ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل تهی پای رفتن، به از کفش تنگ

بازآفرینی حکایت «ضرب المثل تهی پای رفتن، به از کفش تنگ» صفحه 122 نگارش پایه دهم

گسترش ضرب المثل تهی پای رفتن، به از کفش تنگ از مثل نویسی صفحه ۱۱۲ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل تهی پای رفتن به از کفش تنگ

گسترش ضرب المثل تهی پای رفتن، به از کفش تنگ

گسترش ضرب المثل تهی پای رفتن به از کفش تنگ نگارش دهم

مقدمه : گاهی اوقات انسان در زندگی به جایگاهی می رسد که به خوبی می فهمد چیزهایی وجود دارد که از نداشتن آنها بهتر است و اینگونه می شود که عطای خیلی چیزها را به لقایشان می بخشد.

بدنه : دوست خوب کسی است که از هر نظر همراه شما باشد، به عنوان مثال او هم باید در غم و شادی شما شریک باشد و هم در زمان های شادی تان. در واقع دوست خوب شبیه به یک صخره می باشد و شما می توانید به منت به او تکیه کنید.

گاهی اوقات نیاز به دو گوش لازم داریم تا درد و رنج خود را با او در میان بگذاریم تا بتواند بخشی از زخم های ما را مرهم بگذارد. اما گاهی دوست از پشت خنجر می زند و شیرینی دوستی را به زهر تبدیل می کند و آدم از داشتن چنین دوستی پشیمان می شود. اینگونه مواقع انسان باخود می گوید نداشتن رفیق بهتر از داشتن نارفیق است، زیرا کفش های تنگ هم جسمی و هم روحی ما را شکنجه می دهد اما پاهای بدون کفش فقط به بدن آسیب می زند.

نتیجه گیری : شاید گاهی اوقات در شرایطی قرار بگیریم که ناسپاسی کنیم، اما بعد از مدتی و با تغییر شرایط متوجه می شویم که شرایط قبلی که خیلی بهتر بوده است. پس همیشه نباید دنبال چیزهایی باشیم که زمان داشتن آن ها فرا نرسیده است.

همچنین بخوانید: گسترش ضرب المثل با ماه نشینی ماه شوی
و
جواب مثل نویسی صفحه ۸۳ نگارش دهم
و
گسترش ضرب المثل خفته را خفته کی کند بیدار

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل تهی پای رفتن به از کفش تنگ رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش دهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 20 =