اخبارعلمی

کاشتن گیاهان چه فایده ای در سطح کره ی زمین دارد علوم پنجم

فواید گیاهان را در سطح کره ی زمین نام ببرید ؛ کاشتن گیاه چه فایده ای برای انسان و جانوران کره زمین دارد علوم کلاس پنجم دبستان

کاشتن گیاهان چه فایده ای و فوایدی در سطح کره ی زمین دارد علوم پنجم ؛ وجود گیاهان در سطح کره ی زمین فواید بسیاری مانند تصفیه هوا ، تولید اکسیژن ، غذاسازی و … دارند که در ادامه این مقاله به توضیح و پاسخ کامل سوال فواید گیاهان را در سطح کره ی زمین نام ببرید درس یازدهم کتاب علوم پنجم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: گیاخاک چیست و چه اهمیتی در کشاورزی دارد علوم پنجم
و
دو مورد از عیب های چشم را نام ببرید علوم پنجم

فواید گیاهان را در سطح کره ی زمین نام ببرید علوم کلاس پنجم
فواید گیاهان را در سطح کره ی زمین نام ببرید علوم کلاس پنجم

فواید گیاهان را در سطح کره ی زمین نام ببرید علوم کلاس پنجم

کاشتن گیاهان چه فایده ای دارد علوم پنجم که گیاهان تقریباٌ در همه جای گیتی می رویند گلها علفها و درختان را تقریباٌ هر روزه می بینیم. گیاهان همچنین بر فراز کوه های بلند در اقیانوس ها در بسیاری از بیابانها و در نواحی قطبی می رویند. بدون گیاهان، آدمیان و جانوران نمی توانستند در کره زمین زندگی کنند. آدمی بدون هوا یا خوراک نمی تواند زندگی کند و همچنین بدون گیاهان نمی تواند زنده بماند.اکسیژن موجود در هوا که تنفس می کنیم از گیاهان فراهم می آید. خوراکی که می خوریم نیز از گیاهان یا از جانوران گیاه خوار بدست می آید. در خانه سازی و بسیاری از چیزهای سودمند را از کنده و تخته و الوار درختان و خیلی از پوشاک های ما از الیاف گیاهی از قبیل پنبه فراهم می گردد.

همچنین پوشش گیاهی در سطح کره ی زمین جلوی فرسایش خاک را می گیرد و ترکیب مواد آلی حاصل از باقی‌مانده‌های گیاهی که مرتباً به خاک افزوده می‌شوند؛ سبب تقویت خاک می شوند.

پس به طور خلاصه می توان فواید گیاهان را در سطح کره ی زمین را اینگونه نام برد :

1) باعث تصویه هوا (رفع آلودگی و گردوغبار هوا)
2) تولید اکسیژن مورد نیاز برای انسان ها و سایر جانداران کره ی زمین
3) تولید غذا توسط گیاهان یا جانوران گیاه خوار
4) استفاده در ساختمان سازی
5) استفاده در تولید پوشاک و لباس
و …

همچنین بخوانید: جواب کاوشگری صفحه ۹۴ درس ۱۲ علوم پنجم دبستان
و
جواب کاوشگری های صفحه ۸۷ و ۹۰ درس ۱۱ علوم پنجم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه پنجم ابتدایی اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب علوم تجربی پایه پنجم دبستان دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب سوالات درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب به سوال کاشتن گیاهان چه فواید و فایده ای در سطح کره ی زمین دارد درس یازدهم کتاب علوم پنجم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.