فرهنگ و هنر

حاشیه های جدید گیم اف ترونز – از دست سالم جیمی تا اسم نوزادان!

سوتی ها و حاشیه های قسمت 5 فصل 8 سریال بازی تاج و تخت

حواشی گیم اف ترونز – در قسمت 5 فصل هشتم سریال گیم اف ترونز باز هم شاهد حواشی بودیم، در قسمت گذشته‌ام شاهد سوتی این سریال و گذاشتن قهوه‌ای در مقابل دنریس که از شرکت استارباکس نبود! در ادامه به دو حاشیه جدید قسمت پنجم می پردازیم. با ماگرتا همراه باشید.

نوزادانی که به کالیسی نام گذاری شده بودند !

دنریس در قسمت 5 فصل 8 گیم اف ترونز
دنریس در قسمت 5 فصل 8 گیم اف ترونز

اولین حاشیه این قسمت، چرخش کاراکتر دنریس تارگرین از یک شخضیت مثبت و مردمی به یک شخصیت که مردم هم رحم نمیکند! است.

سال گذشته ۵۶۰ دختر در آمریکا به نام کالیسی، لقب دنریس تارگرین نامگذاری شدند. از شروع سریال تا امروز چیزی حدود ۳۵۰۰ نوزاد با نام کالیسی ثبت شده‌اند و حالا بعد از اینکه مادر اژدهایان و شکننده زنجیرها تبدیل به ملکه دیوانه شد باید دید تکلیف نوزدانی که اسم او را روی خودشان دارد چه می‌شود؟!

یکی از اکانت‌های مشهور توییتر هم گفته والدینی که اسم دختران‌شان را کالیسی یا دنریس گذاشته‌اند یک معذرت‌خواهی به فرزندان‌شان بدهکارند.

یکی از والدین این کالیسی‌های کودک گفته که هنوز از دیدن اپیزود پنجم شوکه است. در حالی که مادر دیگری گفته که فکر نمی‌کند دنریس کار اشتباهی انجام داده باشد.

حتی جولیا گیلارد، نخست‌وزیر سابق استرالیا هم در زمره طرفداران کالیسی بود!

دست مصنوعی جیمی سالم شد !

جیمی و سرسی در قسمت 5 فصل 8 گیم اف ترونز
جیمی و سرسی در قسمت 5 فصل 8 گیم اف ترونز

حواشی دیگر این قسمت مربوط به دست مصنوعی جیمی است، با منتشر شدن قسمت پنجم از فصل هشتم سریال، شبکه HBO تصاویری از این قسمت منتشر کرده که در یکی از آن‌ها دیدار مجدد جیمی و سرسی برای اولین بار در این فصل نشان داده می‌شود. درحالی که این دو یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند، دست راست جیمی را پشت سرسی می‌بینیم. که سالم است و مشکل همین جاست.

همانطور که هواداران به یاد می‌آورند، دست راست جیمی چند فصل قبل قطع شد و او از آن زمان به بعد دستی طلایی و مصنوعی می‌پوشد. در قسمت «ناقوس‌ها» به کارگردانی «میگل ساپوچنیک»، دست طلایی جیمی قابل رؤیت است اما در تصویری که از او منتشر شده دست واقعی‌اش را می‌بینیم که به شکل معجزه‌آسایی دوباره به حالت قبل برگشته است. (این تصویر در سریال وجود ندارد و فقط تصویرش منتشر شده بود)

پس از ردیابی این خطا در شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌ی HBO این تصویر را از وبسایت خود حذف کرد. شبکه خوش شانس بود که این اشتباه برخلاف لیوان قهوه به یک تصویر محدود شده بود.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *