمام لایه های رود دیده می شود. انسان صادق دارای جایگاهی ویژه در میان مردم بوده و همواره از عملکرد خودش راضی بوده و هیچ گونه نگرانی و دلواپسی به خود راه نداده و می تواند زمینه ساز موفقیت بزرگی باشد.

صداقت یک توشه جذاب است که اگر کسی در زندگی ان را با خود داشته باشد، همواره سفر زندگیش پر از مناظر شاد و بی دغدغه خواهد بود. صداقت در کار و زندگی نوعی احترام گذاشتن به شخصیت خویش است. زیرا انسان صادق با داشتن چنین خصیصه رفتاری عالی به دیگران هشدار می دهد که صداقت سر لوحه کار است و اگر کسی اهل صداقت نباشد در همراهی من جایگاهی ندارد.

بزرگان دین و اخلاق و رفتار هم تاکید بر صداقت و راستگویی دارند و که همانا اگر به این تعالیم خوب و دقیق گوش دهیم همانا از بندگان محبوب خداوند خواهیم بود. انسان دروغگو همیشه ترس رسوایی دارد و اضطراب تنهایی، او برای پوشش یک دروغ هزاران دروغ دیگر می گوید و به این ترتیب بیشترین آسیب روحی و روانی را دیده و از میان جمع هم طرد می گردد. گاهی دروغ مانند یک گلوله برف است که مرتب غلت خورده و بزرگتر می شود. صداقت مانند نسیم خنکی است که موجب آرامش همگان می گردد.

نتیجه گیری: صداقت یک رفتار درست و صواب است که انسانهای سالم به آن آراسته هستند و مانند یک زیور اعمال و گفتار و رفتارهای آنان را مزین نموده است. صداقت گلی خوشبو است که عطر خودش را به همه جا می پراکند. صداقت نشانه دین داری و خداپرستی است که همانا شنیده‌اید که دروغگو دشمن خداست.

متن انشاء با موضوع آثار و فواید صداقت

مقدمه: صداقت از نشانه های ایمان است و هرکس که این رفتار شایسته را در خود تقویت کند، در جهت تعالی و انسانیت گام برداشته است. صداقت یک همراه همیشگی و یار موافق در زندگی است. این رفتار شایسته موجب آرامش روح و روان شده و موجب تزکیه نفس می گردد.

بدنه: صداقت نقطه مخالف دروغگویی است که همواره بزرگان و پیامبران بر ان تاکید داشته اند. حتی تاکید فراوان بر این موضوع شده که حرف راست بزنید حتی اگر به ضررتان باشد . صداقت و راستگویی نوعی رهایی است. دروغ مانند یک توده دردناک و بیمار مرتب در حال بزرگ شدن است و همواره فرد دروغگو مورد تنفر مردم است. راستگویی نشان سلامت روح و روان بوده و موجب رستگاری هم می گردد.

صداقت چون نور ملایم آفتاب انسان را گرم نگه می دارد و انسان به صداقت خود متکی بوده و از هیچ کس و هیچ چیز خدا ترسی ندارد. صداقت چون طعم خوش شهد موجب شادکامی شده و موجب بهتر شدن حال معنوی انسان می گردد. دروغگویی موجب زیاد شدن اعمال بزه و نامناسب در جامعه شده و جامعه نا امن شده و هرج و مرج به همه جا نفوذ می کند. قانون و ضابطه از بین رفته و هرکس در هر مرتبه می تواند دروغ گفته و به ظاهر همه چیز را به نفع خویش به پایان برساند.

اما این پایان کار نیست و هیچ بار کجی به منزل نرسیده و افراد دروغگو هم رسوا خواهند شد. صداقت جوهر وجود انسان بوده و ذات انسان را سالم و ناب نگاه می دارد. هربار که در شرایط سخت قرار می گیرید با توکل به خداوند حرف راست و صادق را بزنید تا مورد لطف و عنایت خاص او قرار گیرید.

نتیجه گیری: صداقت بهترین رفتار انسان است. کاش بدانیم که راه رستگاری و فلاح در صداقت است. خداوند بنده راستگو را دوست داشته و برایش همه راه ها را می گشاید. صداقت را چون فریضه واجب دانسته و به ان عمل کنیم تا مورد لطف خاص خداوند قرار بگیریم. صداقت بهترین توشه سفر آخرت است که موجب بهتر شدن راه سفر می گردد.

☑️ به پایان متن انشا در مورد صداقت رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد فداکاری
انشا در مورد صله رحم و احسان
انشا در مورد حفظ محیط زیست
انشا درباره بهترین روز زندگی من

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *