کسب و کار
موضوعات داغ

کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه – تحلیل روش های پرسود

چگونه در خانه کسب و کار آنلاین راه اندازی کنیم ؟

کسب درآمد از اینترنت در کشورمان طی این چند سال گذشته تا به امروز رشد فراگیری داشته است. به طوری که کسب درآمد اینترنتی دغدغه خیلی از افراد جامعه شده است.

همه ما میدانیم کسب درآمد از اینترنت در خانه هم امکان پذیر است و یکی از بهترین و راحت ترین کارهایی است که هر کسی می تواند از آن درآمد زایی داشته باشد. حتی با کسب و کار اینترنتی می توان به فکر کسب درآمد میلیونی هم بود.

حتما تا به حال مقالاتی با عنوان‌های «بهترین سایت درآمد اینترنتی»، «کسب درآمد از اینترنت رایگان – آسان» و کلی عناوین مشابه را دیده‌اید. شاید هم مدل‌های حرفه‌ای‌تر این مقاله که به معرفی راه‌های کسب درآمد از اینترنت می‌پردازند را خوانده باشید. مجموعه‌ای از لیست روش‌هایی که می‌توانید با آن‌ها در اینترنت پول بدست بیاورید.

کسب درآمد از اینترنت موضوعی است که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم. اما متفاوت از همه مقالاتی که تا کنون در مورد درآمد اینترنتی و آنلاین خوانده‌اید.

اما این مقاله سایت ماگرتا قصد داریم خیلی اصولی‌تر به بررسی موضوع کسب درآمد از اینترنت بپردازیم. اول آن‌ را به بخش‌های مشخصی تقسیم می‌کنیم. سپس برای هر یک از آن مسیرهای مجزا از هم، روش و نحوه عمل درآمدزایی آن‌ها را شرح خواهیم داد. در ادامه همراه باشید.

هم‌چنین بخوانید :

سوالات در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی

سوال های متداول در مورد کسب درآمد از اینترنت

قبل از پرداختن به موضوعات اصلی یک سری سوال‌ همیشه برای افرادی که قصد دارد وارد این حوزه شوند به وجود می‌آید. بعضی از آن‌ها بسیار پیش‌پا افتاده است و برخی دیگر تخصصی. در ادامه قصد دارم خیلی سریع چندین سوالی که احتمالا برای شما به‌وجود می‌آید را پاسخ دهم.
اگر سوالی دیگر در خصوص کسب درآمد از اینترنت داشتید یا سوالی در خصوص روش‌های کسب درآمد آنلاین، حتما آن را برای ما از طریق قسمت نظرات ارسال کنید. حتما به دیدگاه شما پاسخ خواهیم داد.

چرا کسب درآمد از اینترنت ؟

کسب درآمد از اینترنت یکی از بهترین شغل های دنیا است که با آن در هر شرایطی می توانید درآمد بالا و پایداری داشته باشید. چه وضع اقتصادی کشور خوب باشد چه بد شما درآمدتان سر جایش است. در کسب و کارهای اینترنتی پتانسیل های بالایی وجود دارد که در کمتر از چند روز می توان به اندازه حقوق چندین کارمند درآمد داشت. فقط کافیه به فکر اعتماد سازی و جمع آوری مخاطبان مورد علاقه به کسب و کارتان باشید.

متاسفانه این روزها کسب درآمد از اینترنت در بین جوان ها بد جا افتاده است و فکر می کنند از هر راهی و به هر روشی می توان از اینترنت کسب درآمد کرد. به همین دلیل خیلی گول سایت های سودجویی که فقط به فکر پر کردن جیب خودشان هستند را می خورند و در این راه شکست می خورند و همین افراد هستند که به همه می گویند کسب درآمد از اینترنت دروغ است و اصلا فایده ای ندارد!

در صورتی که به هیچ وجه اینطور نیست. در ادامه هر آن چیزی که شما به آن احتیاج دارید تا بتوانید از اینترنت درآمد زایی داشته باشید را به شما می گویم. راه کارهایی را به شما نشان می دهم تا بدون هیچ سرمایه ای بتوانید از اینترنت کسب درآمد کنید.

کسب درآمد آنلاین

آیا کسب درآمد آنلاین در ایران شدنی است؟

با شکل‌گیری سایت‌ها و گسترش دامنه فعالیت آن‌ها و دسترسی عمومی به آن، خیلی سریع اینترنت در همه‌جای دنیا تبدیل به یک ابزار برای درآمدزایی و تجارت شد. مخاطب آن هر روز بیشتر از دیروز می‌شوند و این به‌معنای گسترش بازار آن است. کسب درآمد اینترنتی ممکن است و هر روز توسط بسیاری انجام می‌شود. اصلا هم چیز عجیبی نیست.

در ایران هم فرقی نمی‌کند. سایت‌های بسیار بزرگی از طریق اینترنت خدمات و یا کالاهای خود را ارائه می‌دهند و از این طریق درآمد دارند. و همچنین بسیاری از افراد از طریق اینترنت به‌صورت دورکاری با شرکت‌ها، موسسات و همچنین سایت‌های اینترنتی کار می‌کنند و باز هم درآمد خود را دارند.

محدودیت‌ها، مجوز و…‌ برای درآمدزایی آنلاین چگونه است؟

جواب دادن به این سوال کمی الان سخت است، زیرا هنوز به بررسی روش‌ها و انواع مدل‌های کسب درآمد اینترنتی نپرداخته‌ایم. اما خیلی خلاصه باید گفت که برای شروع اصلا. هیچ محدودیت و مجوزی نیاز ندارید.

تنها در صورتی که خودتان یک کسب و کار را بخواهید راه‌اندازی و سپس مدیریت کنید، به مجوزهایی نیاز پیدا خواهید کرد. که آن هم باز در مراحل ابتدایی کار شما نیست و زمانی به‌شما مربوط می‌شود که بخواهید آن را به‌صورت کامل رسمی کنید. پس اصلا نگرانی از بابت مجوز و چیزهایی از این دست نداشته باشید.

البته در خصوص محدودیت باید گفت که باید کاملا مطابق با قوانین کشور عمل کرد و برای مثال شرکت در سایت‌های کسب درآمد از اینترنت از طریق شرط بندی و… حتما برای شما مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. در این مقاله اصلا در خصوص این گونه روش‌ها صحبتی نمی‌کنیم و همه مدل‌های درآمدزایی آنلاین معرفی شده، روش‌هایی اثبات شده و کاملا سالم و قانونی هستند.

درآمد زایی از اینترنت

سن، جنسیت و مدرک ملاک هست ؟

به هیچ‌چیز ربط ندارد 😊 اصولا در فضای آنلاین، تخصص حرف اول را می‌زد. اگر شما بتوانید کاری که یک کارفرما از شما می‌خواهد را درست انجام دهید، همین کافی است. کسب درآمد از اینترنت و روش‌هایی که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پرازیم هم مختص به ‌گروه‌های سنی و جنسی خاصی نیست. همچنین نیازی هم تحصیلات دانشگاهی ندارد زیرا تخصص‌های مربوط به آن را می‌توانید از طریق خود اینترنت هم بیاموزید.

کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه

اولین و بهترین مزیتی که هر کسی را به سمت راه اندازی کسب و کار اینترنتی می کشاند کم هزینه بودن آن است. یعنی برای کسب درآمد از اینترنت در بسیاری از مواقع اصلا نیازی به سرمایه اولیه ندارید و اگر هم باشد به سرمایه بسیار کمی نیاز است. پس دیگر نباید نگران سرمایه اولیه باشید. در ادامه روش هایی را نام می برم که اصلا نیاز به سرمایه اولیه برای کسب درآمد از اینترنت ندارند تا شما هم درآمد اینترنتی بدون سرمایه را تجربه کنید.

مزیت های کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد در منزل با کامپیوتر

یکی از بهترین مزیت های کسب درآمد از اینترنت، کسب درآمد در منزل با کامپیوتر شخصی تان است. بسیاری از کارآفرینان اینترنتی مطرح در دنیا کارشان را از منزل خودشان آغاز کرده اند. شما هم بدون اینکه نیاز باشد دفتر کار یا مجوز کاری دریافت کنید می توانید برای شروع یا حتی برای همیشه کسب و کارتان را در منزل اداره کنید.

کسب و کارهای اینترنتی زیادی همین الان در ایران وجود دارند که صاحبان آن ها در منزل شان در حال اداره آن هستند. همچنین بعد ها با تیم سازی و به صورت دورکاری می توانید افرادی را استخدام کنید تا برای شما کار کنند و به شما برای پیشرفت در کسب و کارتان کمک کنند.

کسب درآمد از اینترنت در هر شرایطی

مورد بعدی که خیلی مهمه این است که شما در هر شرایطی می توانید از اینترنت کسب درآمد داشته باشید. یعنی اینکه چه سر کار باشید، چه خواب باشید و یا چه مسافرت باشید می توانید درآمد زایی داشته باشید. این پتانسیلی است که کسب و کارهای اینترنتی با ابزارهای هوشمندی که دارند در اختیار شما قرار می دهند.

صرفه جویی در هزینه ها با کسب و کار اینترنتی

یکی دیگر از مزیت های خوبی که کسب و کارهای اینترنتی دارند این است که در خیلی از هزینه های اضافی صرفه جویی می شود. مثلا دیگر نیازی نیست برای رفتن به محل کار خود هزینه کنید. یا برای تولید کاتالوگ ها و هر چیز فیزیکی دیگری هزینه ای اضافی پرداخت کنید. چون در کسب و کارهای اینترنتی همه چیز دیجیتال است.

ارتباط گسترده با مشتریان از طریق ابزارهای آنلاین

یکی دیگر از مزیت های مهم در کسب و کارهای اینترنتی این است که می توانید به صورت گسترده تر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. توسط ابزارهایی که در اختیار شماست می توانید ارتباط صمیمانه ای را با مخاطبان و مشتریان خود داشته باشید و همین مورد باعث ایجاد رضایتمندی در آن ها می شود. رضایتمندی در مشتریان هم که یعنی فروش چندین برابری!

بازاریابی و تبلیغات با کمترین هزینه

در اینترنت روش هایی برای بازاریابی و تبلیغات و جذب مشتری وجود دارد که توسط آن ها می توانید با کمترین هزینه یا حتی بدون صرف هزینه ای از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال با تولید محتوای مورد نیاز مخاطبانتان می توانید آن ها را به سمت خود و کسب و کارتان جذب کنید. در واقع بازاریابی از طریق محتوا می تواند بهترین ابزاری باشد که هر فردی با هر میزان سرمایه و هر نوع کار اینترنتی می تواند از آن به بهترین نحو استفاده کند.

دسترسی به مخاطبان هدف بیشتر

از طریق اینترنت می توانید به بازار هدف گسترده تری دسترسی داشته باشید. بعنوان مثال شما یک تایپیست هستید. آیا مشتریانی که به شما مراجعه می کنند از شهر های دیگر هم هستند؟ مسلما فقط افرادی که در نزدیکی شما هستند یا نهایتا در شهر شما زندگی می کنند به شما سفارش کار می دهند.

ولی اگر کسب و کارتان آنلاین باشد مطمئن باشید می توانید از شهر های دیگر هم مشتری داشته باشید. مشتری های بیشتر با دسترسی به بازار هدف گسترده تر از بهترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی است.

کسب و کار آنلاین
کسب و کار آنلاین

بررسی مدل های کسب درآمد از اینترنت

برعکس بسیاری از سایت‌ها که قصد دارند یک لیست کامل از روش‌های درآمدزایی اینترنتی و ایده‌های پولساز اینترنت را ارائه دهند. در این مقاله قصد داریم خیلی عملی‌تر به این موضوع نگاه کنیم.

هدف در این مقاله، دادن یک دید درست و منطقی نسبت به فضای کسب و کار آنلاین و راه‌های کسب درآمد از آن است. به همین خاطر در همین ابتدا روش‌ کسب درآمد از اینترنت را به ۳ مدل تقسیم می‌کنیم.

هر کدام از این روش‌ها، کاملا از هم مجزا هستند و مدل‌های درآمدزایی آن‌ها باهم فرق می‌کند. از همین رو تقسیم کردن آن‌ها باعث می‌شود که راحت‌تر و دقیق‌تر به بررسی هر یک بپردازیم. در ادامه مقاله همراه باشید.

یک) راه‌ اندازی یک کسب و کار آنلاین

اولین و بهترین مدل کسب درآمد از اینترنت این سایت که خودتان یک کسب و کار را در این فضا راه‌اندازی کنید. یعنی داشتن یک کسب و کار اینترنتی. خیلی سخت نیست. نیازی به ابزار و سرمایه زیادی هم ندارید.

در این مدل درآمدزایی معرفی شده، خودتان باید از صفر همه‌چیز را بکارید. و همچنین در زمان برداشت هم خودتان هستید که می‌توانید همه را درو کنید. از این تعریف باید این نتیجه بگیرید که از زمان کاشتن با برداشتن، زمان لازم است. راه‌اندازی یک کسب و کار برای خودتان به‌منظور درآمدزایی آنلاین، زمان می‌طلبد و کار یک‌شبه اصلا و ابدا نیست.

۱) راه‌اندازی یک سایت اینترنتی

داشتن یک سایت اینترنتی همانند داشتن یک کسب و کار آنلاین است. با ساخت و راه‌اندازی یک سایت می‌توانید راه‌های بسیار مختلفی را برای درآمدزایی آنلاین برای خود باز کنید.

روش‌های کسب درآمد از اینترنت از طریق سایت:

تبلیغات کلیکی (Cost Per Click) – تبلیغات CPC آنلاین

اشتباه نکنید. منظور از تبلیغات کلیکی آن دسته سایت‌هایی نیستند که شما باید در آن‌ها بروید و روی تبلیغات کلیک کنید. در این بخش منظور استفاده از شبکه‌ تبلیغات بنری است. وقتی شما یک سایت را راه‌اندازی کنید و در حوزه مورد علاقه‌تان در آن فعالیت کنید. کم‌کم می‌توانید افراد علاقه‌مند به آن حوزه را از طریق سئو جذب سایت خود کنید.

زمانی که بازدید سایت شما زیاد شود، می‌توانید در قسمت‌های از سایت، از کدهای تبلیغاتی که توسط شرکت‌های تبلیغاتی ارائه می‌شوند، استفاده کنید. شرکت‌های بزرگ و معتبری مثل صباویژن و ای‌نتورک دو مورد از بزرگ‌ترین این شرکت‌ها هستند. با عضویت در این سایت‌ها و ثبت اطلاعات سایت خود می‌توانید کدهای مربوط به تبلیغات را دریافت کنید. با قرار دادن این کدها در سایت خود، تبلیغات بنری را نمایش می‌دهید.

حال وقتی که کاربران سایت شما بر روی این تبلیغات کلیک کنند. به‌ازاری هر کلیک مبلغی که می‌توان بین ۷۰ تا ۴۰۰ تومان باشد (رقم دریافتی بستگی به رتبه و وضعیت بازدید سایت شما دارد)، به‌حساب شما واریز می‌شود. بر روی تعداد کم چندان رقم قابل توجهی را بدست نخواهید آورد اما با افزایش بازدید شما می‌توانید بر روی این مدل درآمدزایی حساب کنید.

تبلیغات بر اساس کلیک
تبلیغات بر اساس کلیک

تبلیغات محتوایی یا همسان (Native Ads)

گونه‌ای دیگر از تبلیغات که امروزه بسیار رونق دارند. تبلیغات محتوایی یا همسان هستند. همین الان اگر به سایت‌های پرمخاطب ایرانی سر بزنید، این دسته از تبلیغات بسیار هوشمندانه انتخاب شده‌اند.

مدل این دسته تبلیغات اصلا شبیه یک تبلیغ مستقیم نیست. و معمولا تیترها و تصاویر بسیار جذابی دارند. از همین رو نرخ کلیک بر روی آن‌ها بسیار زیاد است. شما با قرار دادن کدهای این دسته تبلیغات در سایت خود هم می‌تواند یک راه درآمدزایی آنلاین دیگر را برای خود باز کنید.

امروزه بیشتر شبکه‌های تبلیغاتی مانند همان ای‌نتورک و صباویژن هم تبلیغات همسان را ارائه می‌دهند اما می‌توانید از سرویس‌های تبلیغاتی دیگری مانند کانگورو و یکتانت هم برای این مدل تبلیغات استفاده کنید.

همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

در خصوص این روش کسب درآمد از اینترنت در بخش بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد. اما در سایت خودتان هم می‌توانید با سایت‌های فروشگاهی که محصولات خود را با سیستم همکاری در فروش ارائه می‌کنند هم کار کنید.

سایت‌هایی مانند دیجی‌کالا امروزه وارد این حوزه شده‌اند و شما می‌توانید با عضویت آن‌ها و دریافت کد و لینک اختصاصی محصولات، شروع به درآمدزایی از این طریق کنید. نحوه کار به این شکل است که آن‌ها به شما لینک‌هایی اختصاصی می‌دهند. سپس شما آن‌ها را در سایت خود قرار می‌دهید.

در واقع یک محصول و یا دسته‌ای از محصولات توسط آن لینک – کد – در سایت شما نمایش داده می‌شود. حال زمانی که کاربر سایت شما بر روی آن کلیک کند و به سایت مرجع فروشنده برود، تا ۱۴ روز هر خریدی که انجام دهد، به شما پورسانت تعلق خواهد گرفت.

سیستم همکاری در فروش
سیستم همکاری در فروش

رپورتاژ آگهی (Reportage)

رپورتاژ آگهی یک تبلیغ در دل مطالب سایت شما است. یعنی تبلیغ را در قالب یک پست، همانند سایر پست‌های سایت منتشر می‌کنید.‌ برای اینکه به‌صورت مستقیم سایتی بخواهد که شما برایش رپورتاژ بروید، باید حرفه‌ای‌تر کار کنید و یک سایت مطرح داشته باشید. اما تجربه شخصی من نشان داد که لزوما این‌گونه نیست. زیرا بر روی یکی از سایت‌ها خود تجربه گرفتن تبلیغات از این دست، حتی در ابتدای فعالیتم را داشتم.

درآمد از ریپورتاژ آگهی
درآمد از ریپورتاژ آگهی

۲) راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی شما می‌تواند دو مدل باشد. یک فروشگاه اینترنتی فیزیکی و یکی مجازی. در مدل اول شما محصولات کاملا فیزیکی را در سایت خود قرار می‌دهید و افراد پس ثبت سفارش و پرداخت وجه در سایت، منتظر دریافت آن خواهند ماند. شما باید در این حالت محصول را آماده، بسته‌بندی و ارسال کنید.

اگر تولید کننده محصول خاصی هستید و چیزی را آماده می‌کنید، می‌توانید از این طریق به فروش و درآمد آنلاین برسید.

مدل دیگر فروشگاه اینترنتی به محصولات غیر فیزیکی مربوط می‌شود. برای مثال اگر شما یک طراح گرافیک باشید، می‌توانید طرح‌های خود را از طریق سایت فروشگاهی خود به‌نمایش بگذارید و آن‌ها را بفروشید. یا در مورد چیزی که در آن تخصص دارید، یک دوره ویدیویی ضبط کنید و فیلم آن را از طریق اینترنت برای فروش بگذارید. در بخش سوم راه‌های کسب درآمد از اینترنت دوباره به این موضوع اشاره‌ای خواهیم داشت.

راه اندازی فروشگاه آنلاین
راه اندازی فروشگاه آنلاین

دو) کار کردن برای دیگران در فضای آنلاین

همانند دنیای واقعی که شما بر اساس مهارت و تخصص خود، برای ادارات، شرکت‌ها و موسساتی کار می‌کنید، در فضای آنلاین هم می‌توانید به این شکل عمل کنید.

مهم‌ترین نکته در این بخش این است برای رسیدن به درآمد از این طریق باید تخصص داشته باشید. در یک حوزه کاری که مرتبط با فضای وب و آنلاین باشد باید بتوانید کاری انجام دهید. مهارت‌هایی مانند تولید محتوا، بهینه‌سازی موتور جستجو، نویسندگی، ساخت و تدوین ویدیو، طراحی گرافیک و… امروزه توسط سایت‌ها و شرکت‌های که از طریق اینترنت فعالیت می‌کنند، مورد نیاز هستند.

روش‌های کسب درآمد از اینترنت از طریق کار برای دیگران:

۱) همکاری با سایت‌ها از طریق دورکاری

در سایت های استخدامی عضو شوید. رزومه خود را کامل کنید و سپس با توجه به مهارت‌های خود پیشنهادهای شغلی دریافت کنید. البته این سایت مربوط به استخدام‌های حضوری و تمام‌وقت هم است اما فیلتری برای انتخاب کار به‌صورت دورکاری هم دارد.

سایت‌های بسیاری نیازمند نویسنده برای تکمیل کادر تولید محتوا خود هستند. اگر می‌توانید روان بنویسید، می‌توانید درخواست خود را برای سایت‌ها ارسال کنید. تنها کافی است موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سری به سایت‌های فعال آن بزنید. معمولا همه سایت‌ها قسمتی برای همکاری با ما و استخدام دارند.

اکثر مجله‌های آنلاینی که در ایران فعالیت می‌کنند، نیروی کار خود را به‌صورت دورکاری می‌گیرند. کسب درآمد از این طریق به دو شیوه پرداخت ماهانه و پرداخت به ازای تعداد کلمات نوشته شده، انجام می‌شود.

۲) گرفتن پروژه و فعالیت به‌عنوان یک فریلنسر

فرینلنسر (Freelancer) بودن یا همان آزادکار بودن در اینترنت هم بسیار جذاب است. سایت‌های بسیاری برای وصل کردن کارفرما به فریلنسر وجود دارد. در خصوص فریلنسری حتما به‌زودی در سایت مقاله‌ای را به‌صورت کامل منتشر خواهیم کرد.

در این مدل شما با عضویت در سایتی مثال پونیشا که یک سایت برای پروژه گرفتن است، می‌توانید مهارت‌های خود را انتخاب کنید. بر اساس مهارت‌هایی که آن‌ها را انتخاب می‌کنید، لیست پروژه‌ها برای شما نمایش داده می‌شوند. می‌توانید آن‌ها را مشاهده کرده و در صورتی که توان انجام آن را داشتید، پیشنهاد خود را ارسال کنید.

کسب درآمد از اینترنت در روش کار برای دیگران کمی ساده‌تر از حالت راه‌اندازی است. زیرا شما مستقیما به‌ازای کاری که انجام می‌دهید، درآمد و دستمزد دریافت می‌کنید. زمانی که پیشنهاد خود را برای کارفرما ارسال کردید، اگر مورد قبول واقع شود برای شما پیام ارسال می‌کنند و سایر مراحل انجام پروژه را به‌شما می‌گویند.

ویژگی اصلی کار به‌عنوان یک فریلنسر این است که همه‌چیز در دست شما است. بسیاری از مقالاتی که به‌دنبال معرفی راه‌های کسب درآمد از اینترنت در خانه و منزل هستند، همین فریلنسری را معرفی می‌کنند. زیرا شما هر زمان در هر کجا – حتی روزهای تعطیل در خانه – هم می‌توانید پروژه بگیرید و آن را به‌اتمام برسانید و دستمزد خود را بگیرید.

فریلنسر و کسب درآمد
فریلنسر و کسب درآمد

۳) همکاری در فروش محصول

دیجی‌کالا علاوه بر سایت‌ها، صفحه‌های اینستاگرام و کانال‌های پیام رسان ها را هم تحت پوشش قرار می‌دهد. شما با عضویت در سیستم همکاری در فروش این سایت، می‌توانید لینک‌های اختصاصی خود را برای محصولات دریافت کنید.

حالا تنها کافی که این لینک‌ها در صفحه‌های خود قرار دهید از فالوورها و اعضای کانال خود بخواهید که از آن‌ها بازدید کنند. علاوه بر همکاری در فروش محصول به این شکل، می‌توانید در فروش محصولات غیر فیزیکی که هزینه کمتری دارند هم همکاری بکنید.

سایت‌های مانند Upera، Upnama، SalamCinema بستری برای همکاری در فروش فیلم و سریال‌های شبکه نمایش خانگی راه‌اندازی کرده‌اند. به این وسیله شما می‌توانید با عضویت در این سایت، لینک‌های خود را برای فروش فیلم و سریال هم بدست آورید. همچنین سایت بیپ‌تونز هم برای آلبوم‌های موسیقی مجاز این امکان را فراهم کرده است. پس می‌توانید با همکاری در فروش فیلم و سریال و آلبوم موسیقی از اینترنت کسب درآمد کنید.

سیستم‌های همکاری در فروش آثار فرهنگی از ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ اثر را به‌شما به‌عنوان پورسانت پرداخت می‌کنند. به‌دلیل قیمت کم این آثار و همچنین دانلود پس پرداخت، فروش آن‌ها بسیار زیاد است و اگر به‌مخاطبین زیادی دسترسی دارید، می‌توانید درآمد اینترنتی خوبی را از طریق بدست آورید.

سه) تولید محتوا

تولید محتوا سومین روش اصلی کسب درآمد از طریق اینترنت است. در تولید محتوا هم مشابه کار برای دیگران باید یک تخصص یا یک مهارت قابل توجه داشته باشید. در دسته‌بندی بازاریابی محتوا پیش‌تر در خصوص انواع فرم محتوا گفته‌ایم.

رویکرد شما در تولید محتوا به‌منظور کسب درآمد از اینترنت می‌تواند متفاوت باشد. یکی دوست دارد تنها داستان – وحتی – زندگی واقعی را به‌ روایت خود شرح دهد. یکی دیگر دوست دارد جلوی دوربین برود و در مورد موضوعات مورد علاقه‌اش ویدیو تهیه کنید. و همچنین یکی دیگر دوست دارد در خصوص موضوع مورد علاقه‌اش پشت میکروفون برود و یک پادکست ضبط کند.

محتوا هر آن چیزی است که شما آن را ایجاد می‌کنید. محتوا شما می‌تواند یک متن ساده باشد. عکس باشد. ویدیو باشد و یا حتی پادکست. همه این‌ها محتوایی هستند که توسط شما خلق می‌شوند. یک ویژگی مشخص همه این‌ها باید داشته باشند و آن هم این است که باید واقعا به موضوع مطرح شده در آن‌ها علاقه داشته باشید. صحبت کردن و نوشتن در مورد چیزی که به آن علاقه ندارید و یا تخصص کافی در آن را ندارید، اصلا نمی‌توان برای شما موثر واقع شود.

توجه داشته باشید که اگر شما جلوی دوربین بروید روش تولید محتوا ویدیویی را انتخاب کنید، وارد حوزه بازاریابی تاثیرگذار (Infeluencer Marketing) و برندسازی شخصی (Personal Branding) نیز می‌شوید. در ادامه روش‌های کسب درآمد از اینترنت را بر مبنای تولید محتوا در سه ‌بخش بررسی می‌کنیم.

تولید محتوا و کسب درآمد
تولید محتوا و کسب درآمد

روش‌های کسب درآمد از اینترنت از طریق تولید محتوا:

۱) تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی امروزه بیش از هر زمان دیگری محبوب و پرطرفدار هستند. در ایران ما در حال حاضر اینستاگرام بیشترین حجم کاربران فعال رسانه‌های اجتماعی را در اختیار دارد. و برای تولید محتوا می‌تواند بسیار مفید باشد.

در این قسمت باید با توجه به ویژگی که از خود می‌بینید، در قالب تصاویر و ویدیوهای کوتاه، محتوا با ارزش خود را خلق کنید. همیشه خود را جای کسی بگذارید که قرار است از صفحه شما دیدن کند. خودتان ببینید که دوست داشتید چه چیزی را ببینید تا غافل‌گیر شده و لذت ببرید. حال در هر موضوعی که می‌خواهد باشد، مهم نیست، فقط باید جذاب باشد و کاربر را جذب خود کند.

در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، سعی کنید تصاویر منتشر شده خود را در بالاترین سطح ممکن قرار دهید. اگر عکس‌ها را شخصا خودتان می‌گیرید، کیفیت مطلوب شرط حضور در بالاترین سطح است. اگر هم کارها توسط نرم‌افزارهای ویرایش عکس ادیت شده‌اند و یا بر روی آن‌ها نوشته‌ای چیزی قرار گرفته، کیفیت فنی (از لحاظ رزولوشن عکس) مهم می‌نماید.

در کوتاه‌ترین زمان سعی کنید بهترین اطلاعات را منتقل کنید. چه در یک عکس‌نوشته باشد و یا چه در بخش توضیحات. خیلی کم و مختصر بنویسید اما مفید. افرادی که در حوزه مورد علاقه شما فعالیت می‌کنند را دنبال کنید و از آن‌ها الگو بگیرید. یادتان هم نرود که حتما از هشتگ‌ها استفاده کنید.

زمانی که همه این مقدمات را انجام دادید و مخاطبین – فالوورهای – شما رشد کردند، نوبت به درآمدزایی است. اول از همه توصیه می‌کنم که حساب خود را با اتصال به صفحه فیس‌بوک به‌حالت تجاری (Business Account) بر بیاورید تا بتوانید از آمار بخش Insight استفاده کنید و شناختی بر فالوورهای خود داشته باشید.

گذاشتن پست تبلیغاتی به‌صورت عکس و ویدیو مرسوم‌ترین حالت درآمدزایی در رسانه‌های اجتماعی است. می‌توانید در ازای دریافت هزینه برای ساعاتی تبلیغ یک صفحه دیگر را بر روی صفحه خود قرار دهید. با قابلیت لینک گذاشتن در استوری (Story) می‌توانید بهتر از قبل برای صفحه‌ها و سایت‌ها تبلیغ در صفحه خود قرار دهید.

همچنین می‌توانید صفحه خود را بفروشید! بله اگر برای مثال بر روی محتوا طنز عمومی و پرطرفدار رایج کار کنید و خبری از شخص خودتان بر روی صفحه نباشد، بعد جذب فالوور می‌توانید آن را با قیمت خوب بفروشید و از این طریق هم درآمد اینترنتی داشته باشید.

توجه داشته باشید که همه این‌ها زمانی میسر می‌شود که در هر حوزه‌ای که قصد فعالیت دارید، با کیفیت باشید. و محتوا با کیفیت ارائه دهید. در این مقاله نمی‌توان بیش از این به‌جزییات پرداخت اما سعی می‌کنیم در برنامه مقالات سایت، مقاله‌ای را هم در خصوص بازاریابی در اینستاگرام آماده و منتشر کنیم.

درآمد از شبکه های اجتماعی
درآمد از شبکه های اجتماعی

۲) ساخت ویدیو و انتشار در یوتیوب و آپارات

اگر این مقاله را قرار بود تا چند ماه پیش در سایت منتشر کنیم، خبری از نام آپارات در کنار یوتوب (YouTube) نبود. اما الان هست. در اصل بخش درآمدی که از طریق بازدید ویدیوها در یوتیوب بدست می‌‌آید، موضوع این بخش است و حال که آپارات هم سرویس مشابهی را اضافه کرده است، می‌توان به‌صورت مشترک برای هر دو آن‌ها این بخش را توضیح داد.

اهمیت تولید ویدیو و محتوای تصویری هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود! واقعا به همین شکل است. روز به روز افراد سعی می‌کنند، ویدیو بیشتری بیینند تا اینکه بخواهند مقاله‌ای را بخوانند. از طرف دیگر زمان ویدیو هم مهم شده است و دیگر ویدیوهای ۱ ساعته بازدیدی به اندازه ویدیوهای کوتاه‌تر مثل ۱۵ دقیقه ندارند.

محتوا با ارزش باید در کوتاه‌ترین زمان منتقل شود. در این بخش می‌خواهیم در مورد یک مدل مرسوم کسب درآمد از اینترنت در یوتوب را بررسی کنیم. یوتوبرها – مخصوصا در آمریکا – از محصولات بسیاری ویدیو آموزشی و یا حتی معرفی تولید می‌کنند. خودشان جلوی دروبین می‌روند و یا روی آن صحبت می‌کنند. ویدیوهای معرفی محصول و یا خدمات، بازدید بسیار زیادی دارند. و بازدید زیاد در یوتوب برای آن‌ها درآمد مستقیم از اینترنت ایجاد می‌کند. علاوه بر این، می‌توانند از سیستم تبلیغات گوگل هم بر روی آن استفاده کنند و به‌ازای نمایش تبلیغ و یا به‌ازای کلیک بر روی آن کسب درآمد کنند.

روش کار آن‌ها به همین‌جا خلاصه نمی‌شود. در این قسمت یک هم‌پوشانی با بخش همکاری در فروش داریم. آن‌ها در سیستم همکاری در فروش سایت آمازون عضو می‌شوند و لینک‌ها مخصوص خود را که مربوط به آن محصولی است که در ویدیو در موردش صحبت می‌کنند را در قسمت توضیحات ویدیو منتشر می‌کنند. از همین رو افرادی که از طریق لینک‌های آن‌ها وارد فروشگاه شوند و خرید کنند هم برای یوتوبر درآمد ایجاد می‌کنند.

از مدل‌ ویدیوها در یوتوب کم نیست. و انواع مختلفی هم دارد. صرفا به معرفی و بررسی محصول خلاصه نمی‌شوند و در هر موضوعی که فکرش را بکنید، می‌توان ویدیو از این دست دید. سینما، ورزش، کتاب، مد و لباس و…

حال با توجه به امکان کسب درآمد از آپارات برای کاربران ایرانی، اکنون بهترین فرصت است که روش‌های مشابه و جواب گرفته‌ی یوتوب را اجرا کرد. بله همین‌طور است. چه‌بخواهید چه‌نخواهید این اتفاق خیلی زود در ایران و در آپارات هم می‌افتد و تبدیل به یک چیز همه‌گیر می‌شود.

روش درآمدزایی آن‌ها هم در مرحله اول از طریق بازدیدکننده‌ای است که ویدیوها را تماشا می‌کند. دوم از طریق تبلیغی که بر روی ویدیو توسط سایت انجام می‌شود. و روش کسب درآمد از اینترنت ی که در مرحله سوم برای تولید کننده محتوا ایجاد می‌شود، تبلیغ مستقیم در خود ویدیو است. که البته لازم است به بازدید بالا و شهرتی در بین سایرین رسیده باشید، تا کسی مستقیما به‌شما مبلغی را پرداخت کند تا برایش در ویدیو تبلیغ کنید.

وبلاگ نویسی و درآمد زایی
وبلاگ نویسی و درآمد زایی

۳) وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی جدا از اینکه به‌عنوان یکی از روش‌های کسب درآمد از اینترنت معرفی می‌شود، بلکه یک تمرین بسیار خوب برای نویسندگی و تبدیل شدن به یک نویسنده است. در تمرین‌هایی که برای نویسنده شدن مطرح می‌شود، می‌گویند که روزی ۱۰۰۰ کلمه باید نوشت. و شما با وبلاک نویسی مستمر می‌توانید قدم مهمی را در این حوزه هم بردارید.

وبلاگ‌نویسی شاید روش ساده‌تر و همچنین کم درآمدتری باشد. شما نیاز به زمان دارید تا مخاطبان خود را پیدا کنید. منظور از وبلاگ نویسی صرفا داشتن یک وبلاگ در یکی از سایت‌های وبلاگ‌دهی نیست. بلکه نوشتن مستمر است. این می‌توانید حتی بر روی سایت شخصی‌تان باشد و یا حتی در صفحه رسانه‌های اجتماعی خود.

مدل درآمدزایی وبلاگ‌نویس‌ها به دو صورت است. یک اینکه شخصی به‌صورت مستقیم از آن‌ها می‌خواهد که محصول و یا خدماتی را معرفی کند. یا حتی یک رپورتاژ آگهی متنی به آن داده می‌شود که در وب‌گاه خود آن را منتشر کند و با مخاطبینش به اشتراک بگذارد.

یا مدل دیگر که در اصل خارج از فضای وبلاگ‌نویسی است اما دلیل آن وبلاگ‌نویسی است! کمی سخت شد اما منظور این است که برای بسیاری از وبلاگ‌نویسان، فرصت‌های شغلی جذابی به‌وجود می‌آید. اگر در نوشتن تبحر خاصی داشته باشید و کاربرانی را هم همراه خود داشته باشید، از طرف سایت‌ها اینترنتی برای شما دعوت به همکاری ارسال می‌شود که در صورت تمایل می‌توانید با آن‌ها هم همکاری داشته باشید.

روش های دیگر برای کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد از طریق اینستاگرام

بدون هیچ هزینه ای می توانید پیج بزنید و کسب درآمد کنید. البته همه فکر می کنند با راه اندازی یک پیج با اعضای زیاد می توانند به راحتی از طریق آن سفارش تبلیغات بگیرند و کسب درآمد اینترنتی داشته باشند. به خاطر همین هم است که همه به خرید فالوور فیک اینستاگرام روی می آورند. هزینه و وقت زیادی هم برای این کار می گذارند که آخرش هم هیچ فایده ای ندارد.

ایده های زیادی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد. مثلا شخصی در زمینه فیتنس فعالیت می کند می تواند به اعضای پیج خود برنامه غذایی بفروشد. یا از طریق پیج خود داروهای بدنسازی بفروشد. نمونه زیادی از این پیج ها در اینستاگرام وجود دارند که ماهیانه میلیونی درآمد دارند.

همچنین می توانید از طریق اینستاگرام هنر های خود را بفروشید. پیج های زیادی در زمینه های مختلف هنری وجود دارند که کارهای خود را می فروشند. مثلا شخصی نقاش خوبی است می تواند تابلو های نقاشی خود را از طریق اینستاگرام به علاقه مندان به نقاشی بفروشد. یا شخصی انگشتر ساز خوبی است. می تواند به راحتی طرفدارهای مربوط به انگشتر را به پیچ خودش جذب کند و از این طریق انگشتر های خود را بفروشد.

روش دیگر این است که از طریق اینستاگرام کسب و کار سنتی خود را به دیگران معرفی کنید. اینستاگرام بهترین وسیله برای نشان دادن نمونه کارهایتان است. مثلا خانمی در کار کاشت ناخن فعالیت می کند. به راحتی می تواند نمونه کارهای خود را در پیج اینستاگرامش قرار دهد و از این طریق برای خود مشتری جذب کند.

کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام

بهترین راه کسب درآمد از اینترنت چه روشی است؟

تا اینجا روش های زیادی را برای کسب درآمد از اینترنت به شما عزیزان معرفی کردم. ولی سوالی که خیلی از دوستان بعد از خواندن این مقاله از من می پرسند این است که بهترین روش برای کسب درآمد از اینترنت چی هست؟ بهترین روش برای کسب درآمد سریع از اینترنت را به ما معرفی کنید؟!!

به نظر من بهترین روش برای کسب درآمد اینترنتی وجود ندارد! هر کسی با هر تخصص و علاقه ای که دارد می تواند در هر حوزه ای کسب و کار اینترنتی اش را راه اندازی کند. پس هر کسی در هر حوزه ای می تواند بهترین باشد. شخصی با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در کارش موفق می شود، شخص دیگری هم با همکاری در فروش محصولات فروش واسطه ای را تجربه می کند و ممکن است در کارش موفق شود! پس این سوال از پایه و اساس اشتباه است!

اما به نظر من هر کسب و کاری که محتوا محور باشد یعنی بر پایه تولید محتوا بنا شده باشد می تواند درآمدهای بسیار بالایی را بوجود آورد. پیشنهاد من این است که از طریق تولید محتوا کسب درآمد اینترنتی را شروع کنید. سایت های محتوا محور شرایط بسیار خوبی را در کسب درآمد از اینترنت برای شما محیا می کنند.

یعنی شما با یک سایت محتوا محور می توانید از طریق روش های زیادی درآمد کسب کنید و این باعث می شود شما از چندین روش کسب درآمد داشته باشید و روز به روز درآمدتان افزایش یابد.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله سعی کردم روش هایی را برای کسب درآمد از اینترنت به شما معرفی کنم که واقعا جز بهترین روش ها هستند. این را بدانید که در آینده خیلی از کسب و کارهای سنتی از بین می روند و به کسب و کار آنلاین تبدیل می شوند.

کسب درآمد از اینترنت هم بیش از پیش رشد صعودی دارد و هر کسی را این روزها می بینید در تلاش است تا به هر روشی از اینترنت کسب درآمد داشته باشد. پس اگر می خواهید از قافله عقب نمانید از همین حالا به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کلا کسب درآمد از اینترنت باشید.

بعضی وقت ها افراد فرصت هایی را از دست می دهند که جبرانش خیلی سخت است. با اوضاع فعلی اقتصاد کشورمان بهتر است هرچه زودتر کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز کنید. مهم نیست سرمایه ندارید یا اینکه دارای تخصص خاصی نیستید! مهم این است که به فکر باشید و کم کم به سوی درآمدزایی اینترنتی پیش بروید.

اگر تصمیم خود را گرفته اید پیشنهاد می کنم حتما روی بنر زیر کلیک کنید. اگر واقعا مصمم هستید تا مثل هزاران افرادی که در روز کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی می کنند شما هم این کار را شروع کنید و کسب درامد اینترنتی واقعی را تجربه کنید من می توانم کمک تان کنم.

امیدوارم از این مقاله کامل و جامع در مورد کسب درآمد از اینترنت راضی بوده باشید و مورد توجه تان قرار گرفته باشد. خوشحال میشوم نظر ارزشمندتان را در مورد این مقاله بدانم.

نظر شما درباره کسب و کار اینترنتی چیست ؟ آیا شما هم یک تجارت آنلاین دارید ؟ اگر سوال و ابهامی داشتید حتما در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید .

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام .ضمن تشکر از شما بابت ارائه مطالب بسیار مفید،
    کسانی که به دنبال کسب درآمد واقعی و معقول هستند
    پیشنهاد میکنم برن توی سایت خدمات یاب و کارشون رو شروع کنند:

  2. من خیلی دنبال ایده های کسب و کاری هستم. مقاله تون واقعا مفید بود . اگر مقاله ای درباره ایده هایی که بدون سرمایه هستن رو هم چند تا معرفی کنید عالی میشه .. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =