ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد حفظ محیط زیست ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد حفظ محیط زیست با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد حفظ محیط زیست : هرجا که پا می گذاریم و می رویم برای زندگی و تفریح، محیط زیست است و ما ساکنان زمین موظف به نگه داری از محیط هستیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد درخت

انشا در مورد حفظ محیط زیست

انشا در مورد حفظ محیط زیست

مقدمه : ما هر جای این زمین پهناور که زندگی می کنیم،  محیط زیست است و ما موظف هستیم از آن به خوبی مراقبت کنیم. کنار رود و رودخانه، در روی تخته سنگی و یا زیر سایه درختی، ساحل و شن هایش، درختان و موجودات و جانداران کمیاب و هر آنچه که روی زمین است و به ادامه زندگی کمک می کند.

بدنه: درخت را قطع می کنند و دفتر می سازند و تند تند برگه اش کنده می شود و به دور ریخته می شود. به ساحل می روند و زمان برخاستن زباله را در دریا خالی می کنند. به کوه می روند و زمان برخاستن سنگ ها را در مسیر جاده ها می ریزند. کنار رود می نشینند و آب را آلوده می کنند.

یک حیوان کوچک و ناتوان را که می بینند، آزارش می دهند. پوست تنه درخت را می کنند و گل را درگلزار به زور می چیند، ماهیان دریا را به آکواریوم می کشند و پرندگان را به دست صیاد می سپارند.

حیوانات نادر را به خارج از کشور می برند  و حتی به خاک هم رحم نمی کنند. دل کوه را می شکافند و ویلا می سازند. درخت و جنگل و دریا و دریاچه و گونه های مختلف جانوری متعلق به همه نسل ها و آیندگان است، همان طور که گذشتگان ما آن را برای ما حفظ کردند، ما هم موظفیم که برای کودکان و نسل های آینده مراقبت کنیم.

چرا باید مواد آلوده و شیمیایی به درون دریا ریخته شود  و یا چرا باید خاک را آلوده کنند و خاصیت اصلی آن را خراب کنند. مراتع را می سوزانند و جنگل و درختانش را بی سبب به زمین بایر تبدیل می کنند. غافل از اینکه این نعمت ها روزی تمام خواهد شد.

همان طور که می بینیم آب کم شده و هر تابستان مردم برای آب در فشار قرار می گیرند. برای شست و شوی ماشین و لوازم غیر ضروری آب زیاد مصرف می کنند و یادشان می رود که آب مایه حیات است.

نتیجه گیری: محیط زیست متعلق به همه نسل هاست. بر من و تو و دیگران وظیفه است که از آن به خوبی مراقبت نموده و به نسل های آینده بسپرند. چه نعمت هایی که اگر تمام شوند، دیگر جایگزینی نخواهند داشت. چه فرصت هایی که از دست خواهد رفت و آیندگان از ان محروم خواهند شد.

انشاء درباره محیط زیست

مقدمه: یک لیوان آب جان چهار نفر را نجات می دهد، هوای تازه که از وجود درختان است، موجب بهتر شدن ریه بیماران تنفسی می گردد. اگر طبیعت و محیط زیست روند عادی و طبیعی خود را حفظ کند و انسان در ان دخالت نکند، همه چیز درست و اصولی پیش خواهد رفت.

بدنه : آب را گل نکنید، پرنده را بی پر نکنید و شیر را به قفس نبرید. آهو را به آشپزخانه نکشانید و باز را در کنج قفس مگذارید. سنگ را  از مسیر رود جدا نکنید و مسیر آبشار را هم عوض نکنید. دریا را با مواد نفتی آلوده نکنید و در بطری و مواد بازیافتی را در آن خالی نکنید. درختان را لخت و بی برگ نکنیدو باران را متوقف مکنید.

ابرها را از مسیر خارج نکنید و به گله گوزن ها دستبرد نزنید. روی درخت لانه پرندگان و یا کریم را کار نداشته باشید. از کبوتران نامه رسان کبوتر قفسی نسازید. بساط قفس را برچینید و آن را برای همیشه بردارید. زندگی را به کام محیط بانان تلخ نکنید. داستان تفنگ و صیاد را برچینید.

تبر و داستانش هم قدیمی شد، اینها همه از دشمنان محیط زیست بودند که بشر به کار می برد. حال این همه را به فراموشی بسپارید و زندگی را به درخت و جنگل و کوه و چشمه برگردانید. قلب کوچک پرنده را به درد نیاورید و پای گنجشک را  نشکنید و بالش را شکسته رها نکنید.

رود را به دریا برسانید و نهال تازه را به آب سیراب کنید. تاریخ گل ها را ثبت کنید و به دفتر سبزه بسپارید. دریاچه ها را چون روح خود مراقبت کنید و دل به پاکی رود بسپارید. آسمان آبی را کدر و تار مکنید و دریای آرام و موجوداتش را بی تاب مکنید.

نتیجه گیری: هر بار که کوله بار سفر می بندید، هربار که دل به دیار عشق می بندید، کمی هم فکر محیط زیست باشید، زباله را جمع کنید و با خود بردارید. گل را هنگام رفتن پرپر مکنید. و بدانید این میراث گرانبها متعلق به همگان است و کسی نباید آن را متعلق به خودش بداند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد سفر به روستا
و
انشا در مورد رنگین کمان

✅ به پایان انشا درباره حفظ محیط زیست رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.