ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل «خود گوئی و خود خندی، عجب مرد هنر مندی»

معنی ضرب المثل خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی ؛ این حکایت در مورد فردی است که در جمع چیزی می‌گوید و هیچ کس نمی‌خندد و او خودش به حرفش خودش می‌خندد؛ چون چیز جالبی نگفته و در این حالت در داخل جمع می‌گویند عجب مرد هنرمندی.

به طور کلی این ضرب المثل کنایه از این دارد که فرد آن قدر به خودش اعتماد دارد که به نظر رسیده خیلی حرف جالبی گفته است. برای مشاهده مفاهیم بیشتر در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

معنی ضرب المثل خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی

مفهوم ضرب المثل خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی

خود گویی یعنی چیزی که خودش می‌گوید، خود خنده یعنی اینکه خود هم به گفته خود می‌خندد؛ عجب مرد هنرمندی یعنی چه فرد پر توانایی است. این توانایی یعنی می‌تواند در جمع صحبت کند؛ توانایی صحبت کردن در مهمانی را دارد و خجالت زده نیست.

پس ما باید بیاموزیم که وقتی کسی در جمع صحبت می‌کند باید به حرفش کامل گوش بدهیم و اگر حرف بی ربطی گفت و خندید ما هم با آن بخندیم تا به آن شخص احساس بدی دست ندهد. چون وقتی شخص ببیند که صحبتش خنده نداشت و کسی نخندید ضربه می‌خورد و از آن لحظه به بعد فقط در جمع سکوت می‌کند و خجالت زده می‌شود.

انسان باید شوخ طبع باشد؛ چرا که این حالت به برطرف شدن ترس هم کمک می‌کند. وقتی در حال صحبت کردن با شخص جدیدی هستید، شوخ طبعی به مدیریت استرس شما نیز کمک می‌کند؛ چون هنگام خندیدن، میزان تنش و استرس کاهش می‌یابد.

اصطلاح انگلیسی این ضرب المثل
Self-talk and self-laughing Wow man artist

بازآفرینی خود گوئی و خود خندی، عجب مرد هنر مندی

در علم روانکاوی موضوع جالبی مورد بحث داده کاوان و محققان است از جمله این موضوعات می‌توان به تکنیک گس لایت اشاره نمود؛ در تکنیک گس لایت فردی وجود دارد که با استفاده از تکنیک‌های مهاجمی، سعی در تحمیل عقاید خود در اجتماع و یا فردی حقیقی دارد.

به عنوان مثال اگر یک نفر بتواند با استفاده از تکنیک‌های زبان بدن و رفتار شناسی به شما نظری غلط را تحمیل کند، شما به راحتی وقاحت طرف مقابل را می‌پذیرید. اما چگونه شما به این شخص اعتماد می‌کنید و اطلاعات شخصی و یا سازمانی خود را تحت اختیار آن قرار می‌دهید.

باید بدانید که اولین کاری که انجام می‌دهید ایجاد ضمیمه‌هایی برای شناخت روحیات طرف مقابل شماست. بعد از این که طرف مقابل خود را از لحاظ علایق و سلایق شخصی بررسی کردید، باید محتوای ارائه شما هم کاملا با روحیات طرف مقابل سازگاری کافی داشته باشد.

ضرب المثل خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی به این موضوع اشاره راسخ دارد، اما کاربرد گس لایت را می‌توان به علوم روانشناختی یا علوم سیاسی و علوم جامعه شناسی و بازاریابی ربط داد. به عنوان مثال یک روانشناس سعی می‌کند با این تکنیک شما را به سمت تجربه‌های جدیدی سوق دهد.

☑️ به پایان معنی ضرب المثل خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل خود کرده را تدبیر نیست
معنی ضرب المثل در پوست خود نمی گنجید
معنی ضرب المثل چاقو دسته خودش را نمی برد

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *