سبک زندگیمد و زیبایی

راحت ترین راه چسباندن مژه مصنوعی همراه با آموزش ویدیویی

داشتن مژه های حجیم و پر پشت بدون هیچ دردسری

داشتن مژه های حجیم و پرپشت همیشه در یک آرایش جذاب بسیار موثر می باشد از این رو بسیاری بسیاری از خانم‌ها دوست دارند مژه‌هایی بلند و فرخورده داشته باشند. پیش از استفاده از مژه مصنوعی باید در مورد نحوه صحیح استفاده از آن را آموخت و در زمینه ی انتخاب مژه مصنوعی با کیفیت اطلاعات کافی را به دست آورد و همچنین قبل از انتخاب مژه مصنوعی بهتر است شکل و فاصله بین چشم‌های خود را در نظر داشته باشید.

بررسی شکل چشم‌ها

چشم‌های بادامی شکل مناسب برای انواع مژه‌های مصنوعی هستند . دیگر حالت های چشم عبارتند از:

  • چشم‌های گود و فرو رفته: زمانی که چشم‌های شما گود و فرو رفته باشند، استخوان خط ابرو بیشتر برجسته به نظر خواهد آمد. شما باید مژه‌هایی را امتحان کنید که طول آن‌ها در مرکز مژه بلندتر باشد.
  • چشم‌های رو به پایین: در این حالت گوشه‌های خارجی چشم به سمت پایین کشیده شده اند. شما باید از مژه‌های کوتاهی استفاده کنید که در گوشه‌های خارجی بلندتر بوده تا چشم‌ها را به سمت بالا بکشند.
انواع شکل چشم
انواع شکل چشم
  • چشم با پلک افتاده: در این حالت پلک چشم قابل دیدن نیست. پس از مژه‌های باریک و کم پشت با طول کوتاه استفاده کنید.
  • چشم‌های برجسته: در این حالت پلک‌ها در حدقه چشم برجسته به نظر خواهند آمد. سعی کنید بین مژه‌های بالا و پایین خود تعادل ایجاد کنید تا این تصور ایجاد شود که چشمانتان به سمت عقب کشیده شده اند. 
[su_box title=”نحوه تشخیص چشم‌های نزدیک به هم یا فاصله‌دار” box_color=”#cbbbb9″ title_color=”#000000″ radius=”11″]جلوی آینه ایستاده و با استفاده از یک مداد یا قلم‌مو لبه داخلی تا خارجی چشم را اندازه گیری کنید . در واقع عرض یکی از چشم‌های شما باید کاملا بین دو چشم قرارگرفته باشد. اگر این فاصله کم بود چشم‌هایتان نزدیک به هم است. از این رو از مژه‌هایی که در گوشه‌های خارجی بلندتر هستند استفاده کنید. اما اگر این فاصله زیاد بود چشم‌هایتان دور از هم قرار دارند. از این رو باید به گوشه داخلی و مرکز مژه‌ها توجه کنید. [/su_box]

قبل از چسباندن مژه مصنوعی

  •  چشم هایتان را به خوبی شست و شو دهید و مژه هایتان را تمیز کنید.
  •  بعد از چسباندن کامل مژه ها یک خط چشم زیبا برای خود بکشید تا قسمت هایی که خالی دیده میشوند پر و زیباتر به نظر برسند.
  •  برای کندن مژه ها قبل از برداشتن به آن ها آب بزنید و چشم هایتان را خیس کنید بعد به آرامی مژه ها را بردارید تا به مژه های خودتان آسیب نزنید.  
  • هنگام چسبیدن مژه، دقت کنید که چسب به داخل چشمتان نرود.
  •  برای برداشتن مژه، می‌توانید از روغن نارگیل یا زیتون استفاده کنید. انگشت خود را به روغن آغشته کنید و به آرامی مژه خود را بردارید.
  •  بهتر است از هر مژه مصنوعی خریداری شده، فقط یکبار استفاده کنید.

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

1. موژه مصنوعی را طبق روال زیر از جعبه خارج می کنیم

اگر بر روی جعبه، چپ و راست بودن مژه‌ها نوشته نشده بود جعبه را زیر بینی خود بگیرید. در این حالت جهت مژه‌ها باید به سمت خارج قرار بگیرد. برای برداشتن مژه‌ها توجه داشته باشید که همیشه آن‌ها را از لبه خارجی بردارید. زیرا اگر بر فرض کمی از مژه خم شد، مهم نخواهد بود، زیرا در هر صورت در زمان اندازه کردن مژه، قیچی خواهد شد. با استفاده از انگشت یا موچین، به آرامی مژه‌ها را از جعبه خارج کنید.  با استفاده از انگشت اشاره یا شست دو سر انتهایی مژه را بگیرید و به پایین متمایل کنید.به آرامی آن را به اندازه یک سانتی متر با دست بالا و پایین ببرید.این کار باعث کشیده شدن آن شده و آن را از سفت بودن بیش از حد در می آورد. در عین حال این کار کمک می کند تامژه ها بهتر به روی پلک بنشیند.

موژه مصنوعی
موژه مصنوعی

2. مژه مصنوعی را اندازه گیری کنید

قبل از اینکه به مژه‌ها چسب بزنید باید مطمئن شوید که بلند تر از چشم‌های شما نیستند. مژه مصنوعی را روی چشمتان بگذارید و اگر درازتر از چشمتان بود آن‌ را بچینید.​

باید دقت کنید که از کجا مژه های طبیعی شما شروع شده (از گوشه داخلی) و اضافه آن را از
گوشه خارجی اندازه بگیرید.

برای تعیین انتهای مژه، از سمت گوشه خارجی چشم، ۲ الی ۴ مژه به سمت داخل بشمارید. 

مژه مصنوعی
مژه مصنوعی

۳. کوتاه کردن مژه‌ها

اگر نیاز به کوتاه کردن مژه‌ها می باشد به یاد داشته باشید که این کار را از لبه خارجی انجام دهید و آن را از وسط مژه نبرید، بلکه همیشه از قسمت نوار قطع کنید. اگر مژه را از سمت بالا برش بزنید، نیمی از مژه‌هایی که می‌خواستید نگه دارید خرد خواهند شد. 

چسباندن مژه مصنوعی
چسباندن مژه مصنوعی


۴. پیشگیری از بلند شدن مژه مصنوعی

وقتی که مژه‌ها را از جعبه خارج می‌کنید شاید گاهی صاف باشند ، در نتیجه به هنگام استفاده ممکن است از روی گوشه داخلی یا خارجی چشم بلند شوند. برای جلوگیری کردن از چنین وضعیتی مژه را به دور انگشت، قلم مو، خودکار یا گوش پاک کن پیچانده و یک دقیقه نگه دارید. این کار به افزایش انحنای آن‌ها کمک می‌کند. 

۵. نحوه زدن چسب مژه مصنوعی

یک لایه نازک از چسب را بر روی نوار مژه از یک گوشه به گوشه دیگر بمالید. قبل از استفاده چند ثانیه صبر کنید تا چسب، خودش را بگیرد. 

کمی از چسب مژه را بر روی یک سطح تمیز بریزید. به طور مستقیم از داخل تویوپ چسب به مژه ها نزنید. چرا که مقدار زیادی چسب خارج می شود و مژه ها را خراب می کند.

با هر وسیله ای که دوست دارید می توانید چسب را به مژه بزنید (می توانید از قسمتی از موچین و یا از خلال دندان برای زدن چسب استفاده کنید).

چسب مژه مصنوعی
چسب مژه مصنوعی

توجه داشته باشید که
لایه نازکی چسب به آن بزنید ولی در قسمت های انتهایی مژه کمی چسب بیشتر بزنید، چرا که نقاطی است که به راحتی چسب باز می شود.

6. تعیین محل دقیق قرار گیری مژه‌ها

مژه‌های مصنوعی را درست در جایی که مژه‌های طبیعی خودتان آغاز می‌شوند، قرار دهید. به سمت پایین نگاه کنید و مژه مصنوعی را از روی خط مژه در قسمت‌های مرکز، لبه خارجی و گوشه داخلی فشار دهید. سپس
با موچین مژه را بلند کرده و آن را در وسط نگه دارید. موچین را تا خط مژه ببرید ولی نه آنکه با چسب آن برخورد کند.

بنشینید یا کامل بایستید و کمی سر خود را به سمت عقب کج کنید،تا وقتی که مستقیم نگاه می کنیدچشم هایتان مسلط شود و بهتر خط مژه خود را ببینید.مژه را تا جایی که می توانید نزدیک خط مژه ببرید.باید آنها را بر روی پلک قرار دهید نه بر روی مژه هایتان.پیش از آنکه به پوست بچسبانید ، خطوط آن را کنترل کنید تا در ابتدا و انتهای مژه های طبیعیخودتان باشد.هنگامی که مژه ها با خط مژه های خودتان هم تراز شد.با موچین مژه ها رابگیرید و به پلک فشار دهید. این کار را در کل خط مژه مصنوعی انجام دهید و با موچین کمی به پوست فشار دهید تا بچسبد.

7. پیوستگی مژه‌ها

برای آنکه مژه‌های طبیعی و مژه‌های مصنوعی به خوبی با هم تنظیم شوند، از ریمل استفاده کنید. نوار مژه مصنوعی را به سمت پایین و بر روی مژه‌های طبیعی فشار دهید تا بین آن‌ها فاصله نباشد. با استفاده از موچین و یا انگشتان خود این کار را با دقت و احتیاط انجام دهید. 

پیوستگی مژه‌ها
پیوستگی مژه‌ها

8. در پایان بالا بردن مژه‌ها

اگر می‌خواهید مژه‌هایتان بیشتر به سمت بالا بایستند، به آرامی مژه‌ها را در لبه داخلی خط مژه فشار دهید. در نهایت مژه ها به این شکل در خواهند آمد 

بالا بردن مژه‌ها
بالا بردن مژه‌ها

آموزش ویدیویی چسباندن مژه مصنوعی

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =