ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد پیشرفت و آبادانی کشور ❤️+ با مقدمه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد پیشرفت و آبادانی کشور با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد پیشرفت و آبادانی کشور : دانش آموز یا دانشجو یا معلم و کارمند، در هر جایگاهی که هستیم باید برای آبادنی کشور خود بکوشیم.برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد ترور دانشمندان هسته ای ایران

انشا در مورد پیشرفت و آبادانی کشور

انشا در مورد پیشرفت و آبادانی کشور کلاس چهارم

مقدمه : کشورمان ایران دارای بهترین سرمایه های طبیعی و انسانی است که باید در جهتی درست و سالم سازماندهی شود تا کشور در مسیر تعالی و توسعه و پیشرفت قرار گیرد. نیروهایی که بسیار توانمند هستند باید به خوبی در مسیری درست ساماندهی شوند و بر سر تخصص خویش کار کنند و این اولین قدم در مورد پیشرفت و آبادانی کشور خواهد بود.

بدنه: ایران کشوری زر خیز است که هیچ وقت نتوانسته از تمام قوایش برای آبادانی و اعتلایش استفاده کند. گاهی داشتن شرایط خاص و بروز حوادثی ایران را از مسیر پیشرفت کنار زده است. اما وظیفه من در قبال کشورم؟ من باید در هر دوره از عمر و زندگی انسانی مفید باشم تا سودم اول به خودم و سپس به کشورم برسد.

کشور من هزارن نوع ثروت و معدن دارد و مهم تر آنکه نیروهای عالی و در سطح جهانی دارد که اگر خوب آموزش ببینند و تلاش کنند، می توانند در دنیا حرف اول را بزنند.

اگر هر فردی در جامعه دارای هدفی سالم و درست باشد و برای آن هدفش تکاپو داشته باشد، این کشتی با دورنمایی خوب و در ساحلی آرام در عمق اقیانوس پیشرفت و تلاش آرام آرام به هدف خواهد رسید و همه سرنشینان خوش و خرم به مقصد خواهند رسید.

اگر دانش آموز خوب درس بخواند و معلم خوب درس بدهد و پزشک کارش را عالی انجام دهد و معمار و مهندس هم در راه رسیدن به هدف خودش لحظه ای کوتاهی نکند، اگر کارمندی در محل کارش خوب حاضر شود و احساس مسئولیت نماید، اگر همه در حد و اندازه خود تلاش کنند و از داشته های کشور به خوبی مراقبت کنند، این کشور گلستان خواهد شد. من برای پیشرفت کشورم خوب درس می خوانم تا بتوانم در آینده از علم و تکنولوژی جدید در راه اعتلای وطن خوب استفاده کنم.

نتیجه گیری: در کشورهایی که خیلی سریع به درجات عالی و جهانی در تمام جوانب می رسند، مردمانی زحمت کش و خستگی ناپذیر روی کار بوده اند. پس ما هم باید لحظه ای درنگ نکنیم و همواره در هر جایی که هستیم تلاشی مضاعف داشته باشیم.

انشاء در مورد برای پیشرفت کشور چه کنیم

مقدمه: هرگاه از غصه وطن خوب نداشتی و شب و روز در راه تعالی و پیشرفتش تلاش کردی بدان که کشورت پیشرفت خواهد کرد. اگر مهندس بودی و از کارت نزدی، اگر رشوه نگرفتی و کار درست انجام دادی و اگر دغدغه ات کشف جدید و خلاقیت بود، در راه آبادنی کشور تلاش کرده ای.

بدنم: کشورمن ایران روزهای سختی را پشت سر گذاشته و در این میان بودند مردانی که از جان خود گذشتند تا وطن سربلند شود. شهدای هسته ای ، خلبانان، رزمندگان،  همه جان دادند تا ایرانی آباد در جهان بدرخشد. من با قلمم، تو با کتابت، پزشک با تیغ جراحی، معلم با زبان گیرا، وزیر با قدرت تعامل و بسیج با قدرت مردمی، همه در راه آبادنی کشور تلاش می کنند.

کاش باشند کسانی که این همه ثروت و دارایی را ساماندهی کنند و در راه پیشرفت علم و تکنولوژی کشور به کار برند. صنایع مختلف، کارخانه ها را راه اندازی کنند تا مردم به کار و صنعت مشغول شوند. زیرساخت کشور درست و اصولی گردد تا هر کس در حرفه و تخصص خودش به کار بپردازد.

من اگر تلاش کنم و تو اگر بخواهی و او اگر سد راه من و تو نشود، ما می توانیم بهترین روزها را برای خود و کشور ورق بزینم. این کشور در ردیف پنج کشور ثروتمند دنیاست که اگر نیروهای دلسوزی داشته باشد، می تواند در حد صنعتی ترین کشورها قرار گیرد، کمی صداقت و تلاش و خودباوری می تواند راه گشا باشد.

ایران در بهترین مکان قرار دارد و منابع طبیعی سرشاری دارد که اگر به روشی اصولی و جهانی و درست سازماندهی و بهره برداری گردند، بیشترین ثروت را برای وطن ارزانی خواهد داشت. وطنم زخمی دوران است و پر از دردهای دوران، جنگ و قحطی و دردو بیماری و …من برای روزهای خوب و خوشت تلاش خواهم کرد.

نتیجه گیری: وطنم ای زخمی روزهای سخت و دشوار، ای که تاریخ پر دردی داشته ای من برای خوب شدن حالت هر روز و شب در تلاشم، به همت مردم کارخانه ها را راه اندازی می کنیم و جاده ها را از نو می سازیم، صنایع مادر را از نو تعمیر می کنیم و برای هر روز و ساعت برنامه ریزی می کنیم. وطنم جان ناقابلم را هم در راهت خواهم داد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ایران ، تمدن و فرهنگ غنی آن
و
انشا در مورد ثروت های ملی ایران

☑️ به پایان انشا درباره پیشرفت و آبادانی کشور رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *