سبک زندگی

۶ ظروف آشپزخانه که در لیست جهیزیه خود نباید از قلم بیندازید

بهترین تهیه لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه تازه عروس

آشپزخانه مجهز برای هر خانم خانه داری بسیار مهم است. درست کردن کیک بدون کاسه یا خوردن کردن مواد اولیه غذا بدون چاقو ممکن نیست. این ظروف شاید ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند اما عضو حیاتی هر آشپزخانه به حساب می‌آیند.

6 ظروف آشپزخانه که در لیست جهزیه خود نباید از قلم بیندازید

چه در حال نقل مکان به خانه جدیدی باشید و نیاز به تغییر دادن ظروف آشپزخانه خود داشته باشید یا سال‌ها در یک فضای آشپزی نامناسب غذا درست می‌کنید، اکنون زمان آن است که مسئولیت استفاده از ظروف آشپزخانه مناسب را بر عهده بگیرید! در حالی که ابزار و تجهیزات زیادی برای پخت و پز وجود دارد که می‌توانید بخرید، در اینجا لیستی از شش ظروف اصلی بیان شده است که هر آشپزخانه نیاز دارد.

1.چاقوی سرآشپز

چاقوی سرآشپز

منظور ما تنها به چاقوی سرآشپز قدیمی محدود نمی‌شود و در اصل میزان کیفیت را هدف قرار دادیم. یک چاقوی باکیفیت ارزش صرف کردن پول دارد. چاقو پرمصرف‌ترین وسیله در آشپزخانه است و داشتن چاقوی تیز جزء کلیدی آشپزی است که به درستی برش، تکه و خرد می‌کند. چاقوهای تیز با کیفیت بالاتر در واقع ایمن‌تر از انواع تیز و ارزان هستند زیرا احتمال لغزش و بریدن شما کمتر است. یک چاقوی خرد کن نیز یک سرمایه‌گذاری عالی و ارزان است. بسیار تیز و برای خرد کردن سبزیجات و میوه‌های کوچکتر عالی است. به عنوان مثال، برش کیک عصرانه بر روی ظروف مسی همچون استند کیک مسی با چاقوی تیز آسان‌تر است.

2.کاسه مخلوط کردن مواد

کاسه مخلوط کردن مواد اولیه مانند دست‌های نامرئی شما در آشپزخانه هستند. شما تقریبا از آن‌ها برای هر چیزی استفاده می‌کنید، از ذخیره‌سازی گرفته تا پخت و پز گرفته تا پخت و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید. داشتن اندازه‌های مختلف مهم است زیرا بسته به چیزی که می‌سازید احتمالا به یک کاسه کوچک، متوسط و بزرگ نیاز خواهید داشت. اگر خانواده بزرگی دارید یا اغلب مقدار زیادی غذا درست می‌کنید، خرید یک کاسه بسیار بزرگ را به شدت توصیه می‌کنیم. برخی خانم‌ها عاشق ظروف سفالی هستند اما هر مدلی روزی به درد خواهد خورد. اگر تمایل دارید مواد غذایی را در کاسه‌های خود ذخیره کنید، درب سیلیکون دار خریداری کنید. آن‌ها قابل استفاده مجدد هستند و به راحتی تمیز می‌شوند!

3.تخته های برش

یک آشپزخانه بدون تخته برش کامل نمی‌شود. کجا می‌خواهید پیاز خود را روی پیشخوان خرد کنید؟ مشابه کاسه ها، داشتن اندازه‌های متفاوت برای هر آشپز خانه‌ای مهم است. همچنین تهیه انواع مواد مانند چوب، پلاستیک یا شیشه عالی است. برخی از افراد دوست دارند تخته برش همه کاره بزرگ را روی میزهای خود نیز کنار بگذارند. برای جلوگیری از آلودگی متقابل، ایده خوبی است که تخته‌های برش متفاوتی را برای گوشت، سبزیجات و میوه‌ها در نظر بگیرید.

4.ظروف چوبی

ظروف چوبی

وجود ظروف چوبی در هر آشپزخانه‌ای ضروری است و این ظروف تنها به کفگیر و ملاقه چوبی ختم نمی‌شوند. چطور می‌خواهید خمیرتان را مخلوط کنید، پیازتان را تفت دهید یا باقیمانده‌هایتان غذا را بدون خط انداختن بر روی قابلمه یا مایتابه درون ظرف دیگر خالی کنید؟

قاشق چوبی یک ظروف عالی برای پخت و پز همه منظوره است. قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را خراش نمی‌دهد که آن را برای سرخ کردن و سرخ کردن ایمن می‌کند. همچنین یک ظرف پخت عالی برای مخلوط کردن و سوهان دادن است. کفگیر بسیاری از وظایف یک قاشق چوبی را انجام می‌دهد، به خصوص اگر یک قاشق سیلیکونی داشته باشید. کفگیرها برای بلند کردن و چرخیدن عالی هستند. یک کفگیر با لبه جلویی نازک به جای ضخیم‌تر تهیه کنید تا به راحتی زیر غذا بلغزد.

5.پیمانه و قاشق

فرقی نمی‌کند در حال پخت و پز هستید یا قصد دارید کار دیگری انجام دهید، اندازه گیری آرد، غلات، ادویه‌جات ترشی جات، شیرین کننده‌ها، سرکه و روغن برای درست کردن یک غذای خوشمزه مهم است. داشتن اندازه دقیق در هنگام آشپزی یک مهارت فوق العاده است. با این حال، گاهی اوقات مهم است که در مورد مقداری دقیق باشید که در ظرف خود می‌گذارید. اندازه‌گیری پیمانه‌ها و قاشق‌ها دقت لازم را به شما می‌دهد (اگرچه برخی از پخت‌ها نیاز به ترازو دارند) و اگر مقدار زیادی از یک ماده را اضافه کنید، نگران نخواهید بود. هیچ کس نمی‌خواهد غذایی درست کند که بیش از حد ادویه یا چاشنی داشته باشد.

6.ظروف نگهداری مواد غذایی

ظروف نگهداری برای محافظت از مواد غذایی بسیار ضروری هستند. این ظروف یک وسیله رایج در آشپزخانه است. ظروف نگهداری مواد غذایی انواع مختلفی دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی، استفاده از ظروف نگهداری مواد غذایی موجود است.

سخن پایانی

در نهایت، می‌توان بیان کرد که لیست تجهیزات آشپزخانه و موارد استفاده از آن‌ها برای همه بسیار ضروری است. از آنجا که ما همیشه به مواد غذایی وابسته هستیم، به این معنی است که باید در مورد تجهیزات آشپزخانه و موارد استفاده آن بدانیم و رایج‌ترین ظروف آشپزخانه را در این مطلب بیان کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.