سرگرمیفیلم و بازی

نقد‌ها و نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

نقدها و بررسی های بازی انحصاری موفق The Legend of Zelda: Link’s Awakening از دید سایت های معتبر گیم دنیا منتشر شد

نقد‌ها و نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening : به گزارش بخش فیلم و بازی ماگرتا و طبق جدیدترین اخبار بازی منتشر شده ؛ نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی مورد انتظار The Legend of Zelda: Link’s Awakening امروز در دسترس تمام طرفداران قرار خواهد گرفت.

حال به تازگی نقدها و نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening از سوی منتقدان سایت های معتبر دنیا منتشر شده است که نوید و خبر از یک بازی انحصاری عالی برای نینتندو سوییچ می‌دهند. در ادامه با ماگرتا همراه باشید.

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening
نقدها و نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

The Legend of Zelda یکی از ریشه دارترین بازی های ویدیویی می باشد که طی این سال ها در انحصار کنسول های نینتندو بوده و حال شاهد انتشار نسخه Link’s Awakening برای نینتندو سوییچ هستیم که به گفته منتقدان توانسته همانند نسخه های قبلی اش خوب باشد.

آخرین نسخه زلدا مربوط می شود به Breath of the Wild که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و توانست جوایز بسیاری را دریافت کند و جزو برترین بازی های آن سال قرار بگیرد. با به موفقیت رسیدن این عنوان کمپانی نینتندو به سراغ مجموعه Link’s Awakening رفته است که برای اولین بار ۲۶ سال پیش برای کنسول Game Boy منتشر شد.


معرفی کوتاه و داستان بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening
بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

بازسازی نسخه Link’s Awakening سری بازی های افسانه زلدا بعد از 26 سال بهترین اتفاقی است برای دوست داران قدیمی و عاشقان سری زلدا. نسخه اصلی بازی “افسانه زلدا: بیداری لینک” برای کنسول Game Boy بود که یک بازی نوستالژی و خاطره ساز خیلی از گیمرهای قدیمی است.

شرکت نینتندو با ظاهری جدید بازی The Legend of Zelda: The Link’s Awakening را برای هفتمین کنسول خانگی خود یعنی کنسول Switch بازسازی کرده تا تجربه ای جدیدی از حس و حال دنیای بازی را بما هدیه دهد. بازی اکشن ماجراجویی و جهان باز زلدا، مناسب برای همه سنین تولید شده که واقعا حس و حال زیبایی را برای همه علاقه مندان به بازی هایی با استایل پلتفرمر به ارمغان می آورد.

نسخه مدرن شده بازی کلاسیک “افسانه زلدا: بیداری لینک” شامل عناصر نادر و خاصی است که بازسازی دقیق همان نسخه بیست و شیش سال پیش بازی در کنسول گیم بوی شرکت نینتندو است.

همچنینبر بر اساس تجربیات نشان داده مدت زمان اتمام Link’s Awakening برای کسانی که با فرنچایز آشنا هستند بین ۹ تا ۱۲ ساعت بوده، اما برای افرادی که برای اولین بار آن را تجربه می‌کنند معمولا تا ۱۵ ساعت هم طول کشیده است.

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening
بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

داستان بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening :

داستان Link’s Awakening ادامه ای بر A Link to the Past خواهد بود.شخصیتی بنام لینک تصمیم گرفته تا از طریق دریا به قسمت‌ های مختلف جهان سفر کرده و برای رو‌برو شدن با تهدید‌های جدید آماده‌ تر شود. لینک در اقیانوس گرفتار طوفانی وحشتناک می شود و همین باعث می شود تا قایقش از هم بپاشد و به ناچار به جزیره ای بنام Koholint می رود.

اما لینک در این جزیره تنها نخواهد بود و در ادامه با شخصیت هایی همچون «مارین» آشنا می شود و متوجه می شود برای این که بتواند به راهش ادامه دهد و از جزیره خارج شود باید محافظ آن یعنی Wind Fish را بیدار کند. لینک در این راه باید وارد سیاه چاله های مختلفی شود و پازل های متنوعی را حل کند.

اطلاعات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening :

  • سازنده: نینتندو و Grezzo
  • ناشر: نینتندو
  • پلتفرم: نینتندو سوییچ
  • تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور

نقدها و نمرات بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening
بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

تا به این لحظه بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening از مجموع 72 نقد منتشر شده ، توانسته نمره 88 را دریافت کند که بسیار عالی می باشد و تقریبا تمام منتقدان به تحسین و تمجید این اثر بازسازی شده پرداخته اند. در ادامه برخی از نقدهای این بازی را مرور می کنیم.


[su_box title=”نقد سایت Eurogamer ؛ یک تجربه ی ضروری” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]یک بازسازی استادانه‌ای که یاد جزیره Koholint را برای یک نسل دیگر در ذهن‌ها نگه خواهد داشت. [/su_box] [su_box title=”نقد سایت GameSpot ؛ امتیاز 80 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]اگر مدت زیادی است که نسخه‌ای کلاسیک از زلدا را تجربه نکرده‌اید، Link’s Awakening به بهترین شکل شما را به دهه ۹۰ خواهد برد و حس و حال خوب بازی کردن آن نسخه‌ها را منتقل خواهد کرد. هرچند کلیت بازی ساده است، اما کماکان می‌توان حس ماجراجویی را در بازی پیدا کرد و بدون شک بازسازی فعلی، بهترین راه ممکن برای تجربه این اثر کلاسیک است. امروزه در شرایطی هستیم که بازسازی‌های زیادی از بازی‌های کلاسیک منتشر می‌شوند و خیلی از آن‌ها را هم می‌توان نادیده گرفت اما قطعا Link’s Awakening یکی از این بازسازی‌های معمولی نیست و ارزش تجربه بالایی دارد. [/su_box] [su_box title=”نقد سایت Screen Rant ؛ امتیاز 80 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]فقدان محتوای جدید درگیر کننده و کوتاه بودن مدت زمان گیم‌پلی بازی، دو جنبه نا امید کننده The Legend of Zelda: Link’s Awakening  است و بازیکنانی که نسخه اصلی را تجربه کرده‌اند، نباید انتظار بیشتری جز ارتقا قابلیت‌ها و امکانات عنوان اصلی داشته باشند اما این بازسازی همچنان همان عنوان فوق العاده‌ای است که در سال 1993 عرضه شد.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Critical Hit ؛ امتیاز 85 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]The Legend of Zelda: Link’s Awakening بازسازیِ دوست داشتنیِ عنوانی چند ده ساله است که با قابلیت‌های مدرن کافی احیا شده تا تجربه دوباره ارزشمندی را ارائه دهد. زیر و رو شدن بازی از نظر گرافیکی به کنار، اما بازی شاید کمی زیاد از حد به عنوان ابتدایی وفادار است با این حال قابلیت‌های جدیدی مانند سیاه چال‌ساز تجربه کلی را ارتقا داده است. تازه واردها یکی از عجیب‌ترین عناوین سری Zelda را تجربه خواهند کرد اما افرادی که چندین بار به تجربه آن نشسته‌اند، برای تجربه این بازسازی دلیل دیگری جز حس نوستالژی و ستایش دوباره آن نخواهند داشت و شکی نیست که هر کدام از این دلایل، بهانه‌ای قانع کننده‌ای برای بازگشت دوباره به جزیره Koholint است.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Wccftech ؛ امتیاز 85 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]The Legend of Zelda: Link’s Awakening پر زرق و برق به نظر می‌رسد، گوش‌نواز است و داستانی احساسی و درگیر کننده را روایت می‌کند. اگر تجربه قبلی خود را به یاد داشته باشید، می‌توانید بازی را طی 10 ساعت به سرانجام برسانید اما بازیکنان تازه وارد از تجربه یک Zelda طولانی‌تر و درگیر کننده‌تر لذت خواهند برد. چه تجربه اولتان از Link’s Awakening باشد چه دهم، شما همچنان با عنوانی خواستنی از Switch طرف هستید که تا بیست سال دیگر نیز به یادش خواهید آورد. [/su_box] [su_box title=”نقد سایت Multiplayer.it ؛ امتیاز 88 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]پس از گذشت ۲۶ سال، Link’s Awakening هنوز هم تقریباً یک ماجراجویی بی‌نقص است. این عنوان همچنین یک نسخه‌ی متعادل Zelda با مقدار مناسبی گشت و گذار، اکش و حل معما محسوب می‌شود. متاسفانه نرخ فریم فاقد ثبات است و بخش Chamber Dungeons نیز نیاز به زمان بیشتری داشت.[/su_box]
بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening
بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening
[su_box title=”نقد سایت GamesRadar ؛ امتیاز 90 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening با اینکه از نظر ظاهر مثل یک بازی کاملا جدید به‌ نظر می‌ رسد، اما در عین حال حس و حال نسخه اصلی را هم تمام و کمال حفظ کرده است.Link’s Awakening قطعا نقطه اوج بازی‌ های کلاسیک زلدا است که در این بازسازی با ظاهری بهتر از همیشه ارائه شده است.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Game Informer ؛ امتیاز 90 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]Link’s Awakening همیشه جایگاه ویژه‌ای را در قلب من داشته است. اما این‌که از کسی بخواهم به سراغ نسخه‌ی اصلی برود کار سختی است. با این نسخه‌ی بازسازی شده، مردم برای تجربه‌ی یکی از بهترین و عجیب‌ترین نسخه‌های سری بهانه‌ای ندارند. من به کسانی که قرار است برای اولین بار بازی را تجربه کنند، حسادت می‌کنم. با این حال، تجربه‌ی دوباره‌ی این عنوان، آن هم پس از چندین سال، واقعاً لذت بخش است.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Gameblog.fr ؛ امتیاز 90 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]The Legend of Zelda: Link’s Awakening بر روی کنسول Game Boy یک جواهر بود. نسخه جدید نیز همچنان اینچنین است اما اینبار با ظاهری بسیار زیبا و جذاب. با وجود برخی افت فریم‌ها، اما اگر کنسول Nintendo Switch را در اختیار دارید لحظه‌ای تردید نکنید و به سوی کشف (دوباره) یکی از بهترین قسمت‌های حماسه Zelda بشتابید.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت IGN ؛ امتیاز 94 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]The Legend of Zelda: Link’s Awakening به‌نوعی کلاس درسی برای یاد گرفتن چگونگی بازسازی یک شاهکار است؛ بازسازی که ظاهر بازی را به بهترین شکل بهبود داده اما حس و حال نسخه اصلی را هم از بین نبرده است. [/su_box] [su_box title=”نقد سایت Power Unlimited ؛ امتیاز 96 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]این بازی فراتر از نوستالژی است. Link’s Awakening یک شاهکار همیشگی محسوب می‌شود که به لطف رویکرد زیبایی که نینتندو آن را مدرن کرده، این نسخه‌ی بازسازی شده بهترین روش برای تجربه‌ی این شاهکار بی‌انتها است.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Forbes ؛ امتیاز 100 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]یک بازسازی عالی از یکی از نسخه‌های بی‌نقص سری زلدا. اگر قبلا شانس تجربه نسخه گیم‌بوی را نداشتید، حتما باید این نسخه بازسازی‌شده را تجربه کنید اما حتی اگر مثل من با تجربه کردن نسخه اصلی بزرگ شدید، بازهم بازی آنقدر محتوا و جذابیت جدید دارد که ارزش بازی کردن را داشته باشد. درست است که Breath of the Wild دلیل خیلی از افراد برای خرید کنسول سوییچ بود، اما Link’s Awakening هم اثری است که اگر تا الان این کنسول را خریداری نکرده‌اید شما را بیش از پیش به این کار تشویق می‌کند. [/su_box]

بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening عنوانی در سبک اکشن ماجراجویی است که توسط Nintendo EPD و Grezzo ساخته است و در 20 سپتامبر 2019 (جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸) توسط Nintendo به صورت انحصاری بر روی Nintendo Switch عرضه شده است و هم اکنون می توانید از تجربه آن لذت ببرید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =