سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم ؛ دوران

گام به گام و پاسخ کامل سوالات فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم فصل تقارن و مختصات بخش دوران

جواب صفحه 70 ریاضی ششم: در این بخش فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم از بخش دوران فصل ۴ تقارن و مختصات را برای شما دانش آموز عزیز توضیح داده ایم، با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۶۹ ریاضی ششم

جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم

توضیح صفحه 70 ریاضی ششم

در ویدیو زیر می توانید پاسخ فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم را با توضیح کامل مشاهده کنید و مشکلات خود را برطرف کنید. همچنین در ادامه مقاله نیز به این سوالات به صورت تصویری پاسخ داده شده است.


پاسخ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم ابتدایی

یک ورق کاغذ شفاف را روی مربع زیر قرار دهید. تصویر مربع را روی آن رسم کنید. با استفاده از نوک مداد، کاغذ شفاف را حول مرکز دوران ٩٠ درجه، در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. آیا تصویر، روی شکل منطبق می شود؟ توضیح دهید.

پاسخ: بله، شکل دوباره روی خودش منطبق می شود. از آنجایی که تمامی اضلاع و زاویه های مثلث یکسان است حول دوران ۹۰ درجه هیچ تغییری نکرده است و شکلی که روی کاغذ شفاف کشیده بودیم منطبق با مربع شد.

پاسخ کامل فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم دبستان با توضیح
پاسخ کامل فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم دبستان با توضیح

⚠️ دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این صفحه فقط جنبه کمک آموزشی دارد، لطفا قبل از استفاده کردن از آن ها حتما خودتان با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید و آن ها را تمرین کنید تا مفهوم درس را به خوبی متوجه شوید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی ششم

✅ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم را مرور کردیم، اگر سوالی درباره فصل تقارن و مختصات دارید آن را از قسمت نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا درگوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫20 دیدگاه ها

  1. این سایت یه سایت کاملا عالی و تمام موضوعات درسی و جواب هاشون تو این سایت هست ممنون از تمام کسانی که این سایت رو اداره میکنند

  2. ممنونم از این سایت عالی بود من اصلا هیچ جوابی مثل این جواب پیدا نکرده بودم عالی👌👌👌👌👌👌👌👌👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💖💖💖💖💖❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

    1. 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻😋🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️😆🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🙄🙄🙂🙄🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🙄

    1. دوران یعنی چرخش:چرخش یعنی ما یک شکل را به ۹۰درجه‌ ۱۸۰درجه ۲۷۰درجه یا ۳۶۰درجه بچرخانیم و ۳۶۰ درجه یعنی شکل برمی‌گردد به حالت اول و یک دور کامل زده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =