ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل هر گردی گردو نیست ⭕️ با مفهوم و ریشه و اصطلاح انگلیسی

معنی و مفهوم ضرب المثل هر گردی گردو نیست به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل هر گردی گردو نیست : در ابتدا می دانیم که ضرب المثل یک قضیه منطقی را بیان کرده. شاید هر گردویی گرد باشد، ولی هر گردی گردو نیست. می تواند توپ باشد، زمین باشد و … . در ادامه با داستان این ضرب المثل هم آشنا می شوید. با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل گاو پیشانی سفید

معنی ضرب المثل هر گردی گردو نیست

معنی ضرب المثل هر گردی گردو نیست

معنی این ضرب المثل این است که اگر دو یا چند چیز را دیدی که ظاهرشان شبیه به هم بود فکر نکن که ذاتا هم شبیه هم باشند. باطن با ظاهر فرق دارد.

این ضرب المثل برای افرادی که عجولانه قضاوت می کنند هم کاربرد دارد مثلا اگر کسی بر اساس ظاهر کسی، او را قضاوت کنند، این ضرب المثل را به او می گویند.

اینجاست که به کسی که سریع قضاوت کرده می گویند هر گردی که گردو نیست؛ یعنی هر اتفاقی که شبیه به هم باشد به این معنی نیست که نتیجه یکسانی هم داشته باشد. یا هرکس که فلان تجربه را داشته حتما قرار نیست که چنین انسانی شود. یا شکل دیگری از ضرب المثل هست که می گویند: هر کی سبیل داره که بابات نیست ! یا هر چیزی که می درخشه طلا نیست.

داستان حکایت هر گردی گردو نیست

سگی که شیفته‌ی خوردن تخم‌مرغ بود، روزی صدف بزرگی را با تخم‌مرغ اشتباه گرفت و در یک چشم به‌هم زدن آن را درسته بلعید. سگ که سنگینی صدف معده‌اش را به درد آورده بود با خود گفت: «حقّم است! تا من باشم که فکر نکنم هر چیز سفيد و گردی تخم‌مرغ است.»

معنی ضـرب المثل هر گردی گردو نیست به انگلیسی

ضرب المثل هر گردی گردو نیست در زبان انگلیسی به معنی All that glitters is not gold به مـعنی «هر آن چیزی که می درخشد طلا نیست» است.

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
و
معنی ضرب المثل عجله کار شیطان است

✅ در این بخش معنی ضـرب الـمثل هر گردی گردو نیست را بررسی کردیم، شما می توانید از بخش دیدگاه نظرتان را در مورد این حکایت با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *