فرهنگ و هنر

تاریخ روز جهانی روانشناس و مشاور در سال ۱۴۰۰ 👨‍⚕️+ علت نامگذاری

روز مشاور کیه؟ روز روانشناس کیه؟ تاریخ روز روانشناس 1400 چندمه؟

تاریخ روز روانشناس در سال ۱۴۰۰ چندمه ؟ نظام روان‌شناسی 29 آوریل که در تقویم شمسی برابر با ۹ اردیبهشت می باشد را روز روانشناس نامگذاری کرده است. در ادامه با بخش فرهنگ و هنر ماگرتا جهت بررسی روز جهانی روانشناس و علت نامگذاری این روز همراه باشید.

تاریخ روز روانشناس سال ۱۴۰۰

✅ تاریخ روز روانشناس در سال 1400 در ایران مصادف با 9 اردیبهشت می باشد. اما در تقویم ما این روز به رسمیت شناخته نمی شود. دلیل انتخاب روز ۹ اردیبهشت به عنوان روز روان‌شناس و مشاوره، تصویب قانون تشکیل سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در روز ۹ اردیبهشت می باشد.

تاریخ دقیق روز روانشناس در تقویم سال 1400
تاریخ دقیق روز روانشناس در تقویم سال 1400

سازمان نظام روان‌شناسی ایران مدت ها سعی داشت تا یک روز از سال را روز روان‌شناسی و مشاوره در ایران به تصویب برساند. از طرفی دیگر این روز هرساله از سوی سازمان ملل برگزار می‌شود.همچنین بخوانید : زیباترین متن های تبریک روز روانشناس

این روز از طرف سازمان ملل ، هر سال در ماه آوریل برگزار می‌شود ولی همیشه در یک روز یکسان برگزار نشده است ! روز جهانی روانشناس و مشاور در سال ۲۰۱۶ (برای نهمین بار) در ۲۸ آوریل گرامی داشته شد. از آن سال به بعد روز نهم اردیبهشت در ایران به عنوان روز روانشناس نامیده شد. البته این تاریخ تاکنون در تقویم رسمی کشور به عنوان روز روانشناس و مشاور به ثبت نرسیده و رسمی نگردیده است.

علت نامگذاری روز روانشناس

علت انتخاب این روز برای روانشناسان این است که در این روز، قانون تشکیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به تصویب رسید.

روانشناس و مشاور عزیز و دلسوز
از اینکه همیشه و بی وقفه نگاهتان به ماست
بی نهایت تشکر می کنیم
🌹روزتان مبارک🌹💡 برای انتخاب یک عکس نوشته خاص و بسیار زیبا برای استوری و یا یک متن تبریک زیبا مانند نوشته ای که خواندید می توانید از بخش متن تبریک ماگرتا دیدن فرمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.