سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم ؛ دوران

گام به گام و پاسخ کامل سوالات فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم فصل تقارن و مختصات بخش دوران

جواب صفحه 70 ریاضی ششم : در این بخش فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم از بخش دوران فصل ۴ تقارن و مختصات را برای شما دانش آموز عزیز توضیح داده ایم، با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۶۹ ریاضی ششم

جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم

پاسخ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم ابتدایی

یک ورق کاغذ شفاف را روی مربع زیر قرار دهید. تصویر مربع را روی آن رسم کنید. با استفاده از نوک مداد، کاغذ شفاف را حول مرکز دوران ٩٠ درجه، در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. آیا تصویر، روی شکل منطبق می شود؟ توضیح دهید.

پاسخ: بله، شکل دوباره روی خودش منطبق می شود. از آنجایی که تمامی اضلاع و زاویه های مثلث یکسان است حول دوران ۹۰ درجه هیچ تغییری نکرده است و شکلی که روی کاغذ شفاف کشیده بودیم منطبق با مربع شد.

پاسخ کامل فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم دبستان با توضیح
پاسخ کامل فعالیت صفحه 70 ریاضی ششم دبستان با توضیح

⚠️ دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این صفحه فقط جنبه کمک آموزشی دارد، لطفا قبل از استفاده کردن از آن ها حتما خودتان با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید و آن ها را تمرین کنید تا مفهوم درس را به خوبی متوجه شوید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی ششم

✅ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم را مرور کردیم، اگر سوالی درباره فصل تقارن و مختصات دارید آن را از قسمت نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا درگوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫13 دیدگاه ها

 1. سیده فردوس حسینی گفت:

  کاملاً درسته بچه های خوب

 2. علی صفائی گفت:

  این سایت یه سایت کاملا عالی و تمام موضوعات درسی و جواب هاشون تو این سایت هست ممنون از تمام کسانی که این سایت رو اداره میکنند

 3. محمد مهدی گفت:

  عالی بود ممنون زحمات شما من محمد مهدی هستم از همدان ❤❤❤

 4. تینا محمدی گفت:

  سلام عالیییی بود من خیلی خوشم اومد ممنونم😍😎😘🤩🤗

 5. سارا سادات گفت:

  عالی بهتر از این نمیشه

 6. .......... گفت:

  ممنونم از این سایت عالی بود من اصلا هیچ جوابی مثل این جواب پیدا نکرده بودم عالی👌👌👌👌👌👌👌👌👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💖💖💖💖💖❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

  1. ناشناس گفت:

   👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻😋🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️😆🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🙄🙄🙂🙄🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🙄

 7. 🌸🌸 گفت:

  دوران چیست توضیح کامل؟ ؟؟

  1. رضوان گفت:

   دوران یعنی دور دادن

  2. حانیه گفت:

   دوران یعنی چرخش

  3. ارشیا گفت:

   دوران یعنی :یک دور کامل-۳۶۰ درجه

  4. پارسا گفت:

   درورا یعنی هر شکلی رو به ۳۶۰ درجه بچرخوانی ان شکل روی خودش می‌افته

   1. مهدی گفت:

    بله درسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.