فرهنگ و هنر

عید غدیر خم ۹۹ چه روزی است + اعمال شب و روز

غدیر خم چه روزی است؟ عید غدیر چندمه مرداده

عید غدیر ۹۹ چه تاریخی است و چند روز مانده به عید سعید غدیر خم – این جشن که از بزرگترین مناسبت های شیعیان می باشد یادآور هجدهم ذی الحجه سال دهم هجری می باشد، روزی که در حجه الوداع پیامبر اکرم (ص) امام علی (ع) را با فرمان خدا و نازل شده آیه تبلیغ به عنوان جانشین خود مشخص کرد.روز دقیق عید غدیر در سال ۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد 99 میباشد.

 در ادامه با بخش تقویم مناسبت های ماگرتا همراه باشید.

واقعه غدیر
واقعه غدیر

رسول خدا (ص) فرموده اند :«علی با حق است و حق با علی است، این دو هرگز از یکدیگر جدا نمی شوند تا در روز قیامت در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.»

عید غدیر سال ۹۹ چند شنبه است

عید غدیر خم 1399 مصادف با روز شنبه 18 مرداد ماه می باشد که این تاریخ در تقویم هجری برابر با 18 ذیحجه 1441 می باشد. (1399/05/18)

عید سعید غدیر خم روز کامل شدن دین و اتمام نعمت های پروردگار، به خاطر واقعه غدیر و انتصاب شایسته و بحق حضرت علی (ع) به امر الهی به جانشینی رسول معظم (ص) می باشد.

همچنین با مراجعه به مقاله «تقویم سال ۹۹ خورشیدی 📅+ مناسبت ها و تعطیلی های ۱۳۹۹» می توانید تاریخ مناسبت های آینده را مشاهده کنید.غدیر به چه معناست

غدیردرلغت به معنای آبگیر می باشد؛ گودالی در بیابان که آب باران در آن گرد آید. در میان راه دو شهر بزرگ دنیای اسلام، مکه و مدینه، محلی است به نام «جُحفه» که در زمان رسول گرامی اسلام ، کاروانیان حج گذار در آنجا از هم جدا می‏شدند و به طرف دیار خود می‏رفتند.

سخنان بزرگان دین در مورد عید غدیر ۹۹ :

رسول خدا(ص) فرمود : «روز غدیرخم برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد که در آن روز، برادرم امام علی(ع) را به عنوان پرچمدار امتم منصوب کنم تا بعد از من، مردم توسط او هدایت شوند و آن روزی است که خداوند در آن روز، دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین برای آنان پسندید.»

امام صادق(ع) می‌فرماید: «روز عید غدیر ۹۹ عید بزرگ خداست. خدا پیامبری مبعوث نکرده، مگر اینکه این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان در زمین، روز پیمان محکم و حضور همگانی است.»اعمال شب و روز عید غدیر 99

اول روزه که کفّاره شصت سال گناه می باشد و در حدیثى آمده است که روزه این روز برابر روزه تمامى عمر دنیا و معادل با صد حج و صد عمره است.

دوم غسل.

سوم زیارت امیر مؤمنان علیه السلام می باشد.

چهارم تعویذى [ذکر مربوط به پناه جستن به خدا از ناملایمات و شرور] را که سیّد ابن طاووس در کتاب «اقبال» از رسول خدا صلى اللّه علیه وآله روایت کرده بخواند.

پنجم خواندن دعای ندبه.

اعمال عید غدیر 99

خواندن زیارت غدیریه و خواندن نماز عید غدیر ۹۹ : وقت خواندن این نماز هنگام ظهر است. این نماز دو رکعت است و در هر رکعت سوره حمد و بعد از آن، ده مرتبه سوره اخلاص، ده مرتبه آیه الکرسی و ده مرتبه سوره خوانده می‌شود و برای این نماز ثواب بسیاری ذکر شده است

مطلب در مورد عید غدیر ۹۹

بزرگترین عید امت پیامبر کدام است خود حضرت رسول به این نکته اشاره و تصریح فرموده است و در روایتی می فرماید:

روز غدیر خم، برترین اعیاد امت من است. روزی است که خدای متعال مرا فرمان داد تا برادرم علی بن ابی طالب را به عنوان پرچمی هدایتگر برای امتم تعیین کنم که پس از من به وسیله او راهنمایی شوند، و آن، روزی است که خداوند در آن روز، دین را کامل ساخت و نعمت را بر امتم به کمال و تمام رساند و اسلام را به عنوان دین، برایشان پسندید. «سایل‌الشیعه، ج8، ص89»

🌷 عید غدیر ۹۹ را به شما کاربر عزیز ماگرتا تبریک عرض می کنیم 🌷

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.