سبک زندگی

جواب سوال های فعالیت صفحه ۴ ریاضی پنجم ابتدایی

گام به گام صفحه 4 ریاضی پایه پنجم ابتدایی و تدریس سوال 1 - 2 - 3 - 4 و 5 صفحه چهارم از فصل یک

پاسخ سوالات فعالیت های صفحه ۴ ریاضی پنجم دبستان : در این بخش گام به گام سوال های ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ صفحه چهارم ریاضی پنجم که مربوط به فصل عدد نویسی و الگو ها می باشد را برای شما دانش آموز عزیز آماده کرده ایم، در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاردرکلاس صفحه ۳ ریاضی پنجم

جواب فعالیت صفحه 4 ریاضی پنجم با راه حل

۱- معلم کارت های عدد های ۱، ۴، ۷ و ۹ را به دانش آموزان داد. سپس، از آنها خواست که با آن عدد ها دو عدد دو رقمی مختلف بسازند و حاصل ضرب آنها را به دست آورند.

جواب سوال 1 صفحه 4 ریاضی پنجم
جواب سوال 1 صفحه 4 ریاضی پنجم

الف) حاصل ضرب کدام یک از دو عدد بزرگ تر است؟ مائده.

ب) شما با کارت ها دو عدد دو رقمی بسازید و حاصل ضرب آنها را به دست آورید.
پاسخ این بخش به عهده دانش آموز می باشد.

پ) اگر بخواهید بزرگ ترین حاصل ضرب عدد های دو رقمی را به دست آورید، کدام دو عدد را انتخاب می کنید؟ برای پیدا کردن جواب، در کلاس با دوستانتان گفت و گو کنید.

پاسخ : باید دو عدد ۹۱ و ۷۴ را انتخاب کنیم. برای انجام این کار ابتدا برای دو عددی که می خواهیم بسازیم دهگان های بزرگ تر را انتخاب می کنیم (یعنی ۹ و ۷) سپس از بین اعداد باقی مانده یعنی ۱ و ۴ یکان ها را انتخاب می کنیم. باید دقت کنیم که یکان ها را طوری انتخاب کنیم که بزرگترین اعداد را بسازیم.

۲- حاصل جمع و تفریق ها را مانند نمونه انجام دهید و روش کار خود را بنویسید.
۳- دو عدد داده شده را مقایسه کنید و راه حل خود را توضیح دهید.

پاسخ سوال 2 و 3 صفحه چهارم ریاضی پنجم
پاسخ سوال 2 و 3 صفحه چهارم ریاضی پنجم

۴- می خواهیم ۸۰۰ مهره را به ۲۰ دسته‌ی مساوی تقسیم کنیم. برای این کار، می توانیم ابتدا مهره ها را به ۱۰ دسته تقسیم کنیم؛ یعنی در هر دسته چند تا مهره؟ سپس تعداد مهره های هر دسته را نصف می کنیم. حالا تقسیم های زیر را انجام دهید.

گام به گام سوال 4 ریاضی کلاس پنجم دبستان
گام به گام سوال 4 ریاضی کلاس پنجم دبستان

۵- تقسیم های زیر را انجام دهید.

راهنمای حل سوال 5 ریاضی کلاس پنجم
راهنمای حل سوال 5 ریاضی کلاس پنجم

✅ در این نوشته به بررسی جواب سوال های فعالیت صفحه ۴ ریاضی پنجم دبستان پرداختیم، برای مشاهده پاسخ سایر صفحات کتاب کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید. همچنین اگر دیدگاهی دارید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.