سبک زندگی

الگوریتم و روندنما را تعریف کنید کار و فناوری ششم ابتدایی

الگوریتم و روندنما چیست درس ۸ هشتم کتاب کار و فناوری کلاس ششم دبستان

الگوریتم و روندنما را تعریف کنید کار و فناوری ششم دبستان ؛ در این مطلب به پاسخ و جواب کامل سوال الگوریتم و روندنما چیست درس 8 هشتم کتاب کار و فناوری ششم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: پاسخ فعالیت های درس هشتم کار و فناوری ششم

الگوریتم و روندنما چیست کاروفناوری ششم

الگوریتم چیست : مجموعه ای از دستورالعمل هاست که به ترتیب خاصی انجام می شوند و مسئله ای را حل می کنند. مانند مراحل ساخت دوچرخه، مراحل انتخاب رشته در دبیرستان (متوسطه اول و دوم)، مراحل آماده سازی خود جهت یادگیری بهتر درس ها

روندنما چیست : روندنما یا فلوچارت یا دیاگرام نموداری برای نشان دادن روند کار یک الگوریتم بر روی آنها است. برای رسم روندنمای یک الگوریتم باید از اشکالی استفاده کنید که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و در تصویر به کاربرد هر کدام را مشخص کرده ایم.

الگوریتم و روندنما چیست کار و فناوری ششم ابتدایی
الگوریتم و روندنما چیست کار و فناوری ششم ابتدایی

شروع و پایان با شکل بیضی / مراحل چگونگی حل مسئله با شکل مستطیل / مرحله دریافت یا نتیجه (ورودی خروجی) با شکل متوازی الاضلاع نمایش داده می شوند.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس هفتم کار و فناوری ششم

توجه: شما دانش آموز پایه ششم ابتدایی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به پاسخ فعالیت ها و سوالات درس های کار و فناوری ششم ، در انتهای عنوان خود ، عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب به سوال الگوریتم و روندنما را تعریف کنید درس هشتم کتاب کار و فناوری ششم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !