ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد فداکاری ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد فداکاری با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد فداکاری : شاید داستان ریز علی فداکار، علی لندی، یا داستان های رزمندگان بزرگ و یا آتش نشان های فداکار را شنیده باشید که برای نجات جان کسی ،جان خود را به خطر می اندازند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه باشید.

انشاء پیشنهادی : انشا در مورد طعم مهربانی انسان ها

انشا در مورد فداکاری

انشا در مورد فداکاری

مقدمه : فداکاری یک رفتار زیبای انسانی است که ناشی از روح بلند و ایمان قوی افراد است. چه بسیار انسانهایی که برای نجات جان دیگران، جان خود را فدا نموده اند که نشان از تقوی، ایمان و عشق به انسانیت است.

هر بار که فردی جان خودش را فدای دیگران می کند انگار انسانیت از نو متولد شده است و هیچ کس نمی تواند عظمت این کار شریف را درک کند. گاهی کسی شغل خود را به دیگری می دهد و زمانی هم با انجام یک کار درست و عالی مفهوم فداکاری را در جامعه زنده می کند.

بدنه : انسان موجودی متعالی است که روحش از  روح خدا دمیده شده است. خدایی که موجب آرامش است و منشا خیر و شادی، روحی که پر از مهر و مهربانی و عطوفت است. همین روح بلند گاهی در درون انسان ها غوغا می کند، برای نجات یک کودک گاهی تن به آب می زند و زمانی هم با تمام قوا از حرکت خودرویی جلوگیری می کند.

از بروز یک حادثه تلخ جلوگیری می کند و از سقوط فردی و یا بروز حادثه ای دردناک، گاهی خودش را به آتش می زند و دیگری را از دل آتش بیرون می کشد. رزمندگان ما در دوران جنگ از این رفتارهای انسان دوستانه داشته اند، گاهی ماسک خود را به دیگری می دادند و زمانی هم لباس و پوتین خود را به دیگری هدیه می کردند، غذای خود را، آب خود را، لباس گرم خود را، به دوستانشان می دادند تا انسانیت را برای همیشه ماندگار کنند.

در دفتر روزگار گاهی خاطراتی دیده و خوانده می شود که گاهی تن و روح انسان به لرزه می افتد از این همه مهربانی و عشق و نوع دوستی. خدایا در وجود این بندگانت چه عصاره ای نهاده ای که چنین برای دیگر مخلوقاتت بی قرارند. خدایا در وجود مادر چه نیرویی گذاشته ای که برای فرزندانش چنین بی تاب است. خدایا تو چه قدر مهربانی که روحت در زمین این همه غوغا می کند.

نتیجه گیری: انسانیت دینی است که در تمام مذاهب و ادیان دیده می شود. فداکاری شمه ای ناب از انسانیت است که افرادی که روح وتنی رها و خدایی دارند هرآنچه که در زندگی دارند، به دیگران تقدیم می دارند و از بذل و بخشش آنچه در توان دارند ترس و واهمه ایی ندارند. فداکاری موجب افزایش روحیه همکاری در سطح جامعه شده و همین روح فداکاری جامعه را متعالی ساخته و تربیت خوبی را نثار کودکانمان می کند.

انشاء درباره فداکاری

مقدمه : داستان فردی که برای نجات قطار از ریزش کوه، پیراهنش را آتش زد، شنیده اید، ماجرای پلیسی که تمام پولهایی را که یافته بود به صاحبش برگرداند و یا معلمی که خود را داخل آب اندخت تا کودکی را از آب بیرون بیاورد را شنیده اید. این ها جلوه هایی اندک از فداکاری های انسانهاست.

بدنه : علی لندی، محمد حسین فهمیده، این دو نوجوان ایرانی را خوب می شناسید که برای نجات جان هم وطن خویش تن به آتش دادند و خاکستر شدند. چه بسیار رزمندگانی که اسیر شدند و حرف نزدند تا جان همرزمانشان به خطر نیفتد.

رزمنده ایی که رمز عملیات را می دانست ولی دم نزد تا زبانش را بریدند. روزی که پدر و پسر اسیر شدند ولی پدر دم نزد و جان سپرد. خداوندا تو در روحت جه داری که روح توبا بندگانت چنین معجزه ای می کند. پدری که کلیه اش را به فرزند عطا می کند.

فردی که کلیه اش را می فروشد، ولی وقتی متوجه می شود که فردبیمار هزینه و پول کلیه را ندارد، از دریافت هزینه کلیه اش خود داری می کند. معلمی که خانه ی خود را برای درمان شاگرد بیمارش فروخت. اینها نمونه های بسیار عالی و جذاب از فداکاری انسان هاست تا ثابت شود که هنوز مهر و عشق و دلداگی وجود دارد.

اهدای خون به صورت رایگان برای بیمارنی که نیاز به خون دارند ، یکی از عالی ترین و بهترین رفتارهای خداپسندانه است که موجب سلامتی و شادی دیگران می گردد.

نتیجه گیری : بزرگترین فداکاری که من خوب به یاد دارم، داستان لیله المبیت است که در شبی که کفار قصد داشند حضرت محمد(ص) را در بسترش به قتل برسانند، علی (ع) آن شب را در بستر پیامبر خوابید تا کسی متوجه حرکت پیامبر نگردد و این شنان دهنده این است که در تعالیم دینی و اسلامی ما هم بر فداکاری تاکید شده است. هر جا که دیدید جانی در خطر است و یا راهی بسته است و یا متوجه شدید که کسی بیمار است به او سر بزنید و دلجویی کنید.

انشا ساده و زیبا درباره فداکاری و ایثار

مقدمه: روزی که داشتان ریز علی خواجوی را شنیدم که در یک شب سرد پیراهنش را از تن در اورد تا به قطار اعلام خطر کند و یا روزی که یک معلم برای نجات دانش آموزش تن به رود سپرد مفهوم فداکاری را دریافتم. روزی که علی لندی خودش را به آتش زد هم دانستم که فداکاری چیست.

بدنه: فداکاری یعنی ایثار و فداکاری که از حد معمول خارج شده و منجر به نتیجه عالی شده و دیگران را از یک شرایط سخت نجات دهد. فداکاری یک رفتاری است که از احساس مسئولیت بالا به دست می آید، معلمی که سهم ارث خود را فروخت و برای نیازمندان تبلت خرید و یا معلمی که برای کودک بی پدر و مادر تکیه گاه می شود، نوعی فداکاری محسوب می شود.

فداکاری نیاز به حس انسان دوستی قوی و همراه با عشق به آفریده های خداوند دارد، هر آینه موجودی که چنین هنری دارد از بنده های محبوب خداوند محسوب می شود. انسانی که خود را با نارنجک می بندد و به زیر تانک می رود تا دیگران دچار دردسر نشوند، ارزش کارش چه اندازه است و چه کسی می تواند، روی کارش قیمت بگذارد، آیا معیاری برای سنجشش وجود دارد، نه این کار و اجرش فقط خدا می داند و بس، رزمنده تشنه ای که تنها جرعه آب خودش را به دوستش می دهد، یا پوتین پایش را هدیه می کند، خدایا نام این کار چیست.

مادری که برای نجات جان کودکش خود را به سختی می اندازد، نامش چیست. نامی و عنوانی برای چنین فداکاری وجود نداشته و نخواهد داشت. گاهی افرادی برای نجات افراد دیگر خود را به سخت ترین شرایط می سپارند و می دانند که درصد خطر هم بسیار بالا می باشد ولی باز به این شرایط تن می دهند.

نتیجه گیری: انسانها در مورد دیگران مسئول هستند و باید برای آرامش هم تلاش کنند. روزهایی که دیگران در بیماری هستند و راهی و کمکی ندارند، روزهایی که در بحران روحی و روانی هستند، روزهایی که عزیز از دست داده اند هم باید تلاش کنند تا دردی از بقیه کم کنند و راه را برای آسایش دیگران باز کنند، هرچند که در برخی موارد خطرات جدی برای خود فرد به همراه خواهد داشت.

انشا در مورد فداکاری با رعایت ساختمان بند

مقدمه: فداکاری شیرین ترین کاری است که گاهی در درون ما انسانها به جوش در آمده و گاهی منتج به نتیجه ای می گردد که بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

بدنه: بهترین نمونه های فداکاری در مادران دیده می شود، مادری که خود را به آب و آتش می زند و فرزندش را از بحران و شرایط سخت نجات می دهد، فداکاری و ایثار بسیار زیادی دارد. گاهی کلیه ای عطا می کند و زمانی هم خون می دهد. پدری که برای نجات فرزندش خود را به جلو ماشین می اندازد، او هم یک فداکار است. علی لندی برای نجات جان چند زن خود را به دل آتش زد و سوخت.

در جبهه چه بسیار رزمندگانی که خود را فدا کردند و به خاک و خون زدند تا ما سالم و روبه راه باشیم. از خانواده و زندگی و خوشی خود زدند و هیچ کس قدرشان را ندانست و همه در راه دفاع از وطن به شهادت رسیدند. اهدای عضو هم یک فداکاری بسیار بزرگ است که گاهی خانواده ای برای جان بخشیدن به دیگران عضو عزیز از دست رفته خود را به دیگران هدیه می کنند.

چه بسا این فداکاری موجب شادابی و زندگی بخشیدن به یک خانواده می گردد.فداکاری تو انسان وارسته قابل وصف و توصیف نیست و فقط خداوند می تواند پاداشی در خور دهد. ما در داستان های صدر اسلام مردی فداکارتر از امام علی (ع) ندیدیم که شبی خطرناک در رخت خواب پیامبر خوابید تا کفار متوجه هجرت پیامبر نشوند و تاریخ اسلام شکل گیرد. اگر آن شب علی فداکاری نمی کرد، تاریخ اسلام سر نمی گرفت و ممکن بود پیامبر به شهادت برسد.

حضرت ابوالفضل در روز عاشورا همه توان خود را برای نجات کودکان گذاشت، یا خلبانی که تا آخرین لحظه برای نجات جان مسافران خود را در اولویت قرار نمی دهد و حالت بیرون پریدن را انتخاب نمی کند، همه از نمونه های بارز فداکاری است.

نتیجه گیری: فداکاری از انسان یک فرشته می سازد، با فداکاری زندگی جلوه ای جدید می یابد و هر جا که دلی درد مند باشد و یا هرجا که نیاز به کمکی باشد، افراد فداکار و بزرگ به سرعت از راه می رسند و دست مردم را می گیرند و دلشان را خوش می کنند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره توصیف چهره مادر
و
انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک

✅ به پایان انشا درباره فداکاری رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

  1. فاطمه گفت:

    هرچی میگردم انشا درمورد نماز جماعت پیدا نمیکنم برای کلاس چهارم ابتدایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *