ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل عجله کار شیطان است و گسترش آن + انگلیسی

مفهوم حکایت عجله کار شیطان است و گسترش آن به همراه اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل عجله کار شیطان است؛ این حکایت درباره شتاب و عجله در انجام کاری است که مفاهیم کامل آن را در بخش ضرب المثل ماگرتا می خوانیم.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل گشتم نبود نگرد نیست

معنی ضرب المثل عجله کار شیطان است

مفهوم ضرب المثل عجله کار شیطان است یعنی چه

این ضرب المثل از آن دسته ضرب المثل هایی است که تقریبا همه ما بار های بار ها شنیده‌ایم. زمانی که در از این ضرب المثل استفاده می کردند. معنی این ضرب المثل این است که افرادی که عجله می کنند، فقط به انجام کارشان فکر می کنند و نتیجه کار و درست انجام شدن آن کار برایشان اهمیتی ندارد. بلعکس افرادی که با صبر و شکیبایی کار ها و تصمیمات زندگی شان را انجام می دهند، با دقت فراوان کارشان را انجام می دهند و به هدفشان می رسند.

گسترش ضرب المثل

همانطور که شیطان ما را وادار به انجام کارهایی که به صلاح ما نیست می کند، ما را وادار به عجله هم می کند. مثلا از عجله زیاد به مدرسه نرویم در صورتی که صبحانه نخوردن به انسان ضرر می رساند که بعد ها باعث بیماری می شود.

انسان عاقل و باهوش در کار هایش عجله نمی کند و کار هایش را با صبوری زیاد انجام می دهد و از شتاب بیهوده جلوگیری می کند تا در نهایت به نتیجه مطلوب دست یابد در حالی که با عجله کردن در کارها تنها به خودش ضرر می رسد

و هرگز نمی تواند به هدف زندگی خود دست یابد و همیشه سرافکنده و نادم باقی می ماند. مطمئنا در اطراف ما همیشه انسان هایی بوده اند که با عجله کردن زندگی خود را تباه کرده اند. بنابراین با دیدن آن ها و درس گرفتن از عاقبت آن ها همیشه صبر و شکیبایی را پیشگام در زندگی خود قرار دهیم تا در زندگی سربلند و پیروز باشیم

اصطلاح ضرب المثل عجله کار شیطان است به انگلیسی

معادل انگلیسی ضرب المثل عجله کار شیطان است ، را می توان جمله‌ی haste make waste دانست. البته معنی اصلی این جمله این است که عجله تلف می کند.

مثل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل قوز بالای قوز
معنی ضرب المثل با یک گل بهار نمی شود
معنی ضرب المثل در ناامیدی بسی امید است

✅ در این بخش معنی ضرب المثل عجله کار شیطان است را بررسی کردیم، شما می توانید از بخش دیدگاه نظرتان را در مورد این حکایت با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.