ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل چشمم آب نمیخوره با داستان و اصطلاح انگلیسی

معنی و مفهوم ضرب المثل چشمم آب نمیخوره به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل چشمم آب نمیخوره : ضرب المثل چشمم آب نمیخوره دارای بار منفی بوده و به این شکل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع زمانی که کسی می‌خواهد ناامیدی خود را نسبت به موضوعی نشان دهد می‌گوید: که چشمم آب نمیخوره.

هدف او از این حرف این است که به بقیه بفهماند برای انجام کار خوش بین نبوده و هیچ‌گونه امیدی به موفق شدن ندارد. برای آشنایی با مطالب کامل‌تری در مورد ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید‌.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل یکی نان نداشت بخورد پیاز می خورد

معنی ضرب المثل چشمم آب نمیخوره

مفهوم ضرب المثل چشمم آب نمیخوره

مفهوم این ضرب المثل به بدبینی و ناامید بودن کسی نسبت به موضوعی اشاره دارد. در برخی مواقع شرایطی به وجود می‌آِید که افراد ناامید شده و امیدی به پیروزی و موفقیت ندارند و با خود می‌گویند: چشمم آب نمیخوره که این کار درست و اصولی انجام شود.

به این دلیل برای نشان دادن بی اطمینانی و ناامیدی خود از این ضرب المثل استفاده می‌کنند. برای مثال می‌توان به فردی اشاره کرد که در آزمون استخدامی سازمانی شرکت کرده و قصد او استخدام و کسب درآمد می‌باشد. ولی گاهی ممکن است به دلیل وجود افراد بهتر، شما با خود بگویید: که چشمم آب نمیخوره و امکان انجام کار وجود نداشته باشد.

داستان یا تاریخچه ضرب المثل چشمم آب نمیخوره

در زمان‌های قدیم پسری با خانواده خود در روستای پدری زندگی می‌کردند. این پسرک علاقه خاصی به رشته فوتبال داشت و از کودکی آرزوی فوتبالیست شدن را با خود همراه کرده بود. چندین مدت گذشت و پسرک که از کودکی سخت مشغول تلاش و کوشش بود، توانست به یکی از تیم‌های متوسط راه پیدا کند.

او چندین بازی انجام داد و در یکی از بازی‌های مهم خود، اطرافیانش را دعوت کرد تا به سالن رفته و بازی را از نزدیک تماشا کنند. آن‌ها نیز قبول کردند و در روز بازی در سالن مربوطه حضور پیدا کردند.

پسرک که طی چند روز اخیر ناراحت و افسرده شده بود قادر به انجام بازی خوبی نبود. افراد که با دیدن این صحنه ناراحت شده بودند با خود گفتند: با این وضع پسرک، چشممان آب نمی‌خورد که بردی در پیش باشد.

در زمان استراحت مربی پسرک را کنار کشید و با کمی صحبت توانست تا او را آرام کرده و مجدد وارد بازی کند. ولی این بار پسرک با قدرت تمام وارد بازی شده بود و با سعی و تلاشش توانست تا با زدن چند گل تیم خود را پیروز میدان کند.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل چشمم آب نمیخوره

بدبینی و ناامیدی کاری غلط بوده و سبب بروز مسائل و مشکلاتی برای افراد خواهد شد، پس بهتر است که این دو مورد را از دور کنید تا بتوانید زندگی شاد و بدون مشکلی داشته باشید.

توجه داشته باشید که هیچ چیز زندگی روی روال نبوده و آن طوری که فکرش را می‌کنید نخواهد بود و احتمال دارد بدبینی و ناامیدی شما به داستانی موفق و آموزنده تبدیل شود.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل چشمم آب نمیخوره

I have no hope in that
من امیدی به آن ندارم

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل علم بیاموز و عمل پیشه کن
و
معنی ضرب المثل غوره نشده مویز شده
و
معنی ضرب المثل زیر کاسه نیم کاسه ای است

به پایان معنی ضرب المثل چشمم آب نمیخوره رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =