ترفندفناوری

مشکل راست چین در ورد ، تنظیم دائمی نوشتن متن از راست به چپ

چگونه در ورد از راست به چپ بنویسیم

نرم افزارهای آفیس صفحات به گونه ای تنظیم شده اند که متون انگلیسی در آن ها به درستی تایپ شوند ، یعنی شما با باز کردن هر کدام از این نرم افزارها و شروع کردن تایپ، متوجه می‌شوید که متن به طور پیش فرض از سمت چپ به راست در حال تایپ شدن است. این مشکل گاهی اوقات تبدیل به یک درد سر بزرگ می شود از همین رو در این آموزش روشی در نظر گرفته شده است که این مشکل برای همیشه برطرف شود. در ادامه در بخش ترفند ماگرتا با حل مشکل راست چین در ورد همراه ما باشید.

روش اول – رفع مشکل برعکس نوشتن در ورد

قدم اول – برای حل مشکل راست چین در ورد ابتدا برنامه را اجرا کرده و در همان تب Home و در قسمت Paragraph بر روی فلش کوچکی به سمت پایین می باشد کلیک کنید (همانند تصویر) تا پنجره مربوط به تنظیمات آن قسمت باز شود.

ظیم دائمی نوشتن متن فارسی از راست به چپ در ورد
ظیم دائمی نوشتن متن فارسی از راست به چپ در ورد

قدم دوم – در پنجره باز شده در تب indents and spacing و از قسمت General گزینه right to left را انتخاب کنید.

قدم سوم – در نهایت گزینه set as default را انتخاب کنید.

قدم چهارم – پنجره ی کوچکی باز خواهد شد. دراین پنجره اگر می خواهید این تنظیم شما فقط برای همین سند ذخیره شود گزینه اول و اگر می خواهید این تنظیم برای همه ی اسناد به صورت دائم ذخیره شود گزینه دوم را انتخاب کنید.

رفع مشکل برعکس نوشتن در ورد
رفع مشکل برعکس نوشتن در ورد

کار تمام است! کافیست شروع به تایپ کردن کنید تا متوجه تغییرات شوید.

روش دوم

برای تغییر جهت متون Direction به روش های زیر می توان عمل کرد

کلید های Ctrl + Shift را به همراه سمت راست صفحه کلید فشرده تا جهت نوشتاری راست به چپ تغییر می کند و  برای چپ به راست باید کلید های Ctrl + Shift سمت چپ صفحه کلید را فشرد.

اگر در قسمت های دیگر برنامه ورد و یا هر برنامه دیگری مشکلی دارید کافیست آن را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان به پاسخ مورد نظر خود برسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.