سبک زندگی

دو مورد از مزایای کشت گلخانه ای را بنویسید مطالعات ششم

پاسخ سوال مزایای کشت گلخانه ای در مقایسه با سایر کشت ها چیست؟ کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان

مزایای کشت گلخانه ای مطالعات اجتماعی ششم : در این مقاله برای شما مزایا کشت گلخانه ای را همراه با اهداف و فواید آن به صورت کامل آماده کرده ایم که می توانید به صورت دلخواه دو مورد از آن را بنویسید. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : کدام پدیده های طبیعی مرز دو کشور را تشکیل میدهند

کشت گلخانه ای چه مزایای نسبت به سایر روش ها دارد

اهداف و مزایای کشت گلخانه نسبت به سایر روش ها

زمانی که نتوان محصولی را در مکانی تولید کرد و یا هوای آزادی وجود نداشته باشد از این نوع کشت استفاده می شود. در این نوع کشت می توانیم هشت فایده را بررسی کنیم که عبارتند از :

۱- صرفه جویی و مصرف بهینه آب.
۲- در واحد سطح مقدار تولید افزایش خوبی پیدا می کند.
۳- استفاده از زمین هایی که امکان کشت محصول در آن ها نیست.
۴- امکان تولید محصولات مختلف در طول سال.
۵- وابسته نبودن به شرایط محیطی.

و در مورد آخر باید بگوییم که با این نوع کشت محصول کیفیت خیلی خوبی پیدا می کند زیرا کنترل کیفیت با بالاترین دقت انجام شده و بیماری ها با روش های کنترل بیولوژیکی و کاهش مصرف سموم کنترل شده اند. همچنین در کشت گلخانه ای کشاورز از مسائلی مثل افزایش شدید دما یا یک دوره خشکسالی خیالش راحت می باشد زیرا کنترل همه شرایط زیر دست خودش می باشد.

از جمله محصولاتی که می شود با این کشت تولید کرد عبارتند از : زغفران، توت فرنگی، سبزی خوردن، گوجه و خیار، فلفل دلمه و گیاهان دارویی و زنیتی که از اصلی ترین آن ها می باشد.

✅ به انتهای مقاله مزایای کشت گلخانه ای رسیدیم، فراموش نکنید که اگر بازهم سوالی درسی دارید در هنگام سرچ در گوگل عبارت ماگرتا را نیز به آخر آن اضافه کنید. همچنین اگر نظری دارید آن را از قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *