سرگرمیفیلم و بازی
موضوعات داغ

باکس آفیس هفته سوم مرداد 98 ؛ ادامه صدرنشینی فیلم Hobbs & Shaw

در باکس آفیس این هفته شاهد صدرنشینی ادامه داره فیلم هابز و شاو - Hobbs & Shaw اسپین آف سریع و خشن در دومین هفته اکران آن بودیم

به گزارش ماگرتا : در جدول باکس آفیس هفته سوم مرداد 98 ؛ در ایت هفته فیلم Fast and Furious Presents: Hobbs & Shaw – سریع و خشن تقدیم می‌کند: هابز و شاو ، با زور بازویش توانست در هفته دوم اکرانش با پنج فیلم تازه اکران شده این هفته از جمله فیلم Scary Stories to Tell in the Dark – داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی همچنان صدر جدول باکس آفیس را حفظ کند. در ادامه گزارش باکس آفیس این هفته با ماگرتا همراه باشید.

فیلم هابز و شاو ، Hobbs & Shaw
فیلم هابز و شاو ، Hobbs & Shaw
باکس آفیس هفته سوم مرداد 98
باکس آفیس هفته سوم مرداد 98

فیلم Hobbs & Shaw

فیلم هابز و شاو ، Hobbs & Shaw
فیلم هابز و شاو ، Hobbs & Shaw

طبق انتظارات در این هفته نیز فیلم Fast and Furious Presents: Hobbs & Shaw – سریع و خشن تقدیم می‌کند: هابز و شاو توانست مقام نخست خود را تکرار کند. این فیلم موفق شد با فروش آخر هفته ۲۵.۴ میلیونی فروش داخلی کلی خودش را به ۱۰۸.۵ میلیون برساند.

فیلم Scary Stories to Tell in the Dark

فیلم Scary Stories to Tell in the Dark
فیلم Scary Stories to Tell in the Dark

فیلم ترسناک تازه اکران شده Scary Stories to Tell in the Dark در اولین روز اکران خود ۸.۷۶ میلیون دلار کسب کرد تا بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کند. از دلایل این فروش خوب می‌توان به نقدهای قوی و رده‌بندی سنی پایین آن اشاره کرد. برای مقایسه، خوب است نگاهی به دو فیلم ترسناک اکران شده امسال بیاندازیم. فیلم Slender Man که حدود یک سال گذشته و فیلم Crawl نیز که ماه پیش اکران شده بودند، در اولین روز خود به ترتیب فروشی ۴.۸۵ میلیون دلاری و ۴.۳۵ میلیون دلاری را تجربه کرده بودند. این پروژه که با همکاری Lionsgate و CBS ساخته شده، این هفته در مجموع ۲۰.۰۲۵ میلیون دلار فروخت تا به کمک افت فروش فیلم شیر شاه به جایگاه دوم برسد.

فیلم لایو اکشن The Lion King

فیلم شیر شاه - The Lion King
فیلم شیر شاه – The Lion King

فیلم لایو اکشن The Lion King – شیر شاه محصول دیزنی، با فروش ۲۰ میلیون دلار دیگر، فیلم سوم هفته در آمریکای شمالی شد وهمین هفته ۵۱.۴ میلیون دلار دیگر هم در ۵۴ بازار بین‌المللی فروش کرد. این فیلم در هفته اخیر چندین رکورد را جا به جا کرد که از جمله آنها بدل شدن به بزرگ‌ترین فروش جهانی همه دوران دیزنی از فیلمی لایو اکشن بوده که در این بازه زمانی فروشش را به ۱.۳۴ میلیارد دلار در جهان رسانده است. این فیلم تاکنون دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ است و به دوازدهمین فیلم پرفروش جهان هم بدل شده است.

فیلم Dora and the Lost City of Gold

فیلم Dora and the Lost City of Gold
فیلم Dora and the Lost City of Gold

این هفته فیلم Dora and the Lost City of Gold – دورا و شهر گمشده طلا نیز در روز جمعه اکران شد و در اولین روز ۶.۵ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم که گروه سنی پایین‌تر را هدف گرفته، با وجود نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید موفق نشد فروش زیادی را تجربه کند و ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌های انجام شده ظاهر شد. این اثر در مجموع هفته نیز نتوانست فروش داخلی خود را به عددی بیشتر از ۱۷.۵ میلیون دلار برساند و جایگاه چهارم را بدست آورد.

فیلم Once Upon a Time in Hollywood

نقدها و نمرات فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم Once Upon a Time in Hollywood

فیل Once Upon a Time in Hollywood – روزی روزگاری در هالیوود ساخته جدید کوئنتین تارانتینو در سومین آخر هفته اکرانش موفق شد تا آمار فروشش در آمریکا را فراتر از ۱۰۰ میلیون دلار ببرد. به این ترتیب این چهارمین فیلم تارانتینو است که چنین موقعیتی را به دست آورده است.

البته این فیلم در سومین آخر هفته اکرانش با کاهش فروش ۴۲ درصدی روبه رو شد و ۱۱.۶ میلیون دلار فروش را در این هفته ثبت کرد تا در مجموع ۱۰۰.۳ میلیون دلار فروخته باشد.

این فیلم با این فروش پنجمین فیلم در رده پرفروش‌های هفته در آمریکای شمالی شد و سومین فیلم پرفروش تارانتینو پس از «جانگوی از بند رها شده» با فروش ۱۶۲.۸ میلیون در همین بازه زمانی، «لعنتی‌های بی‌آبرو» با فروش ۱۲۰.۵ میلیون دلار و «داستان عامه پسند» با فروش ۱۰۷.۹ میلیون دلار ایستاد.

فیلم The Kitchen و The Art of Racing in the Rain

فیلم مهیج جنایی The Kitchen – کیچن که توسط منتقدان نابود شد ، افتتاحیه‌ای ۵.۵ میلیون دلاری داشت که بدترین افتتاحیه برای ملیسا مک‌کارتی (Melissa McCarthy ) و تیفانی هدیش (Tiffany Haddish) است. این فیلم یک رده پایین‌تر از دیگر تازه اکرانی این هفته یعنی The Art of Racing in the Rain – هنر مسابقه دادن در باران ساخته سایمون کرتیس (Simon Curtis) قرار گرفت که افتتاحیه ۸.۱ میلیونی را تجربه کرد.

[su_note note_color=”#fceb71″ radius=”7″]هفته آینده منتظر اکران فیلم Good Boys – پسران خوب باشید تا ببینیم آیا این بچه‌ها می‌توانند اوقات خوشی را در باکس آفیس بگذرانند یا خیر. [/su_note]

جدول باکس آفیس 10 فیلم پر فروش هفته سوم مرداد 98

ردیف نام فیلمفروش هفتگی آمریکافروش کلی آمریکافروش کلی جهانیبودجهتعداد سالن سیماتعداد هفته
1 Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw24,4M108,5M332,6M200M4,3442
2Scary Stories to Tell in the Dark20,8M20,8M20,8M3,1351
3The Lion King38,2M430,9M531M 260M4,802 4
4Dora and the Lost City of Gold17M17M19,5M49M3,7351
5Once Upon a Time in Hollywood 11,6M 100,3M108M 90M3,5073
6The Art of Racing in the Rain8,1M8,1M9,2M2,7651
7The Kitchen5,5M5,5M5,5M2,7451
8Spider-Man: Far from Home5,3M370,9M1,096,9M160M2,6786
9Toy Story 44,4M419,5M989,9M200M2,2958
10Bring the Soul: The Movie2,2M4,4M4,4M8731

همچنین می توانید جدول کلی باکس آفیس این هفته را مشاهده کنید :

جدول باکس آفیس هفته سوم مرداد 98
جدول باکس آفیس هفته سوم مرداد 98

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =