سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۶ ریاضی نهم با راه حل

گام سوال های 1 و 2 فعالیت صفحه 6 ریاضی نهم درس دوم فصل اول مجموعه ها با راه حل کامل

پاسخ سوالات صفحه 6 و حل پرسش های فعالیت صفحه ۶ ریاضی نهم از درس دوم فصل اول «مجموعه های برابر و نمایش مجموعه ها» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشا آماده کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب تمرین صفحه ۵ ریاضی نهم

جواب فعالیت صفحه ۶ ریاضی نهم

فعالیت صفحه ۶ ریاضی نهم با جواب کامل

۱- جدول عددهای صحیح رو به رو را طوری کامل کنید که مجموع عددهای روی هر سطح، هر ستون و هر قطر آن برابر ۱۲ شود؛ سپس مجموعه عددهای سطر دوم جدول را بنویسید و آن را A بنامید.

۱۲۱۰-۱۰
۲۴۶
۲-۱۸۴-

{۲٬۴٬۶} = A

اکنون مجموعه B را چنان بنویسید که شامل سه عدد زوج متوالی و میانگین عضوهای آن با ۴ برابر باشد. هر یک از مجموعه های A و B چند عضو دارد؟

۳ عضو دارد. {۲٬۴٬۶} = B

آیا هر عضو A در مجموعه B است؟ بله آیا هر عضو B در مجموعه A است؟ بله

۲- مجموعه A شامل سه عدد صحیح متوالی است به طوری که حاصل جمع آنها برابر ۲۷ است. ابتدا A را با عضوهای آن بنویسید؛ سپس مجموعه هایی را مشخص کنید که در زیر معرفی شده و با A برابر است:

{۸٬۹٬۱۰} = A

الف) مجموعه عددهای طبیعی بین ۶ و ۱۰
{۷٬۸٬۹}

ب) مجموعه عددهای طبیعی بزرگ تر از ۷ و کوچک تر از ۱۱
{۸٬۹٬۱۰}

ج) مجموعه سه عدد طبیعی متوالی که میانگین آنها با ۹ برابر است.
{۸٬۹٬۱۰}

✅ به پایان سوالات فعالیت صفحه ۶ ریاضی نهم دبیرستان رسیدیم، اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید. همچنین جهت مشاهده پاسخ سایر تمرین ها کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

20 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *