سبک زندگی

پاسخ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی پنجم

گام به گام و پاسخ سوال های 1 - 2 - 3 فعالیت های صفحه 70 ریاضی پایه پنجم ابتدایی فصل 4 تقارن و چندضلعی ها

پاسخ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی پنجم ابتدایی از فصل ۴ «تقارن و چندضلعی ها» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا با تدریس کامل برای شما دانش آموز عزیز قرار داده ایم.

حل فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی پنجم

۱- آموزگار برای پیدا کردن قرینه‌ی نقطه‌ی «آ» نسبت به خط تقارن داده شده، مانند شکل های زیر عمل کرد. توضیح دهید که او قرینه‌ی نقطه‌ی «آ» را چگونه پیدا کرده است.

حل سوالات ریاضی پنجم صفحه 70 با توضیح کامل
حل سوالات ریاضی پنجم صفحه 70 با توضیح کامل

پاسخ: او ابتدا فاصله نقطه تا محور تقارن را محاسبه کرده است سپس به همان اندازه در طرف دیگر خط تقارن نقطه دیگر را قرار داده است.

مطلب پیشنهادی: جواب کاردرکلاس صفحه ۷۱ ریاضی پنجم

۲- شما هم به روش آموزگار، قرینه‌ی هریک از نقطه های «آ» و «ب» را نسبت به خط تقارن داده شده پیدا کنید. توضیح دهید که چگونه این کار را انجام می دهید.

گام به گام فعالیت های صفحه 70 ریاضی پنجم ابتدایی
گام به گام فعالیت های صفحه 70 ریاضی پنجم ابتدایی

پاسخ: فاصله نقطه را تا خط تقارن با خط کش اندازه می گیریم و بعد به همان اندازه در سمت دیگر خط تقارن نقطه را علامت می زنیم.

۳- ابتدا سه نقطه‌ی «آ»، «ب» و «پ» را به هم وصل کنید. چه شکلی به دست می آید؟ اکنون قرینه‌ی این سه نقطه را پیدا کنید و به هم وصل کنید. چه شکلی به دست می آید؟ دو شکلی که در دو طرف خط تقارن به دست می آیند، چه رابطه ای با هم دارند؟

حل سوالات فعالیت صفحه 70 و 71 ریاضی کلاس پنجم
حل سوالات فعالیت صفحه 70 و 71 ریاضی کلاس پنجم

پاسخ: شکل یک مثلث به دست می آید، این دو شکل قرینه یکدیگر هستند.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم با توضیح

☑️ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی پنجم ابتدایی را با توضیح کامل مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های فصل تقارن و چندضلعی ها کافیست شماره صفحه سوال موردنظر را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

41 دیدگاه

  1. خیلی عالییییییییییییییییییییییییییییییی خیلی از کسی که سایت ماگرتا رو ساخته دستش درد نکنه 💕💕💕💕💕💞💞💞💞💞💞💗💗💗:-):-):-):-):-):-):-)

  2. عالیه 😊😊😊😊🥲🥲🥲🥲🥲🤩🤩🤩🤩
    خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی عالیه ✌✌✌✌ من همیشه سوالات کتابم رو از ماگرتا می نویسم و همیشه جوابش درست در میاد 😊😊😊😊😊🤗🤗🤗😺😺😺💖💖💖💖

  3. عالی من خیلی ماگرتا رو دوست دارم و خیلی از سوالاتش خوشم اومد فقط یک عیب داره عیبش هم آینه که یا فعالیت نمیاره یا کاردرکلاس یا تمرینمن هم ندا زریوه هستم دختری ۱۱ساله خداحافظ😍😍😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *