ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چراغ راهنمایی رانندگی 🚦+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد چراغ راهنمایی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد چراغ راهنمایی : هر بار که می خواهیم از خیابان عبور کنیم، ابتدا به چراغ نیم نگاهی می کنیم و سپس مسیر خود را ادامه می دهیم. هر رنگی علامتی خاص است و باید به خوبی به ان دقت شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد جشن تکلیف

انشا درباره چراغ راهنمایی

انشا درباره چراغ راهنمایی

مقدمه : زندگی امروزی دارای قوانین و ضوابطی است که باید توسط افرادی که در یک جامعه زندگی می کنند، رعایت گردد. چراغ راهنمایی و رنگ های شادش هر کدام دارای پیامی خاص هستند که با زبان بی زبانی از ما دعوت می کنند که قوانین اجتماعی را رعایت کنیم.  چراغ راهنما شاید بهترین و بیدارترین شاهد بر رفتار و اعمال خودروها و پیاده هاست که آیا به وظایف شهرنشینی خود به خوبی عمل می کنیم؟

بدنه : شهرهای بزرگ با انبوهی از ماشین های کوچک و بزرگ نیاز به قوانین و ابزارهایی دارند که همیشه به حضور انسانها نیازی نباشد. در تمام میادین و چهار راه ها و ورودی ها چگونه ممی توان مامور و یا فردی گماشت.

بهتر است که این گونه قوانین به دست کارشناسانی باتجربه طراحی شده و به صورت اتوماتیک و توسط ابزاری مشخص انجام گردد. چراغ راهنمایی دارای دورنگ اصلی قرمز و سبز است و امروزه یک رنگ نارنجی هم به آن افزوده شده است .

رنگ قرمز مخصوص عبور پیادگان بوده و دراین حالت تمامی خودروها و وسایل نقلیه موظف به توقف هستند. چراغ سبز که مخصوص خودروها بوده  و هنگام سبز شدن چراغ ، حق تقدم عبور با خودروهاست. یعنی تمامی افرادی که پیاده هستند موظف به توقف هستند و باید بایستند تا خودروها به مسیر خود ادامه دهند.

رنگ نارنجی هم نشان می دهد که رنگ قرمز پایان رسیده و چراغ به زودی سبز شده و خودروها می توانند حرکت کنند. چراغ راهنمایی دوست و رفیق همیشه بیدار خیابان که همواره شاهد بی زبان تمامی رفتارهای مناسب و نامناسب انسان هاست. رعایت قوانین مربوط به چراغ راهنمایی نشان دهند شخصیت و میزان فرهنگ شهر نشینی هر فرد است.

نتیجه گیری: فرهنگ شهرنشینی دارای قوانین و ضوابط خاصی است که باید توسط افراد ساکن در یک مجموعه شهری به خوبی رعایت گردد. رعایت قرار دادهای یک جامعه موجب برقراری نظم شده و این نظم نشان دهنده میزان احترام هر فرد به مردم شهر است. عدم رعایت قوانین موجب هرج و مرج شده و شهر و زیر ساخت هایش فرو می ریزد.

انشاء در مورد چراغ راهنمایی سخنگو

مقدمه : چراغ راهنمایی و رنگ های شادش را دوست دارم . هر بار که منتظر سرویس مدرسه ام هستم می بینم که چه قدر آرام و بی صدا همه حرف تو را گوش می دهند، رنگ قرمزت مانند انار است و سبزت مانند سبزه زار بهاری که سایه هم دارد. نارنجی را هم دوست دارم چون مرا به رفتن نزدیک می کند.

بدنه : چه ستونهای بلندی و چه قدی دارد. هر بار که به این چراغ تکیه می کنم هزار حرف به ذهنم خطور می کند. چه بسیار افرادی که از این چراغ گذشتند و رفتند. چه قدر این شهر را و رفتارهایش را دیده ای و نتوانسته ای و حرف بزنی؟ چه قدر حرف با تو دارم.

مردمی که هر کدام به دردی تو را رد کردند و نادیده گرفتند. چه قدر اشک هایی که پشت تو ریختند و رد شدند. تو شاید تنها وسیله ای هستی که هیچ وقت رنگ عوض نکردی، هیچ وقت قوانین تو زندگی را دور نزد، تو همیشه صادق و رو راست بودی؟ هیچ کس نتوانست رنگت را تطمیع یا تهدید کند. تو تنها وسیله ای هستی که ریز ریز بارش برف را از نزدیک دیده ای .

تو باران بی هنگام و دردسرهای سقوط درختان بی پناه را دیده ای ، تو را خوب می شناسم و رنگ هایت را از کودکی خوب به یاد دارم. قرمز که می شدی من و پدر و مادرم رد می شدیم و من با حسرت به ماشین هایی که از نزدیک ما رد می شدند، می گذشتیم.

رنگ سبز هم که مشخص و واضح بود که برای خودروهاست. من چه قدر با تو حرف دارم؟ کودکان کار و زنان بی سرپرست و مردانی که تسبیح به دست سوار ماشین آخرین سیستم فقط پشت تو که می ایستند یاد خدا هستند.

نتیجه گیری: چراغ راهنمایی یک ابزار و وسیله زیبا و جذاب است که به عنوان یار و مددکار مردم و پلیس است. هر بار که رنگ عوض می کند، گروهی باید قانون را خوب رعایت کنند.

به رنگ چراغ خوب دقت کنید تا شهر در امان و آرامش باشد. چراغ راهنمایی و رعایت رنگ چراغ نشان دهنده میزان اعتبار و ارزش یک قانون است که به صورت قرار دادی برای مردم دنیا وضع شده است . رعایت قانون نشان دهنده تعهد هر فرد است که منجر به آرامش و آسایش مردم می گردد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد تخت جمشید
و
انشا در مورد ترس

✅ به پایان انشا درباره چراغ راهنمایی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.