ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره عینک 👓+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد عینک با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره عینک : هربار که سمت تخته نگاه می کردم، کلمات نامفهوم بودند و ناشناس می دیدم تا اینکه، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره عینک با روش طبقه بندی کردن

انشا درباره عینک

انشا در مورد عینک

مقدمه: یک بار خواهرم داستانی از یکی از کتاب های درسی خودش را برام تعریف کرد، به نام ماجرای عینکم که در آن داستان کم بینایی یک پسر بچه توضیح داده شده و پس از آن هم عینک مادر بزرگش را یافته و به چشمش زده بود.

بدنه: عینک یک وسیله کاملا شخصی است که گاهی طبی و زمانی هم  جنبه زیبایی و آفتابی دارد. بچه که بودم همیشه مادر می گفت جلوی تلویزیون که می نشینی چشمت ضعیف می شود و نمی توانی خوب ببینی، درس بخوانی و سوزن نخ کنی، مادرها چون همیشه با سوزن کار دارند معیارشان نخ کردن سوزن است.

مدرسه که می رفتم روزی معلم گفت که فردا همه بچه ها بروند و چشمشان را معاینه کنند، من هم رفتم و دیدم که کمی چشمم ضعیف است و باید عینک بزنم. عینک را گرفتم تازه می دیدم که کمی رنگ ها بهتر هستند و زندگی رنگی دیگر دارد. عینک را در کیفم گذاشتم و از آن روز در کنارم مانده است.

عینک شاید مهم ترین وسیله زندگی برای خوب دیدن، خوب زندگی گردن است. عینک را که می زنم دنیای من عوض می شود، گل ها و جنگل و سبزه ها را زیباتر می بینم و همه چیز برای من قشنگ است و دوست داشتنی. عینک خوبم چه خوب که دارمت و چه بهتر که با بودنت همه چیز زیبا می شود.

گاهی پزشکی برای اینکه نور خورشید آزارندهد، از عینک آفتابی برای بیماران خود استفاده می کنند تا چشم در معرض نور خورشید آسیب نبیند و بتواند به راحتی همه جا را نشانمان دهد. چشم دریچه دید ما به دنیاست که اگر خوب و سالم نباشد، دنیا جذاب نخواهد بود.

نتیجه گیری: زندگی زیباست اگر خوب و دقیق نگاه کنیم، گاهی باید عینک خود را در بیاوریم و زمانی باید صریح و دقیق همه چیز را بررسی کنیم، از جمله عینک هایی که باید بزنیم عینک خوش بینی است یعنی به دنیا و مردمش با نگاهی مثبت نگاه کنیم و شیوه برداشت خود از نگاهمان را تغییر دهیم.

انشا درباره عینک جادویی

مقدمه: عینک را دوست می دارم، همان وسیله ای که موجب می شود همه چیز رنگ اصلی خودش را داشته باشد و دنیا تمام حقایقش را به من نشان دهد.

بدنه: گاهی ذره بینی است و گاهی معمولی، زمانی ساده و گاهی تیره، کوچک و بزرگ و زمانی هم با جنس های مختلف، پلاستیکی و فلزی و در رنگ های مختلف. عینک را نگاه می کنم، با خود فکر می کنم که علم برای هر مشکلی راهی یافته و برای چشمی که کم بینا می شود، چشمی کوچک دیگر ردیف می کند و دست انسان را می گیرد. یادم نمی رود که پدر بزرگ همیشه دوست داشت که قرآن بخواند ولی چشمش یاری نمی کرد و اشک می زد.

روزی که دکتر برایش عینک نوشت من هم خوشحال شدم و گاهی می زدم به چشمم و روزهای پیری خودم را تصور می کردم. خطوط درشت می شدند و می خواندم. عینک همان نوع نگاه ما به زندگی هم هست، خوش بینی، بدبینی، حسادت، عشق به مردم که هر کس می تواند نوع بد و تیره را از چشمش خارج کند و نوع روشن و خوب را به چشمش بگذارد.

کسانی که عینک مهربانی و خوش بینی می زنند ،می توانند در دل مردم جا باز کنند و زندگیشان سراسر خوبی و عشق باشد. عینک دوست داشتنی من و بقیه از تو سپاس گزارم که همه چیز را برای من خوب و دلخواه می کنی، رنگ برگ و گل رز و  ستاره های دور دست را هم نشان می دهی، تو نباشی همه چیز کدر و تار است و دلم نمی خواهد نگاهشان کنم.

تو را خوب محافظت می کنم و می دانم که تو نباشی من هم بی تاب می شوم. دوست خوب من، تو را که دارم دنیای من دوست داشتنی است و خواستنی، در دور دست ها هم پرواز پرندگان را می بینم و می توانم خوب نگاهشان کنم و پرواز شان را خاطره کنم.

نتیجه گیری: اغلب مردم عینک به چشم دارند و مجبور هستند که با عینک به دنیا نگاه کنند و خوب ببینند. عینک وسیله بهتر دیدن و بهتر خواندن است تا با کمکش تمام واقعیت های دنیا دیده شود. عینک را که می زنم دنیا تغییر می کند و همه چیز جذاب و خواستنی می شود.  تو عینک مهربانی بدان که با بودنت همه چیز خوب و خوش و جذاب می شود.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره پنجره ای رو به آسمان
و
انشا در مورد پاک کن جادویی

☑️ به پایان انشا درباره عینک طنز رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفت =