ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل حرف مردم تمامی ندارد ✏️+ گسترش و بازآفرینی

ریشه و مفهوم حکایت قدیمی «حرف مردم تمامی ندارد» با توضیح کامل

معنی ضرب المثل حرف مردم تمامی ندارد : در این جامعه به هر شکلی که زندگی و رفتار کنی، مردم پشت سرت حرف خواهند زد و هیچ‌وقت حرف‌های آن‌ها تمام نخواهد شد. به همین دلیل بهتر است که به حرف‌های مردم گوش نداده و زندگی خود را بکنید. با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

در این حالت می‌توانید به راحتی زندگی را پیش برده و رفته رفته به موفقیت‌های بسیاری دست یابید. ولی در صورتی که کسی بخواهد مطابق با میل مردم پیش رود، هیچ‌وقت زندگی خوبی نخواهد داشت و مجبور است همیشه خود را تغییر دهد و مطابق میل مردم رفتار کند. ولی این کار غلط بوده و می‌تواند طی مدت کمی فرد را از پای دربیاورد.

معنی ضرب المثل حرف مردم تمامی ندارد

مفهوم ضرب المثل حرف مردم تمامی ندارد

انسان یک موجود اجتماعی بوده و باید طوری رفتار کند که توسط مردم مورد تمسخر قرار نگیرد. برای مثال فردی را فرض کنید که اموری دور از ذهن انسان انجام می‌دهد، در این صورت است که مردم او را مسخره خواهند کرد و راجع به آن حرف خواهند زد. در این گونه مواقع حرف مردم تمامی نداشته و همیشه وجود خواهد بود. پس بهتر است به جای تلف کردن وقت خود بخاطر سایر مردم، همه چیز را مطابق میل خود پیش ببرید.

داستان حکایت حرف مردم تمامی ندارد

در روزی از روزها دختری در یکی از شهرهای این جهان زندگی می‌کرد که همیشه مورد غیبت و صحبت قرار می‌گرفت. این دختر از همان بچگی مطابق میل مردم زندگی و عمل می‌کرد و هر وقت چیزی را از گفته‌های آن‌ها می‌فهمید به آن عمل می‌کرد. ولی دخترک با این که همیشه طبق میل مردم امور خود را انجام می‌داد باز هم مردم او را مسخره می‌کردند و راجع به او صحبت می‌کردند.

روزی دخترک با پیرزنی مواجه شد که پس از تعریف ماجرا، پیرزن گفت: دخترم مردم به نفع خود صحبت می‌کنند نه به نفع تو و بدان که هیچ‌وقت حرف مردم تمامی ندارد و نخواهد داشت. تو نیز باید بتوانی بر ضد آن‌ها عمل کنی تا دیگر قادر به حرف زدن درمورد تو نباشند.

دخترک پس از شنیدن گفته‌های پیرزن با خود فکر کرد و گفت: با این کار به جایی نخواهم رسید و بلکه با عمل کردن مطابق میل افراد چیزی نصیب من نخواهد ‌شد. پس تصمیم گرفت راهش را تغییر داده و از حال به بعد مطابق میل خود عمل کند.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل حرف مردم تمامی ندارد

زمانی که شما کاری را مطابق میلتان انجام می‌دهید این کار هر چقدر که درست هم باشد، افرادی پیدا می‌شوند که راجع به شما و امورتان صحبت کنند. این دسته از افراد نه تنها سبب پیشرفت شما نمی‌شوند، بلکه سبب ضررتان نیز خواهند شد. پس بدانید که به جای نزدیک شدن به این افراد، هر چقدر که بتوانید از آن‌ها دوری کنید به همان میزان نیز در امنیت خواهید بود و می‌توانید زندگی خوبی داشته باشید.

مَثَل های پیشنهادی: معنی ضرب المثل حرف حق جواب نداره
و
معنی ضرب المثل حرف باد هواست
و
معنی ضرب المثل حرف مرد یکی است

☑️ به پایان معنی ضرب المثل حرف مردم تمامی ندارد رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *